30 червня у м. Чонджу Південна Корея пройшов 10-й Міжнародний фестиваль танців народів світу. Коли ведучий оголосив команду-переможця, зал вибухнув оплесками. Команда хлопців і дівчат із України отримала гран-прі.

Хором зі сльозами на очах в центрі Південної Кореї вони кричали: «Слава Україні» та дякували за неймовірну підтримку глядачам. Зараз команда «Мрія» отримала найвищу нагороду. Але ще в березні цього року ніхто не міг навіть подумати про це. На той час молоді українці через війну вимушені були виїхати з рідної країни за кордон. Вони втратили не тільки свій дім, звичне життя та рідних. Натомість прийшли відчай і страх. Саме тоді народилася ідея ГО «Всеукраїнське молодіжне спілкування» та організації “Ich halte dich” з Німеччині, які об’єднали свої сили та створили некомерційний проєкт “Мрія” на підтримку української молоді. Назва проєкту виникла після того як 27 лютого ворогом було знищено найбільший у світі літак “Мрія” та появою гасла: «вороги знищили наш літак, але ніколи не знищать наші мрії». Метою проєкту стала необхідність дати українській молоді надію та повернути “крила”.

Танок складається з двох частин, перша з них починається з мирної Батьківщини, і обривається звуком сирени, під час якої на екрані з’являється коротке відео про війну в Україні. Друга ж частина показує сильну країну, яку не зломила навіть війна. Виступ закінчується на фоні великого національного прапору завдовжки 10 метрів. Після довгих роздумів журі одноголосно присудило найвищу нагороду українській команді. Кім Бен Джо, голова журі, сказав: «Команда “Mрія” танцювала з яскравими посмішками, не зважаючи на те, що всередині проривалися біль та турбота за Батьківщину. Своїм виступом вони виразили надію та впевненість у світле майбутнє їх країни, яка знову підніметься. Історія високого польоту вплелася в композицію і висловилася у чудовому танці», — зазначили судді.

Після виступу танцювальний колектив «Мрія», хотів якнайшвидше передати радісну новину своїм друзям та рідним. Учасниця команди з Вінниці Валерія зазначила: “Я хочу подякувати всім, хто до цього часу надавав нам підтримку. А також я хочу передати ці чудові новини моїм знайомим, які зараз в Україні де продовжується війна, але я впевнена, що коли вони почують цю новину, вони зможуть танцювати разом з нами. Зараз я пригадую ті часи, коли все здавалося складним та неможливим, тому не можу перестати плакати. “

Учасник команди з Києва Роман розповів: “Ми не просто виконали танок. Ми стоїмо на цьому місці як представники України. Наразі наша Україна переживає жахливі часи. Але, беручи участь у цьому фестивалі, ми говоримо про те, що зможемо літати знов, і наша Батьківщина зможе досягнути своєї мрії.”

Команда “Mрія” залишиться у Кореї до кінця липня та продовжить свої виступи у різних містах. Крім виступів, вони дають інтерв’ю корейським і міжнародним ЗМІ, увага яких зосереджена на подіях, які зараз відбуваються в Україні. Після повернення команда проведе низку концертів до Дня незалежності України та тур по 40 містах Європи, щоб продовжувати говорити про силу української мрії та надалі привертати увагу міжнародної спільноти до подій в Україні.

Зі інформацією команди “Мрія”.