На Закарпатті винесли вирок чотирьом колаборантам із Херсонщині, які добровільно працювали у катівнях рф під час окупації.

Ними виявилися місцеві чоловіки та жінки, які добровільно погодилися обійняти посади в російській катівні, яка діяла на базі захопленої на той час виправної колонії.

Новоспечені «молодші інспектори» за російські рублі забезпечували охорону та контролювали режим протиправного утримання мирних громадян.

Оскільки незаконна установа об’єднувала всі подібні «заклади» тимчасово окупованої Херсонщини, колаборантам пропонували кар’єрне зростання. Вони отримали звання так званих рядових і прапорщиків внутрішньої служби, отримали форму російського зразка, посвідчення та інші «привілеї» у рублях.

За це зловмисники охороняли незаконно ув’язнених громадян як «ворогів» окупаційного режиму. А росіяни безкарно чинили розправу над учасниками АТО, партизанського руху та іншими патріотами України.

Суд визнав колаборантів винними у вчиненні злочину, передбаченого ч. 7 ст. 111-1 (добровільне зайняття громадянином України посади в незаконному правоохоронному органі, створеному на тимчасово окупованій території) Кримінального кодексу України.

Їм призначено від 12 до 13 років тюрми.

СБУ в Закарпатській області