Законодавство України забороняє влаштовувати звалища уздовж річок.

На Закарпатті судитимуть директора одного з комунальних підприємств Рахівщини, службова недбалість якого призвела до розростання несанкціонованого полігону на березі річки Тиси. Це завдало шкоди на суму понад 6,5 мільйона гривень, повідомляє Закарпатська обласна прокуратура.

Зазначається, що комунальники, про що знало керівництво, вивозили побутове сміття на ділянку в Рахівському районі на березі Тиси. Хоча територія перебуває у користуванні підприємства, законодавство України забороняє влаштовувати звалища уздовж річок.

В пресслужбі підкреслили, що, як встановило слідство, строк дії паспорта місця видалення відходів сплив роками раніше, а інші дозвільні документи навіть не були виготовлені. “Незважаючи на це, обвинувачений замовчував факт подальшої діяльності сміттєзвалища та не заборонив працівникам підприємства й надалі розміщувати там відходи. Так, протягом 2020-2021 року площа полігону зросла на 0,15 га”, – наголосили в повідомленні.

Зазначається, що наразі триває розслідування щодо можливої причетності до злочину посадових осіб місцевого самоврядування. Нагадаємо, у Київській області у місті Вишгород екоінспектори виявили несанкціоноване сміттєзвалище твердих побутових відходів на території КП “Управляюча компанія”. Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, екоінспектори зафіксували в Одесі та області численні випадки утворення несанкціонованих сміттєзвалищ промислових, будівельних та побутових відходів.

Ecopolitic.com.ua