В Україні обов’язково збережуть бюджетні місця на всіх спеціальностях у вишах, що гарантується Конституцією.
Однак у деяких випадках таких місць може стати дуже мало, бо держава реально не може їх замовити. Про це інформує 24 Канал з посиланням на слова заступника міністра освіти і науки України Михайла Винницького в подкасті “Дофамін для освіти”.
Згідно з пропозицією законопроєкту № 10399, студенти, які навчаються на бюджеті, будуть зобов’язані виконати певні умови перед державою. Це означає, що держава повинна запропонувати їм перше робоче місце на конкурсній основі. Це стосується таких професій, як медики, вчителі та інші спеціальності, що пов’язані з держсектором.
Також у законопроєкті передбачено, що якщо студент після другого курсу зрозуміє, що обрав не ту спеціальність, він зможе перейти до іншої програми в рамках державного замовлення. Тоді він бере на себе відповідальність за отримання першого робочого місця, або може залишити державне замовлення і продовжити навчання за грантом.
Крім того, після другого курсу студенти складатимуть Єдиний державний кваліфікаційний іспит (ЄДКІ), що стане основою для подальшого вибору між держзамовленням і грантовою системою.
Заступник Лісового вважає, що ідея правильна, адже якщо держава повністю фінансує твоє навчання, то доцільно, щоб ти працював на неї певний час. Однак це має бути робота з конкурентною зарплатою.
Випускники, які отримали грант під час навчання, не будуть зобов’язані виконувати цей обов’язок.
Щодо спеціальностей, які “замовлятиме” держава, Винницький зазначив, що якщо попит на фахівців певної спеціальності низький, то в університетах буде менше бюджетних місць для цієї спеціальності. У той же час на спеціальності, де потреба у фахівцях велика, такі як медики та вчителі, буде більше бюджетних місць. У цих галузях держава, ймовірно, буде оплачувати 100% навчання.
Схожі новини
Категорії
- Без рубрики (3)
- Медіа (18)
- Новини (2 451)
- Розслідування (27)
- Спецпроєкти (35)
Підписатись на новини
* Ви будете отримувати останні новини та оновлення з нашого сайту!