Як повідомляє програма «Схеми», народного депутата із закарпатським корінням Нестора Шуфрича, що у Верховній Раді представляє проросійську партію «Опозиційна платформа — За життя», затримали бійці 206-го батальйону територіальної оборони Києва.

Нардеп Шуфрич, родина якого володіє нерухомістю в окупованому Криму, фотографував один із блокпостів столиці. Сам він пояснив свої дії як «вийшов сфотографуватися на тлі місцевої пам’ятки».

«Шуфрич під’їхав під блокпост, вийшов з машини з охороною і почав фотографувати. Відповідно, був затриманий. При затриманні його охоронці намагались відстрілюватись. Зараз ми чекаємо поліцію і СБУ, щоб передати їм. Військові об’єкти або об’єкти, які використовуються військовими, фотографувати не можна. Він цілий і неушкоджений. Зброю у охоронців забрали. Теж передамо поліції», – розповів один із бійців цього батальйону тероборони.

Журналісти повідомляють, що при собі нардеп мав 2 автомати, 3 пістолети, один автомат зі спиляним номером. Зброя не зареєстрована, її походження затриманий не поясни.

«Сфотографуватися на тлі місцевої пам’ятки» (невідомо якої) акурат біля блокпосту Шуфрич вирішив на дев’ятий день широкомасштабного вторнення російської армії до України. На сьогодні активні воєнні дії тривають у дев’яти областях – Чернігівській, Київській, Сумській, Харківській, Луганській, Донецькій, Херсонській, Запорізькій, Миколаївській.

Військові та підрозділи територіальної оборони тримають оборону Києва та Сум. Потужних ракетних обстрілів зазнають Чернігів та Харків. Окупанти тимчасово зайняли Херсон і Маріуполь, у яких назріває гуманітарна катастрофа.

Станом на 4 березня втрати серед українського населення налічують 532 загиблих, у тому числі 19 дітей, та 675 поранених, серед них 31 дитина.

Ворог з початку вторгнення втратив понад 9 тисяч чоловік особового складу, 251 танк, 939 броньованих машин, 105 артилерійських систем, 50 РСЗВ, 18 ППО, 33 літаки, 37 гелікоптерів, 404 автомобіля, 2 катери, 3 безпілотники, 60 цистерн з ППМ.

По всій країні введений воєнний стан. США та Євросоюз наклали на Росію жорсткі персональні та економічні санкції, у тому числі на президента Володимира Путіна та його оточення.