Хустська окружна прокуратура подала позов до суду з метою повернення у державну власність 61,2 га лісогосподарських земель, розташованих на території Міжгірської громади.

За даними прокуратури, на початку 2023 року селищна рада незаконно заволоділа цими ділянками, затвердивши технічну документацію із землеустрою на одному з позачергових засідань. Внаслідок цього землі були передані у комунальну власність і надалі – у постійне користування одного з комунальних підприємств.

Орган місцевого самоврядування порушив законодавство, яке забороняє передавати лісогосподарські землі у комунальну власність. Ці ділянки повинні були залишатися у постійному користуванні Міжгірського лісгоспу, а розпоряджатися ними мала право виключно держава в особі Закарпатської ОДА (ОВА), яка не приймала жодних рішень про їх вилучення та передачу.

Прокуратура звернулася до Господарського суду Закарпатської області з вимогою витребувати від селищної ради та комунального підприємства усі 61,2 га земель назад у державну власність. Суд вже відкрив провадження у справі та призначив підготовче засідання.
Закарпатська обласна прокуратура