П’ятеро жителів Закарпаття, працюючи в компаніях із працевлаштування за кордоном пропонували послуги з виготовлення підроблених міжнародних сертифікатів про вакцинацію, ПЛР-тестів та страхових полісів

Вони рекламували свої послуги та шукали клієнтів переважно у соцмережах. Прайс складав від 500 до 2500 гривень. Ціна фейкового сертифіката залежала від того, чи треба було генерувати документ у додатку «Дія».

В результаті обшуків вилучено комп’ютери з бланками та міжнародні сертифікати про вакцинацію українського та словацького зразків з уже згенерованими QR-кодами, бланки негативних ПЛР-тестів, печатки, незаповнені аркуші з проставленими печатками та близько 1000 незаповнених номерних страхових бланків.

Згідно з клієнтською базою, послугами злочинців скористалося близько 4500 українців!

Наразі встановлюють причетних до злочинної діяльності працівників пунктів вакцинації, які вносили фіктивну інформацію до електронної бази системи охорони здоров’я. Відкрито кримінальне провадження за ч.3 ст.190 Кримінального кодексу України «Шахрайство». Слідчі дії тривають.Відомості про клієнтів затриманих махінаторів прикордонники врахують у пунктах пропуску з метою виявлення підробок, повідомили в ДПСУ.