Необхідність заслухати експерта-криміналіста виникла через відмінності між висновками трасологічних експертиз та зібраними у матеріалах справи фактами і показами свідків.

З квітня цього року в Іршавському районному суді тривають слухання справи трагічної загибелі найкращого футболіста Закарпаття 2020 року Мирослава Мудри.

Під час останнього судового слухання справи по суті 27 жовтня, суд дійшов до розгляду висновків трасологічних експертиз та слідчих експериментів. Задукоментовані правоохоронцями у ході досудового розслідування заключення, відрізняються від зібраних фактів у матеріалах справи і показів свідків та не дозволяють зараз сформувати єдину картину смертельної автопригоди.

Тому адвокати потерпілої та обвинуваченої сторін, а також прокурор Закарпатської обласної прокуратури, клопотали про виклик до зали суду для дачі показів експерта Закарпатського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України, котрий давав висновки згаданих експертиз.

Наступне судове засідання заплановане на 13 год 12 листопада 1021 року.

Що відомо:

Пізно ввечері 16 грудня 2020 року на узбіччі дороги при в’їзді в Іршаву на Мирослава Мудру та ще на двох пішоходів наїхав п’яний водій без прав, машину якого після невдалого маневру обгону та зіткнення, відкинуло на людей. Футболіст загинув на місці автопригоди, інші потерпілі отримали травми різного ступеня важкості.

Наступного дня по факту смертельної аварії до ЄРДР внесли відомості за частиною 2 статті 286 КК України (Порушення правил дорожнього руху). Підозрюваного, котрий на сьогодні вже має статус обвинуваченого, узяли під варту без права внесення застави. 

Ще на етапі досудового розслідування родичі загиблого заявляли про можливу необ’єктивність  слідства. Зокрема, за їхніми словами, висновки трасологічних експертиз та слідчих експериментів не відображали ані реальних подій того вечора, ані показували усіх пошкоджень, які отримало при зіткненні друге авто-учасник ДТП. Неодноразові клопотання родичів загиблого футболіста, які визнані потерпілими у справі, про повторне проведення згаданих слідчих дій підтримані не були.

Крім того, у чотирьох томах матеріалів справи відсутнє відео з камер спостереження поблизу місця аварії. За поясненням обласних слідчих, іршавські колеги не виконали їхнє доручення про зняття відеозаписів і ці дані були втрачені у часі.

На думку потерпілої сторони, саме такі дії поліції дозволили другому учаснику п’яної смертельної ДТП отримати у справі лише статус свідка.