Нещодавно відбувалося щорічне засідання Постійного комітету Бернської конвенції (Конвенція про охорону дикої флори та фауни і природних середовищ існування в Європі).
На цьому засіданні Постійний комітет конвенції розглянув звіт незалежних експертів за результатами проведеної дорадчої місії. Також на основі даного звіту були затверджені рекомендації для Уряду України.
Основна рекомендація така: «Плани на забудову необхідно скасувати. Цілком зрозуміло, що буде здійснено значний вплив на біорізноманіття; тому потрібно шукати альтернативні території, де вплив був би значно менший і де його не буде на території Смарагдової мережі, але які дозволили б зробити аналогічний внесок для досягнення Україною цілей з використання відновлюваних джерел енергії».
Розгляд справи щодо скасування висновку з оцінки впливу на довкілля ще не завершився у Верховному суді. Тому експерти конвенції запропонували альтернативну рекомендацію: «Якщо розробка планів забудови триватиме, необхідно повторити проведення оцінки впливу на довкілля, з використанням сучасної методології, узгодженої з забудовником, регулюючим органом і скаржниками. Так результати з меншою вірогідністю будуть оскаржені та зможуть стати кращою основою для ухвалення рішень щодо «дозволених і заборонених» територій для розвитку».
У звіті експерти зазначають, що, на їхню думку, такий метод є менш ефективним, оскільки він все ще пропонує можливості для забудови території.
Вони вважають, що наявна пропозиція є неприйнятною з огляду на статус природоохоронних територій (Смарагдова мережа), а також з огляду на положення щодо мігруючих птахів, його цінність для фауни та флори.
Незалежні фахівці наголосили, що забудова такого масштабу на території Смарагдової мережі разом з недоліками в процесі ОВД не має бути дозволена в цьому місці. Це суперечитиме вимогам і духу Бернської конвенції.
Нагадаємо, що боротьба за збереження полонини Боржава триває з 2018 року. Окрасу українських Карпат, яка є територією Смарагдової мережі, планують забудувати вітряками. Після нашої скарги до Бернської конвенції справу розглядають на європейському рівні, повідомляють в Українській природоохоронній групі.
Схожі новини
Категорії
- Без рубрики (3)
- Медіа (16)
- Новини (2 299)
- Розслідування (27)
- Спецпроєкти (33)
Підписатись на новини
* Ви будете отримувати останні новини та оновлення з нашого сайту!