Правоохоронці ліквідували масштабну схему виготовлення підроблених міжнародних свідоцтв про вакцинацію від COVID-19 у прикордонних районах України. Для серійної фальсифікації ділки створили у Закарпатській області власну підпільну типографію.

Про це повідомляє пресцентр СБУ.

Виробничі потужності «цеху» дозволяли ділкам щомісяця підробляти тисячі медичних документів.

Крім того, вони налагодили масове виготовлення фальшивих довідок про негативні результати ПЛР-тестування.

Фіктивні документи «завіряли» підробленими печатками, QR-кодами та сфальсифікованими підписами сімейних лікарів.

Готову «продукцію» зловмисники реалізовували своїм клієнтам, яких підшукували через свого спільника в одному із медзакладів регіону.

За попередніми даними, «прибутки» учасників схеми становили сотні тисяч гривень.

Зʼясовано, що протиправну діяльність організували четверо місцевих жителів. Серед них – представники комерційної структури та районної автошколи, де ділки облаштували нелегальну типографію.

Своїм клієнтам вони пропонували «послуги» з продажу підроблених COVID-документів, у тому числі свідоцтв про вакцинацію без проведення фактичного щеплення.

Схема працювала через лікаря одного з медзакладів Тячева. Він пропонував пацієнтам купити фейкові документи без додаткових обстежень і забору матеріалів для дослідження. Одна така довідка коштувала 500 грн.

Під час обшуків у підпільному цеху правоохоронці виявили:

  • фіктивні міжнародні свідоцтва про вакцинацію та довідки про негативні результати ПЛР-тестів;
  • підроблені печатки;
  • електронні носії інформації та засоби зв’язку із доказами незаконної діяльності.

Наразі всім чотирьом зловмисникам повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків) Кримінального кодексу України. Вирішується питання щодо обрання судом міри запобіжного заходу.

Триває досудове розслідування для встановлення і притягнення до відповідальності інших осіб, причетних до злочинної схеми.

Заходи із викриття і документування правопорушення проводили співробітники СБУ спільно зі слідчими Національної поліції та за процесуального керівництва Закарпатської обласної прокуратури.

Нагадаємо, у грудні минулого року закарпатські правоохоронці викрили осіб, які підробляли і COVID-сертифікати, і паспорти громадян Європейських країн. Ще раніше викрито п’ятьох жителів Закарпаття, які підробляли COVID-сертифікати для заробітчан.