В Україні активно штрафують держслужбовців та представників органів місцевого самоврядування за порушення мовного законодавства. Такі повноваження покладені на Офіс Уповноваженого із захисту державної мови.

Про це під час брифінгу в “Медіацентрі Україна — Укрінформ” повідомив Тарас Кремінь, Уповноважений із захисту державної мови.

Він наголосив, що протягом 2023 року Офіс Уповноваженого із захисту державної мови виніс 128 постанов, 61 попередження та наклав 20 штрафів (з них 16 — грошове стягнення у розмірі 3400 гривень, та три — штраф у розмірі 8500 гривень за повторне вчинення порушення протягом року) за порушення вимог Закону.

Серед порушників, на яких були накладені штрафи, як зазначає Кремінь, — державні службовці, місцеві депутати, міський голова та заступник міського голови.

“До честі цих порушників, вони перейшли на українську мову, ми вже не фіксуємо порушень у їхніх публічних виступах”, — додав він.

Нагадаємо, протягом 2023 року Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь отримав рекордну кількість звернень щодо порушення мовного законодавства. Найбільше повідомлень надійшло з Києва та Харківської області.

Trueua.info