Як повідомили ПравдаЄ  у  ГУНП в Закарпатській області, за період від 11 листопада до 3 грудня був зафіксований один випадок керування автомобілем, щодо якого діють митні обмеження та водієві був виписаний  штраф у розмірі 8500 гривень.

Нагадаємо, що 10 листопада 2021 року закінчився пільговий період, протягом якого діяли умови пільгового розмитнення автомобілів на єврономерах. Відповідно до законодавства, поліція з цього часу  може зупиняти нерозмитнені “євробляхи” і накладати на їх власників штрафи у розмірі 8,5 тис грн.  (17 тис. грн за повторне порушення протягом року з позбавленням права керування строком на рік та з оплатним вилученням автомобіля або без нього – ч.ч. 8-9 ст. 121 КпАП), а також – передавати дані про ці авто до Держмитслужби.

Держмитслужба своєю чергою, буде стягувати штрафи за перевищення термінів ввезення автомобілів (170 тис. грн або конфіскація автомобіля – ч. 6 ст. 470, ч. 6 ст. 481 МКУ). Сплата штрафу дозволяє вивезти автомобіль за кордон або розмитнити його в Україні.

При цьому, до 8 лютого 2022 року ще діє можливість пільгового розмитнення “євроблях” для учасників бойових дій у зоні проведення ООС.