За доводами прокурора Тячівської окружної прокуратури судом засуджено місцевого жителя до 4 років ув’язнення за порушення правил безпеки дорожнього руху в стані алкогольного сп’яніння, що призвело до одержання потерпілим тяжких тілесних ушкоджень (ч. 2 ст. 286-1 КК України).

Прокурор довів, що влітку, 17 липня, обвинувачений на мотоциклі «Geon» здійснив наїзд на пішохода, який рухався у зустрічному напрямку по проїжджій частині дороги у смт. Дубове. Унаслідок зіткнення у потерпілого діагностували відкриті переломи та рани. Проведена експертиза підтвердила, що водій мотоцикла в момент вчинення ДТП перебував напідпитку.

Варто зазначити, що на Тячівщині це – перший вирок за ст. 286-1 Кримінального кодексу. Нагадаємо, що закон про посилення кримінальної відповідальності за вчинення аварій у стані сп’яніння набув чинності лише в березні цього року.

Крім 4 років ув’язнення суд також ухвалив позбавити чоловіка права керування транспортним засобом на 5 років. Очікується вступ вироку в законну силу.

Примітка: вирок суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КПК України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції (ст. 532 КПК України).

Пресслужба Закарпатської обласної прокуратури