Як розповіли у Закарпатської облраді, гроші на будівництво житла надав благодійних фонд “Карітас Чеська Республіка”, пише Суспільне Ужгород.
У першу чергу туди селитимуть дітей та жінок з окупованих територій.
Розташовані модульні будинки на території Мукачівського професійного аграрного ліцею. Тетяна Згіник та її родина переїдуть до модульного будинку найближчим часом. Розповідає: зараз живуть у гуртожитку аграрного ліцею.
“Я влаштувалася на роботу. Тут я працюю медичною сестрою. Мама теж тут працює. Чекаємо поселення у будинки. У гуртожитку теж добре, але чекаємо поселення в будинки. Ми приїхали сюди у квітні з Донецької області, з міста Світлодарськ. Приїхали я, мій син та моя мама, яка з міста Бахмут”, — розповіла жінка.
До модульних будинків вже переїхало 3 сім’ї. Розповів заступник директора Мукачівського професійного аграрного ліцею Юрій Коструб. За його словами, зараз у гуртожитку ліцею проживають 43 вимушені переселенці.
“На території нашого ліцею збудовано 11 модульних будинків для внутрішньо переміщених осіб. Ми розпочали будівництво з жовтня 2022 року і на сьогодні вони вже готові до поселення переселенців. Залишилося ще кухні доукомплектувати і можна вже поселятися. Електроенергія, водопостачання, обслуговування — це все наші працівники роблять. Також наш ліцей платить за всі комунальні послуги”, — каже чоловік.
На території римо-католицької єпархії у селищі Середнє Ужгородського району теж збудували модульні будинки. Розповів генеральний вікарій Мукачівської єпархії Петро Жарковський. “Концепція цього містечка така, що тут будуть жити діти з мамами, бо в основному батьки є на фронті, або немає їх уже. Є 23 дитини зараз з Маріуполя і 6 старших. Ці всі будиночки розраховані на 48 людей. Визначили дату, що 26 травня буде відкриття”, — розповів Петро.
33 модульні будинки вже збудовані на території Закарпатської області. Каже заступник голови облради Василь Дем’янчук.
“Ми зупинилися з модульними будинками на трьох локаціях. Бо були й інші, але не підходило місце, не було всіх документів. Зупинилися в Свалявському ліцеї, Мукачівському ліцеї, де жили внутрішньо переміщені особи, і тут, де живуть діти, діти з опікунами. У цьому році ми плануємо далі цей проєкт“, — ділиться чоловік.
“Минулого року Міністерство закордонних справ Чехії надало гроші благодійному фонду “Карітас Чеська Республіка” для того, щоб створити житло, а також відремонтувати житло для тимчасово переміщених осіб на території Закарпаття. Одним із напрямків було будівництво модульних будиночків. Минулого року ми витратили приблизно 600 тисяч євро на будівництво модульного житла. Цього року плануємо витратити близько 380 тисяч євро. Цього року ми трошки їх переформатуємо, але однозначно побудуємо в селі Нересниця Тячівського району”, — розповіла каже Наталія Мацькова.
Наталія Мацькова каже, у першу чергу у ці будинки будуть селити дітей-сиріт та одиноких мам.
За словами Наталії , цього року такі будинки планують збудувати у селі Нересниця Тячівського району.
Схожі новини
Категорії
- Без рубрики (3)
- Медіа (19)
- Новини (2 484)
- Розслідування (27)
- Спецпроєкти (35)
Підписатись на новини
* Ви будете отримувати останні новини та оновлення з нашого сайту!