За вартістю оренди житла столиця поступається Ужгороду та Львову. Інша ситуація в регіонах, які розташовані близько до зони бойових, але не в усіх.

Київ тепер не найдорожче місто країни за вартістю оренди житла, яким воно було всі роки незалежності. Тепер столиця посідає третє місце.

У кінці 2022 року столицю за вартістю оренди однокімнатної квартири перегнав Львів, а з лютого на чолі списку опинився Ужгород.

За останні кілька місяців орендні ціни в обласному центрі Закарпаття підвищилися в кілька разів, перевищуючи 13 тис грн за однокімнатну квартиру, свідчать відкриті дані щомісячного моніторингу Держстату.

З 24 лютого 2022 року тренд на зростання орендних цін був характерним для більшості регіонів заходу України, де багато українців шукали прихисток.

“Наприкінці квітня в Ужгороді вже не було вільної нерухомості для оренди”, – згадує власниця місцевої рієлторської агенції Софія Шевкун.

У перші пів року панічний ажіотаж упав завдяки деокупації півночі держави і виїзду громадян до країн Євросоюзу, але не у Львові та Закарпатті. Тамтешні орендодавці продовжують отримувати ренту від підвищеного попиту. Схоже, ці регіони відображають уявлення українців про найбезпечніші місця для життя.

Зовсім інша ситуація в регіонах, які розташовані близько до зони боїв або які перебували під окупацією. Там житло очікувано подешевшало.

Економічна правда