Багаторічні паводки та повені, а особливо січневий паводок 2023 року зруйнували значну частину лівобережної дамби в смт Великий Бичків, Рахівського району, виникла загроза пошкодження автомобільної дороги державного значення Н-09 «Мукачево – Рогатин».

Пошкоджену ділянку було обстежено спільно з представниками Великобичківської селищної ради, та обговорено потребу виконання першочергових невідкладних робіт (влаштування прокопу).

Між Тячівським міжрайонним управлінням водного господарства укладено договір з Великобичківською селищною радою та виконано роботи згідно кошторисної документації «Виконання першочергових невідкладних заходів по недопущенню руйнації лівобережної дамби та підтоплення дворогосподарств».

Керівник Тячівського МУВГ, Сергій Стойка розповідає: «В ході проведення робіт фахівцями управління виконані роботи по відведенню основного русла річки Шопурка від пошкодженої дамби, що в свою чергу допоможе уникнути подальшої руйнації, через зменшення навантаження водяного потоку на лівий берег».

Другим етапом планується виконання робіт по укладанню ґрунту в тіло дамби. Дана дамба в період паводків працює в умовах постійного напору води та несе захисну функцію, тому її обов’язково потрібно відновити, додає начальник управління.

Рахівський район є гірським і паводки тут швидкоплинні, але вони й більш небезпечні, адже швидкість потоку води під час надзвичайних ситуацій нищить все на своєму шляху.

Основною метою виконання робіт є недопущення подальшої руйнації лівобережної дамби, яка несе захисну функцію, а також захисту від підтоплення і затоплення дворогосподарств та присадибних ділянок в смт. Великий Бичків при паводках та повенях.

Завдяки розумінню голови Великобичківської ТГ – Олегу БУРСА, проблеми яка загрожує їх селищу та обговорення і деталізація всіх питань, виконалась значна частина робіт. Яка вже зараз має аби яке значення, адже призупинено руйнацію пошкодженої дамби. Співпраця у такий час як зараз дуже важлива для всіх нас.

Карпатський об’єктив