Оком на гірський хребет в Українських Карпатах кинула ТОВ «Управляюча кампанія «Вітряні парки України», що входить до групи «Індустріальний союз Донбасу» та має з’вязок з нардепом Максимом Єфимовим.

На черговій сесії Тур’є-Реметівської сільської ради 16 червня, планують надати ТОВ «УК «Вітряні парки України» дозвіл на розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж частини земельної ділянки, на яку поширюється право земельного сервітуту, на земельну ділянку комунальної форми власності площею 0,5 га, розташованої за межами села Липовець на території вищезгаданої сільради. У подальшому ТОВ панує розмістити там установку для вимірювання параметрів вітру з перспективою будівництва вітряків на полонині Руна.

Про це повідомив на своїй Фейсбук-сторінці один із депутатів Тур’є-Реметівської сільради Юрій Дзамулич та закликав громаду долучитись до обговорення питання передачі землі у високогір’ї в оренду: «Я та більшість депутатів вважають, що дозвіл на розробку технічної документації із подальшою орендою на території Полонина Руна є недопустимою у зв’язку з тим, що Полонина Руна є надбанням усіх жителів громади і рішення про надання в оренду або власність має бути обговорено всіма жителями територіальної громади на громадських слуханнях».

ТОВ «Управляюча кампанія «Вітряні парки України» – це приклад релокованого із Східних регіонів у Закарпатську область бізнесу. Від початку року компанія, серед засновників якої кіпрська офшорна компанія «ЕЙЧСІ ВІНДПАРКС ЮКРЕЙН ЛІМІТЕД» та Едуард Мкртчан, двічі змінювала реєстрацію: з краматорської на київську і далі, 10 червня, на перечинську.

ТОВ «Управляюча кампанія «Вітряні парки України» що входить до групи «Індустріальний союз Донбасу» та має з’вязок з нардепом Максимом Єфимовим.

Корпорація «Індустріальний союз Донбасу» – один з провідних виробників сталі в Центральній та Східній Європі. Виробничі та прокатні потужності корпорації розташовані в країнах СНД і Євросоюзу. Берефеціари компанії Сергій Тарута і Олег Мкртчан.

Сергій Татура – депутат Верховної Ради від партії «Батьківщина», перший заступник голови Комітету з питань економічного розвитку.

Олег Мкртчан – батько Едуарда Мкртчана, з лютого 2018 роки сидить за ґратами у Росії. У 2019-му його засудили до дев’яти років позбавлення волі, звинувативши в розкраданні понад 1 млрд рублів у російської державної корпорації Внєшекономбанк (ВЕБ).

Група народного депутата з групи «Довіра» Максима Єфімова займається машинобудуванням, АПК та відновлюваною енергетикою. Його бізнес-партнерами по значній кількості компаній виступають члени родини екс-народного депутата та екс-міністра Мінрегіонбуду Анатолія Близнюка.

З 2007 по 2014 Єфімов був членом «Партії регіонів». У Верховній Раді 8 скликання входив до «Блоку Петра Порошенка».

Власники «Управляючої кампанії «Вітряні парки України» фігурант кількох антикорупційних журналістських розслідувань про ринок електроенергії, заробіток на відновлюваній енергетиці та борги держави по виплатам за «зеленим тарифом».

У 2018 році Максим Єфімов був серед авторів законопроєкту, яким для українців зберігали найвищі тарифи на електроенергію у Європі та вводили тарифні аукціони лише для СЕС і ВЕС великої потужності. У тому ж році довірена особа нардепа стала новим власником вертолітного майданчика Януковича.