Андрій Риба, депутат Ужгородської міської ради від партії «Європейська Солідарність», з кінця 2022 року проживає в Канаді та працює в місцевій корпорації ALM в Едмонтоні. Незважаючи на його тривалу відсутність і неявку на сесійних засіданнях ради, депутати міської ради не позбавили його мандата.

Згідно декларації про доходи за 2023 рік відомо, що Андрій Риба орендує житловий будинок у Канаді і заробив у корпорації ALM 976 тис. грн. Крім цього, він отримав 1,8 млн грн від продажу нерухомості в Ужгороді.

На банківських рахунках Риба грошей не тримає, але має значні суми готівкою: 100 тис. доларів і 690 тис. грн. Його дружина, Ксенія Риба, також донедавна була депутаткою Холмківської сільської ради, але склала повноваження у 2023 році.

З початком повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році Андрій Риба долучився до Ужгородської тероборони і отримав за це 345 тис. грн зарплатні. Проте, з березня 2023 року він орендує житло у Канаді, а протоколи засідань міської ради підтверджують його відсутність на сесіях понад рік.

22 лютого 2024 року депутати міської ради не підтримали проєкт рішення про дострокове припинення повноважень Андрія Риби. Фракції «Слуга народу» та «Рідне Закарпаття» відмовилися розглядати заяву Риби про складання мандата без його особистої присутності та пояснень.

Zaxid.net