Службові особи столичного підприємства, яке мало дозвіл лише на оптову торгівлю пальним, упродовж 2022-2023 років налагодили підпільне виготовлення бензину та дизелю.

Сировину закуповували в українських постачальників та переробляли її на території нафтопереробного заводу у м. Мукачево.

Фальсифікат продавали на підконтрольних АЗС на території Закарпатської області. За результатами обшуків правоохоронці виявили та вилучили майже 600 тонн пального вартістю понад 32 млн грн, обладнання для його виробництва, чорнові записи, печатки, понад 3,3 млн грн готівкою, транспортні засоби тощо.

Детективи БЕБ довели вину службових осіб в організації незаконного виготовлення у складі організованої групи, зберігання та продажу незаконно виготовленого пального.

П’ятьом членам організованої групи було повідомлено про підозру. Наразі справу скеровано до суду. Досудове розслідування за ч. 3 ст. 28 – ч. 2 ст. 204, ч. 3 ст. 28 – ч. 1 ст. 204 Кримінального кодексу України здійснювали детективи ТУ БЕБ у Закарпатській області. Оперативне супроводження – співробітники Управління Служби безпеки України в Закарпатській області та Управління стратегічних розслідувань в Закарпатській області ДСР Нацполіції. Процесуальне керівництво – прокурори Закарпатської обласної прокуратури.

Бюро економічної безпеки України