Сьогодні у Мукачеві вшанували пам’ять 6 мільйонів євреїв, знищених під час Голокосту.

Про це повідомляють у пресслужбі міської ради.

18 квітня у всьому світу відзначається День Катастрофи та Героїзму єврейського народу (Йом га-Шоа), який встановлений у пам’ять про шість мільйонів євреїв знищених під час Голокосту, а також з метою ушанування Єврейського руху опору під час Другої світової війни.

Про багату та цікаву історію євреїв міста та краю, їхню трагічну долю у часи Голокосту розповіли ініціатори сьогоднішньої події: керівник іудейської громади Мукачева Абрагаам Лейбович, голова Мукачівського міського національно- культурного єврейського товариства «Шалом!» Міра Максименко.

Керуючий справами виконавчого комітету Мукачівської міської ради Олександр Лендєл підкреслив мужність та героїзм учасників збройного повстання у Варшавському ґето 19 квітня 1943 року, які показали, що людська гідність та прагнення волі – сильніші за страх смерті. На його пропозицію присутні вшанували подвиг полеглих Героїв хвилиною мовчання. Також учасники заходу вшанували пам’ять полеглих запаленими лампадками та віночками, які були покладені до меморіальних дошок мукачівцям жертвам Голокосту та рятівнику десятків тисяч євреїв, шведському дипломату Раулю Валленбергу.