Оноківська сільська рада уклала договір із ТОВ «Уж-Cтрой» на будівництво загальноосвітньої школи у селі Кам’яниця (Ужгородський район) за 62,7 млн грн. Підприємство належить Галині Василинчук ‒ дружині керівника апарату Ужгородської РДА Михайла Пігана.

Довгобуд із дев’яностих

Зараз у сільській школі навчається близько трьохсот учнів і вона розташована у трьох корпусах: приміщенні колишньої чеської жандармерії 1903 року, дитсадка та гастроному. У 1991 році для нової школи звели фундамент, але на цьому роботи звершили. У 2016 році для школи розробили новий проєкт та кошторис, але роботи так і не розпочали. Наприкінці 2018 року директор школи Михайло Мазюта повідомляв, що проєкт необхідно відкорегувати у кошторисній частині. Місцевий телеканал Sirius у жовтні 2018-го зазначав, що будівництво нової школи оцінюють у 47 млн грн.

Про тендер

Чинна закупівля, це вже друга спроба Оноківської сільської ради провести тендер на будівництво школим. А раніше усіх учасників дискваліфікували, в тому числі і теперішнього переможця і єдиного конкурента ТОВ «АБК Графекс». Ця фірма цього разу запропонувала ціну на 641 тис. грн дорожчу.

Згідно з контрактом, ТОВ «Уж-Cтрой» проведе будівництво трьох блоків нової школи ‒ основного, для початкових класів та спортивного. Окрім будівництва, підрядник також обладнає навчальний заклад шкільними та спортивними меблями, верстатами, та технікою (телевізори, принтери, комп’ютери). Завершити роботи планують до кінця 2022 року.

Фірма отримає 2,97 млн грн прибутку, тобто 4,7% від суми закупівлі.

Про підрядника

ТОВ «Уж-строй» зареєстровано у селі Тарнівці, Ужгородського району. З  початку 2020 року фірма отримала 55 держзамовлень на 72,1 млн грн.

А згідно із декларацією керівника апарату Ужгородської РДА Михайла Пігана, його дружина та власниця підприємства Галина Василинчук у 2020 році отримала за роботу в «Уж-Строї» 45 тис. грн зарплати та 8 тис. грн благодійної допомоги.

Раніше Галина Василинчук була співвласницею ТОВ «Йовро Буд», яке теж брало участь у публічних закупівлях і було оштрафовано Антимонопольним комітетом за махінації під час торгів на 50 тис. грн. Фірма не сплатила добровільно штраф і АМКУ вимагав оплати через суд. Сьогодні підприємство перебуває у стані припинення, а його новим власником є Віктор Петро.