Підприємці зможуть у кілька кліків на порталі Дія подати документи, щоб отримати ліцензію та дозвіл, про це повідомляють у Мінцифри.

«Ми очікуємо, що єДозвіл спростить роботу підприємців, зменшить корупційні ризики й в підсумку позитивно вплине на розвиток економіки. На першому етапі проєкту для бізнесу будуть доступні п’ять послуг. Поступово їх перелік доповнюватиметься. Завдяки цьому ІТ-інструменту підприємці зможуть онлайн подавати документи, відновлювати чи анулювати ліцензії, відстежувати прогрес в обробці документів, оплачувати надання адмінпослуг, подавати скарги. Перша послуга буде доступною вже наприкінці липня. Уряд працює над створенням бізнес-ландшафту, у якому підприємець витрачатиме на отримання дозвільної документації мінімум ресурсу та часу», — зазначила Перша віцепрем’єр-міністерка України – Міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Через портал Дія можна буде:

  • подавати заяви про отримання, відновлення, зупинення чи анулювання ліцензій, розширення або звуження господарської діяльності
  • інформувати про зміни в документах та відомостях, які долучалися до заяви
  • створювати та подавати декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці
  • отримувати інформацію про стан чи результати розгляду електронних документів;
  • сплачувати за надання адмінпослуг;
  • скаржитись на дії органу ліцензування щодо порушення ним вимог законодавства у сфері ліцензування.

Далі в міністерстві обіцяють розширити перелік послуг.

«Нещодавно ми запустили комплексний сервіс е-Підприємець, який дає змогу розпочати власну справу чи розширити наявний бізнес. Отримання ліцензії онлайн є наступним логічним кроком, який значно спрощує взаємодію підприємців з державою. Адже скористатися сервісом можна буде в кілька кліків на порталі Дія. Система автоматично перевірить документи, що робить отримання послуги більш зручним та прозорим», — зазначив Михайло Федоров, Віцепремʼєр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації.

На першому етапі будуть доступні декларації у сфері охорони праці, у вересні можна буде отримати ліцензію на ветеринарну діяльність.

Користувач заповнить на порталі заяву й прикріпить необхідні документи. Далі система автоматично все перевірить і за відсутності ризиків видасть ліцензію чи дозвіл. Якщо система виявить ризики, заяву розгляне представник держоргану, відповідь буде протягом 10 днів.

Підприємці мають працювати та розвиватися, а не стояти в чергах і витрачати час на папери. З Дією це просто.

Міністерство цифрової трансформації України