Проблеми із заробітною платою персоналу пологового будинку в Ужгороді пов’язані із захмарною, мільйонною зарплатою керівництва та порушеннями фінансово-господарської діяльності

Як встановила перевірка, представники адміністрації медичного закладу отримують за місяць річну зарплату рядового медика. Так, для прикладу, директор має 63 тис грн,  бухгалтер 58 тис, а санітарка ледве 5 тис.

За ініціативи “медичного” управління Ужгородської міської ради, відповідно до розпорядження міського голови Б. Андріїва була створена робоча комісія, яка 6 жовтня завершила аудиторську перевірку і склала Довідку про результати проведення перевірки робочою групою в КНП “Ужгородський пологовий будинок” Ужгородської міської ради в період з 01.01.2021 по 31.07.2021.

Про це стало відомо із відповіді Управління охорони здоров’я та захисту населення Ужгородської міської ради на інформаційний запит громадського правозахисника Віталія Грегора.

Як встановила аудиторська перевірка, фонд заробітної плати на рік для керівного складу пологового будинку сягає приблизно 5 млн 192 тис грн., при тому, що молодшому медичному персоналу нарахована в середньому 6 тис 770 грн, що і прирівняно до мінімальної заробітної плати.

Так, середня зарплата керівництва пологового на один місяць становила:

– директор (Онопко О. Ю.) — 63 510,00 грн;

– медичний директор (Міцьо Т.Ю.) — 67 028,50 грн;

– заступник директора з фінансово-економічних питань (Лендєл Л. В.) — 49 599,50 грн;

– заступник директора з адміністративно-технічних питань (Клин М. М.)— 35 241,75 грн;

– головна акушерка (Калабішка Є. В.)  — 31 064,45 грн;

– головний бухгалтер (Хмара Т. В.) — 58 736,25 грн.  

Як встановила робоча група, в березні директор закладу О. Онопко видав наказ “Про збільшення посадових окладів”, який мав поширюватися на всіх працівників. Однак збільшення посадових окладів в 2 рази застосували в більшій частині лише для керівного складу закладу.

Відтак, саме встановлення високих зарплат адміністрації закладу та ряд порушень бюджетного законодавства, фінансово-господарської діяльності призвели до негативних фінансових прогнозів до кінця року в частині спроможності виплати всім працівникам підприємства належної заробітної плати.

З огляду на це робоча комісія міськради просить міського голову порушити питання щодо відповідності займаній посаді директора пологового будинку О. Онопка та розглянути можливість припинення трудового контракту.

Як раніше повідомляло Закарпаття онлайн, наприкінці серпня колектив Ужгородського пологового будинку оголосив недовіру всій адміністрації закладу. Серед основної причини такого резонансного рішення була саме системна несвоєчасна виплата заробітної плати та ще й значне зменшення її розміру з 1 листопада.

У подальшому, 17 вересня, адміністрація медичного закладу намагалася провести альтернативні, «правильні» збори колективу. Однак керівникові Олегові Онопку і його команді не вдалося заручитися підтримкою більшості колег і анонсовані збори не відбулися.

      Закарпаття онлайн