Волонтери «Руху підтримки закарпатських військових – місто Виноградів» розробили макет бойової гармати Д-20, пише видання Інформатор.

Волонтери Закарпаття протягом двох місяців працювали над макетом бойової гармати. Головним завданням макета є збереження життя українських військових та фінансове виснаження російської армії.

За словами координатора волонтерської організації Михайла Романа, зразком для створення макета бойової гармати Д-20, яка наразі активно використовується на фронті, стали фото, доступні в мережі.

«Макет гармати Д-20 завдовжки до 14 метрів. Вона до найменших деталей повністю відповідає оригіналу. Собівартість їхня дуже дешева, а ефективність використання російських снарядів по наших макетах дуже велика. Якщо його виготовляти, не маючи нічого під руками, то собівартість складає до 20 000 гривень», — сказав  Роман.

Над макетом працювали близько 2 місяців та використовували тільки доступні у мережі фотографії. Головним завданням макета є збереження життя українських військових та фінансове виснаження російської армії.

«Один випущений російський снаряд коштує понад $1000. Як правило, одним снарядом вони не попадають, тобто буде декілька прильотів. Основна задача цього макета — фінансово виснажувати росіян, і ті ж снаряди не будуть летіти в наших військових», — зазначив волонтер.

Макет виготовили волонтери без інженерних навичок, столярі і зварювальники. Через тиждень його планують доставити на схід.

«Ми назвали його „Босорканя“. В Україні такий макет ще ніхто не виготовляв. Є подібні макети, зокрема такі, що виготовляються заводами, але це взагалі інші. Головне його завдання — рятувати життя військовослужбовців», — підсумував Михайло Роман.