У вівторок, 4 липня, Активна Громада Закарпаття у співпраці з колективом Творчих Волонтерів та Театральною студією “Провокатор” провела експериментальну постановку за методикою документального театру: “[не]Конституційна історія”.
Це був захоплюючий та освітній досвід, який надав унікальну можливість переглянути історію нашої країни через призму її конституції.
Вистава “[не]Конституційна історія” розповіла глядачам про найважливіші події, які вплинули на становлення та розвиток конституційної системи в нашій країні. Глядачі мали унікальну можливість зануритися в минуле і розглянути визначні історичні події, які вплинули на формування наших сучасних конституційних цінностей. Актори прекрасно передали емоції та відтворили ключові моменти історії нашої держави. Кожна сцена була ретельно продумана та виконана з великою майстерністю. А для ще глибшого розуміння суті як вистави, так і Конституції загалом, були запрошені спікери, такі як: громадський активіст та учасник російсько-української війни Василь Маняк, експертка з питань доступності громадського холдингу «ГРУПА ВПЛИВУ» та проівдна фахівчиня Центру інновацій та розвитку УжНУ Марина Сташина-Неймет, юристка Мелеш Євгенія.
“[не]Конституційна історія” була не тільки надзвичайно цікавою та пізнавальною, але й важливою для розуміння нашої країни. Вистава нагадала глядачам про те, як важливо пам’ятати історію, розуміти свої права та обов’язки громадян, а також бути активними учасниками впливу на майбутнє нашої держави.
Вистава викликала сильні емоції та захоплення серед глядачів. Під час обговорення учасники зачепили як болючі теми нашого суспільства, так і ті події та інструменти, за які можна гордитися українцям. За відгуком однієї з глядачок – “вистава викликала весь спектр емоцій, від великого суму через ту велику кількість проблем, які ще потрібно вирішити і до гордості за свою державу”.
На завершення всі подякували нашим захисникам та захисницям, завдяки яким ми маємо змогу обговорювати такі важливі питання.
Подію проводить Активна Громада від Інституту «Республіка» в межах проекту «Відновимо себе – відновимо Україну» в рамках програми «Зміцнення регіональних звязків та обміну перехідними процесами у ширшому Чорноморському регіоні» Black Sea Trust for Regional Cooperation за фінансової підтримки European Union in Ukraine. Зміст даної публікації є виключною відповідальністю Активної Громади від Інституту «Республіка» і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.