Закарпатський народний хор минулого року провів 94 концерти та зібрав 200 000 гривень для ЗСУ.
Про це сьогодні під час робочої зустрічі з керівництвом Закарпатської обласної ради повідомила художній керівник та диригент Закарпатського заслуженого народного академічного хору Наталія Петій-Потапчук.
Вона також розповіла, що через війну в Україні багато концертів, до яких були готові вже й афіші. Довелося скасувати. Проте, 94 таки провели, половина з яких — безкоштовні. 16 концертів провели в Італії, Німеччині, Австрії, Хорватії, Угорщини та інших країнах ЄС для понад 20 тисяч глядачів.
Хор і надалі продовжує волонтерити. Співпрацює з «Волонтерами Закарпаття», «Рухом підтримки закарпатських військових» та інщими організаціями. За зібрані кошти члени колективу придбали тепловізор, збирають на дрони й автомобілі.
У 2022 році заклад було профінансовано з обласного бюджету на 12 млн 742 тис грн. Майже всі кошти витрачено на оплату праці 85 учасникам колективу.
Зі слів керівниці, хор має вагому матеріально-технічну базу костюмів, апаратури, устаткування. Минулого року вдалося дещо покращити і приміщення, де ведуть діяльність та кімнату-музей хору.
Провели авторські концерти, присвячені знаним композиторам Віктору Теличку, Євгену Станковичу та Дизидерію Задору. Колектив випустив кліп “Свята Україна”, який був представлений на всесвітньому фестивалі у Каліфорнії “Співай Україно!”
Також Закарпатський хор нагороджено орденом Всесвітньої культурної дипломатії у США. А ще співочо-музичний колектив із Закарпаття назвали феноменом культурного надбання України у німецькому журналі “Lambert”.
Працівники хору запустили проєкт “Зіркове майбутнє Срібної Землі” для підтримки талановитої співочої молоді та працюємо над рядом інших музичних проєктів.