Огляд перших шпальт провідних ЗМІ світу від журналіста Сергія Чернявського за 18 липня 2022 року.
Головні теми газет:
– Чиновник Кремля пообіцяв «кінець світу, якщо президент Зеленський зробить спробу повернути Крим;
– Командувач збройних сил Великобританії відкинув чутки про те, що президент Росії Володимир Путін «нездоровий» або може бути вбитий, назвавши його «прийняттям бажаного за дійсне;
– У Шотландії газета звинувачує уряд в зраді біженців, які біжать з України. У виданні йдеться, що шотландський уряд сам розкритикував плани з розміщення і розміщення тисяч біженців, які він не зміг здійснити;
– Українські слідчі кажуть, що з’ясували, що Росія продає вкрадене з України зерно до Туреччини. Доказів цього все більше і вони підтверджуються супутниковими знімками;
– Після перерви Росія починає наступ на Україну;
– Ми народ працьовитий та самостійний, дайте нам можливість відповідати цій репутації, каже біженка з України. Бельгія де-факто перетворила нас із військових біженців на заручників та не надає нормального даху над головою та шанс працювати;
– Ціни на газ у Німеччині, схоже, стабілізуються;
– Обурений зрадою в українському силовику президент Володимир Зеленський звільнив керівників спецслужби та Генпрокуратури. Понад 60 співробітників цих відомств залишилися на підконтрольних Росії територіях, де співпрацювали з ворогом, йдеться в повідомленні;
– Війна на виснаження на сході України переростає у боротьбу між західними технологіями та російськими масами;
– В аеронавтиці призначено зустріч на виставці у Фарнборо. Війна в Україні не гальмує комерційної авіації, а стимулює військові ринки. Росії на авіасалоні у Франції не буде;
– Федеральний уряд Щвейцарії відмовляється приймати пораненних українців;
– «Постачання важкого озброєння в Україну підвищує ризик Третьої світової війни». Інтерв’ю німецької політкині та членкині Лівої партії Німеччини для китайської газети;
– Вісім загиблих. Розбився український транспортний літак з 11,5 тонами військової техніки. Керуючий директор авіакомпанії «Меридіан», яка експлуатує Ан-12, заявив, що аварія не має відношення ні до України, ні до Росії;
– Зеленський просить Трюдо посилити тиск на Росію після разблокування Канадою турбін для Росії.
Велика Британія. «The Times» – «Загроза «загибелі» з-за Криму».
Росія атакувала Миколаїв, суднобудівне місто на півдні України а високопоставлений чиновник Кремля пообіцяв «кінець світу, якщо президент Зеленський зробить спробу повернути Крим»
«The Courier & Advertiser» – «Радість від того, що українська родина та домашня тварина знаходять безпеку в Пертширі» (Шотландія).
Українські мати та дочка кажуть, що їх тепло зустріли після того, як вони поміняли свій зруйнований війною будинок на котедж неподалік Купар Ангус.
38-річна Юлія Письменна та 64-річна Ніна були змушені залишити Дніпро 6 червня після бомбардування прилеглих районів російськими військами.
Вони планували залишити місто раніше, проте їм довелося дочекатися, поки їхній собака — рудий чихуахуа на прізвисько Персик — здасть аналізи на сказ, перш ніж залишити країну.
Коли Персик, ім’я якого перекладається як Peach, отримав результати аналізів, невелика група вирушила до Польщі.
Невдовзі вони дізналися про британську програму «Дома для України», а після реєстрації зв’язалися з мешканкою Пертшира Крістін Маккей.
Юлія розповіла: «Ми вирішили пошукати місце, куди можна було б піти, знайшли сайт та зареєструвалися, а потім Кріссі надіслала мені повідомлення.
«Ми хотіли якомога довше залишатися вдома, але через бомбування це досить складно. На межі нашого району постійно бомбардують, і коли ми вже поїхали, я почув, що неподалік нашого будинку впав уламок ракети».
Щоб привезти Персика до країни без карантину із ветеринаром, парі довелося чекати у Польщі додаткові 30 днів. Через умови їхньої візи для подорожі Європою у пари був час лише до 26 липня, щоб дістатися Великобританії.
Однак за допомогою члена парламенту від Перта та Північного Пертшира Піта Вішарта та його співробітників пара вчасно дісталася Шотландії. Після більш ніж місяця переїзду вони прибули до Шотландії та вперше зустрілися з Христиною.
Їхній спонсор швидко відвіз пару до їхнього нового будинку — котедж у селі Кеттінс, всього за чотири хвилини їзди від Купар Ангус.
Юлія сказала: «Дуже приємно, що ми нарешті тут, у безпечному місці. Люди дуже дружелюбні. Коли Кріссі зустріла нас, вона була такою теплою. Ми все ще маємо дуже близьких друзів в Україні, які залишилися, і ми дуже турбуємося про них. Щодня ми надсилаємо їм повідомлення і запитуємо, чи вони в безпеці».
Зараз пара живе у котеджі, прибудованому до будинку Христини. Христина сказала: «Я така щаслива, що вони тут, просто відчуваю полегшення.
«Чесно кажучи, я розплакався, коли зустрів їх. Квартира бабусі пустувала з того часу, як померла моя мама. З того часу я використовував його як офіс, але коли я почув про все, що відбувається, щось просто натиснуло, і я зрозумів, що маю це зробити».
Містер Вішарт сказав: «Я дуже радий, що Юлія і Ніна знаходяться тут, у Пертширі, і що вони обидві в безпеці. Мабуть, це було жахливо, що вони пережили, діставшись сюди, і те, що вони пережили у своєму рідному Дніпрі. Я думаю, що Пертшир був особливо щедрим, коли справа дійшла до людей, які беруть участь у програмі «Дома для України».
«Це багато говорить про мешканців Пертшира».
Стаття – «Командувач збройних сил Великобританії відкинув чутки про те, що президент Росії Володимир Путін «нездоровий» або може бути вбитий, назвавши його «прийняттям бажаного за дійсне».
Начальника штабу оборони Великобританії адмірала сера Тоні Радакіна запитали, чи президент Путін, який почав вторгнення в Україну в лютому, бути «скинутий» чи йому загрожує «зміна режиму».
Але він сказав Софі Раворт у шоу Sunday Morning на BBC One: «Деякі коментарі про те, що він нездоровий або насправді хтось збирається убити його або вивезти, я думаю, що вони приймають бажане за дійсне.
«Як військові професіонали, ми бачимо щодо стабільного режиму в Росії. Президент Путін зміг придушити будь-яку опозицію, ми бачимо ієрархію, яка залежить від президента Путіна, і тому ніхто нагорі не має мотивації кинути виклик президенту Путіну, і це похмуро».
Він сказав, що «виклик Росії зберігатиметься» потенційно протягом «десятиріч з точки зору Росії як загрози», і що Росія є «найбільшою загрозою для Великобританії».
Він додав: «Таким чином, найбільша загроза — це Росія, і це Росія у всіх її обличчях, якщо дивитися на неї з воєнного погляду. Його сухопутні війська, ймовірно, становлять меншу загрозу в короткостроковій перспективі через ту деградацію, виснаження, яке ми спостерігаємо в їх боротьбі в Україні. Але Росія продовжує залишатися ядерною державою, має кібер-можливості, має космічні можливості і має певні програми під водою, тому вона може загрожувати підводним кабелям, які дозволяють світовій інформації передаватися по всьому світу».
Про те, як виглядатимуть британські збройні сили, якщо витрати на оборону збільшаться до 3% ВВП, він сказав: «Вони були б ще сучаснішими, мали б ще більшу силу і мали б ще більший вплив у всьому світі, і це явно виклик. «для уряду».
Згадуючи візит до Києва, він сказав, що українська армія «абсолютно» вірить, що виграє війну.
Він додав: «Вони планують відновити всю свою територію з погляду України і вони бачать Росію, яка бореться, Росія, яка, за нашими оцінками, втратила понад 30% своєї боєздатності на суші.
«Насправді це означає, що 50 000 російських солдатів загинули або були поранені в цьому конфлікті, знищено майже 1 700 російських танків, знищено близько 4 000 бойових броньованих машин, що належать Росії».
Про те, як він працюватиме з наступним прем’єр-міністром, він сказав: «Ми завжди інформуватимемо їх про поточну ситуацію, щоб вони знали, де знаходяться наші збройні сили.
«Тут домінує Україна та підтримка, яку ми надаємо Україні, але ми також намагаємося дати ширшу картину загроз. І тоді ми маємо нагадати прем’єр-міністру про надзвичайну відповідальність, яку погрози несуть перед Великобританією як ядерною державою».
«The Scottish Daily Mail» – «Реакція на зраду уряду українських біженців».
Стверджується, що біженці, які тікають із охопленої війною України до Шотландії, були «зраджені» урядом SNP.
Незважаючи на те, що Нікола Стерджен оголосила в березні, що нація «готова» прийняти тисячі українців, багатьох відправили в тісні та потенційно небезпечні помешкання.
Суперечливі плани розміщення сотень біженців на круїзному лайнері піддалися критиці як серйозний ризик для здоров’я, тоді як були додаткові занепокоєння щодо безпеки відправлення біженців жити в багатоповерхівках із потенційно небезпечним покриттям.
Українців також переміщали з одного готелю в інший так багато разів, що вони бояться, що можуть залишитися без даху над головою.
Поразка сталася після того, як уряд SNP був змушений призупинити свою схему «суперспонсорства», оскільки йому важко забезпечити відповідне житло для українців, які переїжджають до Шотландії.
Це призвело до заяв про те, що шотландський уряд поспішив оголосити плани, які він не зміг виконати, і що вони пообіцяли прийняти більше біженців, ніж можуть впоратися.
Прес-секретар шотландських торі сказав: «Міністри SNP, переобіцяли і не виконували своїх зобов’язань. Припинення схеми суперспонсорства, на яку вони витратили стільки часу, обговорюючи це, є зрадою цих українських біженців».
Минулої ночі Шотландська рада у справах біженців (SRC) висловила серйозне занепокоєння щодо суперечливого плану переселення людей на круїзний пором із 739 кімнатами, який пришвартований в Единбурзі, заявивши, що сім’ям може бути важко знайти роботу чи місце в школі, поки вони там.
Судно надається в рамках контракту, який, як очікується, коштуватиме понад 1 мільйон фунтів на місяць.
Гері Крісті, голова відділу політики в SRC, сказав: «Якщо прибувають сім’ї, ми б хотіли, щоб діти були в школах досить швидко, і з точки зору вирішення проблеми з працевлаштуванням і чи можна використовувати цю адресу як адресу, коли люди подають заявки робочих місць. Якщо люди перебувають там відносно короткий період часу, це нормально. Але якщо люди більше залишаються там, виникають проблеми щодо навчання молоді та статусу працевлаштування, і я думаю, що це нас хвилює».
Він додав: «Ми цілком розуміємо тиск на житло, і це поширене в Європі з точки зору українців, які прибувають, і урядів, які намагаються знайти житло. Це гуманітарна відповідь, тому ми вважаємо, що люди повинні залишатися там максимум на кілька тижнів. Це не має бути довгостроковим варіантом».
Експерти в галузі охорони здоров’я також висловили занепокоєння
«Міністри зазвичай недооцінюють» те, що на MS Victoria може виникнути спалах Covid, а також висловлювалися побоювання щодо використання баштових блоків із потенційно небезпечним покриттям.
Почесний професор бактеріології в Абердинському університеті, сказав шотландському Sun у неділю, що використання корабля є «дуже ризикованим кроком» через загрозу «великого спалаху» Covid-19.
Минулого тижня Рада Північного Ланаркширу оголосила про плани повернути 200 порожніх будинків із фінансуванням уряду Шотландії у розмірі 5 мільйонів фунтів стерлінгів та відновлення двох житлових будинків у Вішоу та Коатбріджі.
Але вчора газета Sunday Post показала, що будівлі облицьовані ламінатом під високим тиском, який потрапив під пильну увагу після пожежі в Гренфелл-тауер у Лондоні.
Євген Чуб із Об’єднань українців Великої Британії сказав: «Ми не можемо допустити, щоб люди з України тікали від однієї загрозливої ситуації та йшли в іншу. Ми повинні бути впевнені, що ці квартири абсолютно безпечні».
У березні Нікола Стерджен розкритикувала реакцію уряду Великої Британії, заявивши, що бюрократія та тяганина сповільнюють процес, «коли потрібні людяність і терміновий притулок для якомога більшої кількості».
Однак близько 500 біженців ще не розміщені. Також висловлювали занепокоєння щодо того, що сім’ям доводиться постійно переїжджати з одного готелю в інший.
Українська гуманітарна працівниця Женя Доув, яка живе в Шотландії вже вісім років, каже, що нестача житла є наслідком того, що Шотландія приймає більшу частку біженців, ніж частка її населення.
Вона сказала: «Я думаю, що вони, можливо, відкусили більше, ніж можуть прожувати». Я насправді не здивована, що існує дефіцит житла, це здається природним наслідком шотландської схеми суперспонсорства.
«Наскільки мені відомо, зараз розглядаються ще 18 000 заявок, а Шотландія — крихітна країна». Але вона додала, що жити на кораблі має бути «краще, ніж жити під бомбардуваннями та обстрілами».
Тетяна Подольцев та її 15-річний син Микита розповіли Sunday Mail, що боялися залишитися на вулиці після того, як минулого тижня їм сказали залишити готель.
Микита розповідав: «Ми запанікували – нам не було куди подітися. Ми боялися, що опинимося на вулиці. Зараз нас перемістили в готель Radisson Blu у Глазго і сказали, що ми будемо тут кілька днів, але після цього ми не знаємо де будемо жити далі».
Відділення International у Великій Британії заявило: «Шотландія, Уельс і уряд у Вестмінстері повинні створити правильну стратегію, щоб відіграти свою роль у справі світової потреби в розміщенні біженців, не лише сьогодні, але й у майбутньому, а не чекати кризи, а потім махати рукою намагаючись відповісти на це».
Речник уряду Шотландії сказав: «Здоров’я та добробут усіх переміщених українців, які залишаються в Шотландії, залишаються нашим абсолютним пріоритетом».
«Ми не хочемо, щоб переміщені особи проводили у тимчасовому житлі більше часу, ніж це абсолютно необхідно, але важливо забезпечити, щоб довгострокове житло було безпечним, придатним і стійким. Зараз Шотландія надає притулок понад 8000 людям, які тікають від кризи, спричиненої незаконним вторгненням Росії в Україну. Це включає дві третини тих, хто подав заявку за шотландською схемою суперспонсорства, і очікується, що влітку прибуде більше. Але це перевищує 3000, які шотландський уряд зобов’язався прийняти, коли проект був запущений у березні».
Більше 7000 українців перебувають у Шотландії, за 2000 миль від дому за іншими даними. Їхня країна піддається бомбардуванню жорстоким тираном, але їхній дух не затьмарений. Вони є для всіх нас прикладом мужності, рішучості та патріотизму.
Коли Нікола Стерджен оголосила про схему суперспонсорства Шотландії, це викликало велику помпу. Минулого тижня цей підхід довелося призупинити після того, як тимчасове розміщення вичерпано.
Уряд Шотландії визнав, що, оприлюднивши схему в березні, «ми сподівалися… полягали в тому, що криза в Україні виявиться тимчасовою».
За будь-яких інших обставин таке визнання мало б похмурий комедійний відтінок. Міністри SNP створили схему переміщених осіб, виходячи з припущення, що остання фаза війни, яка почалася в 2014 році, буде лише тимчасовою. Як і багато іншого, що робить уряд Стерджен, дилетантство вражає.
На жаль, тут немає нічого смішного. Це не стосується ноутбуків і велосипедів, анонсованих перед виборами і досі не доставлених. Ми очікуємо такого рівня некомпетентності від цього уряду.
Це навіть не схоже на недобудовані пороми та недотриманий час очікування. Такі речі вже враховуються, коли Стерджен дає зобов’язання.
Це стосується життя незахищених людей. Про дотримання обіцянки їм. Про те, щоб показати їм і світу, що слово Шотландії щось означає. Але це Стерджен, а не Шотландія, підвела їх. Наш уряд довів, що неспроможний керувати гуманітарними зусиллями.
На цьому невдачі не закінчуються. Мало того, що українці в Шотландії живуть у тимчасових помешканнях, деякі тепер мають розміститися на кораблі. В іншому місці Рада Північного Ланаркширу планує розмістити їх у квартирах, які раніше були призначені для знесення.
Це «тепле шотландське вітання», про яке говорив шотландський уряд?
Якби уряд Бориса Джонсона зробив щось із цього, Нікола Стерджен першою засудила б це та висловила свою думку про те, що це говорить про моральний характер Великобританії.
Перший міністр дуже підвів наших українських гостей. Вона повинна виправити це і винести уроки на майбутнє.
«Kurier» – «Говорять, що Туреччина скупила крадене зерно. Серйозні звинувачення на адресу Анкари».
Після переговорів між ООН, Україною, Росією та Туреччиною цього тижня очікується підписання угоди, яка може покласти край російській блокаді українського зерна. Тоді Київ міг знову відправити кораблі з Одеси через Босфор. Якщо рішення буде знайдено, це стане великим кроком хоча б на шляху до пом’якшення наслідків масштабної кризи голоду, що насувається.
Тим часом, українські слідчі кажуть, що з’ясували, що Росія продає вкрадене з України зерно до Туреччини. Доказів цього все більше і вони підтверджуються супутниковими знімками.
«Vorarlberger Nachrichten» – «Після перерви Росія починає наступ на Україну».
Росія офіційно оголосила про новий наступ України. Вже у вихідні російські військові обстріляли військову та цивільну інфраструктуру України масованим артилерійським вогнем. Однак, за даними українського генштабу, збройним силам вдалося досягти успіхів у східному районі Донецька. Інформація не може бути перевірена незалежно. У понеділок міністри закордонних справ ЄС проведуть переговори щодо подальшого продовження санкцій проти Росії. Пропозиція голови Єврокомісії Урсули фон дер Ляйєн включає додаткові обмеження на ввезення товарів з Європи до Росії, які можуть використовуватись у цивільних та військових цілях.
Бельгія. «De Standaard» – «Українські біженці застрягли через відсутність житла».
Кількість місцевих притулків для втікачів у Фландрії, схоже, поступово скорочується. У транзитному центрі Аріан у Волюві-Сен-Ламбер знаходяться 1070 біженців, яким нема куди йти.
Ми це вирішимо.
Це було послання уряду Де Кроо на початку війни в Україні п’ять місяців тому. Проте сьогодні у транзитному центрі Аріан у Волюві-Сен-Ламбер застрягли 1070 українських біженців. Цей центр був створений Бельгійським Червоним Хрестом Фландрії від імені Fedasil як проміжна ланка між реєстрацією в Heysel та однією з місцевих ініціатив з прийому. Напрямок мав бути зроблений Fedasil, але минулого тижня установа здалася.
У листі до мешканців центру Fedasil заявляє, що не може містити притулку для біженців. Пропонує їм самим шукати постійне місце проживання. Оскільки в центрі є лише тимчасове місце для 1500 осіб, весь ланцюжок прийому може впасти, якщо заклик не буде почутий. Однак знайти житло самостійно без доходу та доступу до фінансів дуже складно.
«Ми намагаємося щось із цього зробити, але в нас це майже не виходить», – каже Олена Терещенко (57 років). Вона знаходиться у центрі вже місяць. «Нам не дозволяють зареєструватися у Волюві-Сен-Ламбері, бо це лише тимчасовий притулок. І ми не маємо ні грошей, ні документів, щоб шукати будинок самостійно». Йоахім Деман, прес-секретар Червоного Хреста, погоджується: «З середини червня кількість жителів, які залишають центр, обмежена. Сьогодні майже 30 відсотків перебувають тут довше за 25 днів».
Поки ці біженці не отримають більше постійного місця проживання, вони не можуть працювати, отримувати фінансову підтримку та не можуть відкрити банківський рахунок у Бельгії.
Їхні діти теж не можуть ходити до школи тут. Більше того, центр Ariane не вміщує розміщення людей більш ніж на кілька днів. «Двері незачиняються. Нещодавно посеред ночі хтось був біля мого ліжка», — розповідає Денис Тритивиченко (30 років), мешканець півночі Києва.
Самотні жінки, велика група у центрі, іноді намагаються забарикадувати двері для власної безпеки.
«Ми робимо все можливе, але ця будівля дійсно не підходить для тривалого догляду», – говорить Деман.
Він вказує на душові, що знаходяться у контейнері на стоянці. У будівлі також немає пральних машин, і Червоний Хрест може забезпечити лише базовий догляд.
«Виникло вузьке місце», – говорить Ліс Гілліс з Fedasil.
«Відтік застряг. Ми не уповноважені на це, місця для біженців має надати місцева влада».
За даними кабінету фламандського міністра житлового будівництва Маттіаса Діпендале (N-VA), такі місця справді існують. 58% із 50 000 українських біженців, яких приймає Бельгія, зареєстровано у Фландрії. «Це майже відповідає 60 відсоткам, які ми взяли на себе», – каже представник Diependaele. Також було багато вільних місць. Було створено 27 000, їх задіяно лише 17 000. Але практично багато місць виявляються заблокованими. Місцева влада тримає їх на волі, побоюючись, що сім’ям, які приймають українців через кампанію Plek Vrij, це набридне.
«У нас є команди на місцях, щоб протистояти цьому», – сказав кабінет Дипендалі. «Ми також збираємося розширити фінансування місцевих ініціатив щодо прийому. Будівництво двох додаткових аварійних селищ у Генті та Фламандському Брабанті має збільшити кількість місць прийому до 30 000».
Наступного тижня заплановано міжфедеральну нараду для обговорення питань.
Олену Терещенко це не цікавить: «Ми народ працьовитий та самостійний, дайте нам можливість відповідати цій репутації. Поки нічого не буде зроблено, Бельгія де-факто перетворила нас із військових біженців на заручників».
Чехія. «Hospodarske Noviny» – «Коли на нас почали сипатися бомби, не було сенсу чекати на подання заявки до ЄС».
За словами віце-прем’єр-міністра України Ольги Стефанішиної, кожен громадянин Росії та кожен російський політик мають усвідомити, що вони розплачуються за злочини путінського режиму. «Справа не тільки в грошах, це буде частиною переходу Російської Федерації до якогось нормального стану», – говорить він в інтерв’ю HN. Ольга Стефанішинова, шановний юрист, який відповідає за європейську та євроатлантичну інтеграцію в уряді України, має безпосереднє відношення до того, що Україна набула статусу кандидата на вступ до Європейського Союзу. «Раніше б ми ніколи цього не зробили. Віктор Янукович піддався тиску Москви в останній момент, після чого наші західні партнери сказали нам, що треба бути обережнішими, щоб не злити Росію. Але, коли 24 лютого на нас почали падати бомби, ми вирішили більше не відкладати. Це наша країна, це наші цілі. Через п’ять днів після початку війни ми подали заявку до ЄС. Ми більше не відмовлятимемося від можливостей, які ми маємо», — пояснює Стефанішинова.
Німеччина. «Augsburger Allgemeine» – «Єдність допомагає проти Путіна».
Путін любить сіяти розбрат. Це психологічна частина війни. Тож йому, безперечно, подобається той факт, що в Німеччині йде суперечка про те, як замінити російський газ, який, можливо, більше не надходить. Диктатору вдалося болісно відновити дебати про атомну енергетику у цій країні. Воїн-психопат добре знає почуття німців. Ось чому він вбиває неприємний клин у берлінську коаліцію, знаючи, що відмова від ядерної енергії це питання ідентичності зелених. Міністр економіки Хабек зі зрозумілих причин чинить опір вимогам ВДП, Союзу та Вільних виборців продовжити час роботи атомних електростанцій на обмежений період часу. Путіна найбільше влаштовує, коли дискусія перетворюється на проблеми коаліції. Тоді його зле насіння дестабілізації проростає. Німеччина має робити обурювачу спокою послугу.
Щоб розбити плани Путіну, СвДП і Союз повинні побудувати міст для зелених, а також для СДПН: вони повинні ясно дати зрозуміти, що вони не ставлять під сумнів поетапну відмову від ядерної енергії, а лише дозволяють реакторам, що залишилися, працювати доти, доки треба. На три-чотири місяці довше. Така Німеччина краще переживає зиму та дратує Путіна.
З такими тиранами, як він, найкраще боротися разом.
Підпис під фото: «Цього тижня буде п’ять місяців, протягом яких світ повинен буде спостерігати за бойовими діями та загибеллю в Україні майже в реальному часі. Десятки тисяч покинули країну, а ті, хто залишився на місці, шукають невеличких втеч від повсякденного життя. Як ця пара з Одеси. «Я навіть не можу передати словами, як танці допомагають мені в цей час. Він дозволяє забути все те непривабливе, все гидке, що принесла ця війна. Ми можемо разом піти під землю», – каже Олена. Її чоловік Олексій навчає дітей у своїй школі танців, їх залишилося одиниці. Війна перебуває у вирішальній фазі: Кремль озброюється для повторних атак, а Україна дає відсіч усіма силами. Історію Олексія та Олени ви можете прочитати на сайті».
«Rheinische Post» – «Бойові дії в Україні посилюються».
Москва знову посилює атаки на Донбасі, Київ теж переходить у наступ.
На вихідні в Україні знову посилилися бойові дії. Під час перевірки військ, що беруть участь у війні, міністр оборони Росії Сергій Шойгу раніше наказав про розширення ударів по сусідній країні. Тим часом, президент України Володимир Зеленський заявив, що поверне собі окуповані території. «Нам уже вдалося звільнити частину території, окупованої після 24 лютого, – сказав він у відеозверненні в неділю ввечері, – ми поступово звільнятимемо інші регіони нашої країни, які в даний час окуповані».
Через майже п’ять місяців після початку війни Україна нещодавно розпочала контрнаступ на півдні. Західну зброю передбачається використовувати і для відвоювання окупованих територій. Російські війська концентрують свої удари по Донбасу на сході країни. Після захоплення Луганської області наступний крок вирвати Донецьку область з-під повного контролю України.
У неділю Генштаб у Києві повідомив, що російські артилеристи обстріляли військову та цивільну інфраструктуру у різних населених пунктах навколо Слов’янська на сході Донецької області. Проте атаки росіян були успішно відбиті. Російські військові також вели масований артилерійський вогонь у напрямку Сіверська та Бахмута Донецької області. Внаслідок обстрілів постраждали десятки міст. Інформація не може бути перевірена незалежно.
Тим часом російські військові заявили, що знищили зброю, поставлену США та іншими країнами НАТО. В Одесі на Чорному морі знищено ракетний склад «Гарпун», а на Донеччині знищено поставлену США реактивну систему залпового вогню «Хімар», заявив у неділю офіційний представник Міноборони Росії Ігор Конашенков. Ця інформація також не може бути перевірена незалежною стороною.
«Mannheimer Morgen» – «Ціни на газ, схоже, стабілізуються».
Енергетика: у політиці все голосніше лунають голоси, які закликають вжити запобіжних заходів проти можливого дефіциту – Федеральне мережеве агентство тепер попереджає про паніку
Через кілька днів стане зрозуміло, чи Росія знову поставлятиме природний газ газопроводом «Північний потік» чи ні. Однак, за даними Федерального мережевого агентства, є ознаки того, що ціни на газ більше не зростають. Президент відомства Клаус Мюллер заявив газеті Bild am Sonntag, що, на його думку, ціни на газ зараз можуть стабілізуватися на високому рівні. «Цього тижня не було значного стрибка цін, незважаючи на те, що «Північний потік – 1» був закритий», – говорить Мюллер. «Це може означати, що ринки вже оцінили відмову від постачання російського газу і що ми досягли плато в цінах на газ».
З понеділка, 11 липня, припинився потік газу «Північним потоком-1», другим за величиною трубопроводом для природного газу з Росії. Газопровід було зупинено на щорічне технічне обслуговування. Роботи продовжаться до 21 липня. Однак у Німеччині побоюються, що трубопровід не буде знову введено в експлуатацію. У цьому випадку газу взимку може бракувати.
Тому міністр внутрішніх справ Саксонії Армін Шустер вважає за необхідне створити в Канцелярії групу кризового управління. «Щоб забезпечити координацію з федеральними землями та різними департаментами федерального уряду, кризова група в Канцелярії, яка існувала на час пандемії, має бути фактично відроджена», – сказав політик. Для федеральних земель також важливо отримати «імовірні сценарії» ситуації з дефіцитом енергії цієї зими від федерального міністра економіки Роберта Хабека або Федерального мережевого агентства, яке звітує перед ним з питань енергетики. Це необхідно для того, щоб мати змогу планувати відповідні регіональні заходи щодо захисту населення.
Щоб пом’якшити наслідки можливого браку електроенергії для населення цієї зими, Леон Еккерт, політик від Зелених, вважає, що зараз треба робити більше. «Загалом було б важливо мати уявлення про аварійне електропостачання, доступне для окремих державних установ, не тільки для лікарень та пожежних команд, а й, наприклад, для мерій», — сказав Еккерт. Поки що ці знання доступні лише локально.
Депутат Бундестагу, який є доповідачем з питань цивільного захисту у своїй парламентській групі, сказав: «Якщо, наприклад, крім скорочення доступності газу відбудеться різке похолодання, насправді можуть знадобитися так звані острови тепла в ратуші». У разі похолодання не можна виключати, що багато людей, чиї будинки чи квартири опалюються газом, використовуватимуть прилади для опалення, що працюють на електриці.
Днями провідні муніципальні об’єднання повідомили, що у містах і районах розробляються плани дій у разі можливого дефіциту електроенергії. Сюди відноситься поняття громадських «теплових островів або теплих кімнат».
Щодо ситуації з поставками в Німеччині президент Федерального мережевого агентства Мюллер прийняв спокійніший тон: «Ми не повинні панікувати» сказав він «Bild am Sonntag». Приватним домогосподарствам слід турбуватися найменше.
«Вас постачатиме газом найдовше, значно довше, ніж у промисловості».
Швейцарія. «Blick» – «Українські колаборанти»
Обурений зрадою в українському силовику президент Володимир Зеленський (44) вчора звільнив керівників спецслужби та Генпрокуратури. Понад 60 співробітників цих відомств залишилися на підконтрольних Росії територіях, де співпрацювали з ворогом, йдеться в повідомленні.
Зеленський також назвав цифри щодо перебіжчиків: проти працівників прокуратури та інших правоохоронних органів відкрито 651 кримінальне провадження за фактами державної зради та співпраці з російськими службами. Зеленський говорив про «серію злочинів проти основ національної безпеки».
«Neue Zürcher Zeitung» – «Київ виграє від західної зброї».
Точні дані допомагають у боротьбі з агресором.
Російський шквал вогню знову продовжується. Але системи озброєння із заходу, схоже, починають позначатися. Для успіху потрібні не тільки гранати та артилерія, а й інформаційна перевага та швидкі рішення.
«Оперативна пауза», оголошена Москвою на початку липня, тривала недовго: російська артилерія відновила вогонь. На це вказують дані американського космічного агентства НАСА. Система контролю вогню всіх видів також реєструє розпал боїв з артилерією та основними бойовими танками.
По обидва боки лінії фронту був багато часу для реорганізації формувань. У суботу Міноборони Росії повідомило через свій Telegram-канал, що атаки буде продовжено. Командувачі фронтом, мабуть, раніше відвідали Москву, а міністр оборони Сергій Шойгу проінспектував групи армій «Південь» та «Центр» і був поінформований про поточну ситуацію, йдеться у повідомленні.
Потім Шойгу доручив «ще більше посилити дії частин на всіх театрах військових дій, щоб не допустити завдання київським режимом масованих ракетно-артилерійських ударів по цивільній інфраструктурі та населенню Донбасу та інших регіонів», як пише Міноборони.
Російських командирів, ймовірно, більше турбують точкові влучення реактивної артилерійської установки США «Хімар», ніж люди у сепаратистських районах.
Російський шквал вогню часом переривався. Українській армії, зважаючи на все, вдалося сповільнити подачу боєприпасів і ліквідувати ключові позиції, особливо пункти управління вогнем та командні пункти. Це ефективніше, ніж стріляти дорогими боєприпасами за окремими знаряддями.
Західна зброя могла спровокувати своєрідне оперативне божевілля з російської сторони. У неділю Міноборони в Москві повідомило про атаку ракетами великої дальності на промислове підприємство в Одесі.
Кажуть, там було вражено склад противокарабельних ракет «Гарпун». «Точні ракети наземного базування» знищили також комплекс «Хімар» під Донецьком. Але всі повідомлення наразі не підтверджені.
Цікавою є інтерпретація заяв у контексті інформаційної війни: система реактивної артилерії США видається пугалом з російської сторони. Очевидно, позиції Химара мають велике, можливо стратегічне значення в цільовому плануванні. Саме тому нібито застосовуються керовані ракети. З іншого боку, Міноборони також наголошує на своїй заяві, що у нього є і системи точного озброєння.
Отже, війна триватиме на всіх рівнях. Особливе значення мають розвідка цілей та швидке прийняття рішень про те, чи слід атакувати ціль і яким чином. У так званій мережі «сенсорно-командно-ефективна» українська армія від початку війни значно перевершувала нападників, частково завдяки британській системі «командування та управління». Крім того, Київ може отримати вигоду із західної інформаційної переваги. НАТО бачить усе, що відбувається у воєнному відношенні в Україні та навколо неї.
Таким чином, Himars – це набагато більше, ніж далекобійний носій зброї, і він також має отримувати надзвичайно точні координати. Система настільки сильно об’єднана в мережу, що вогневий вибух може статися відразу після вказівки на цілі. Оскільки випущені ракети мають високу ймовірність точного влучення в ціль, вантажівка з пусковою установкою може негайно залишити свою позицію. Принцип «стріляй і зникни» набуває зовсім нового виміру на оцифрованому полі бою.
Танки потрібні для контратак. Крім того, українська армія, мабуть, повністю контролює електромагнітний простір, тому вона може бездротовою мережею передавати великі обсяги даних туди й назад між датчиками, командними пунктами та носіями зброї. Крім того, суттєво порушити передачу даних та голосовий зв’язок за допомогою засобів радіоелектронної боротьби російській стороні, зважаючи на все, не вдається.
Війна на виснаження на сході України переростає у боротьбу між західними технологіями та російськими масами.
Це може пояснити, чому Генеральний штаб у Москві також серйозно ставиться до оголошеного Києвом великого наступу з метою повернути собі окуповані території.
На російській прес-конференції також повідомлялося про ймовірні напади на механізовані з’єднання української армії в районах їх базування. Незважаючи на всю технологічну перевагу, для масштабних контратак потрібні сильні бронетанкові з’єднання. Коли Україна буде готова до цього, залишається відкритим питанням.
«Tages-Anzeiger» – «Федеральний уряд відмовляється приймати пораненних українців»
Офіційний запит Кантони були готові прийняти українських поранених. Але федеральний уряд натиснув на екстрене гальмо.
Чи готова Швейцарія приймати українських пацієнтів і лікувати їх у своїх лікарнях? Цей запит надійшов до федеральних органів влади в травні, але так і не отримав відповіді. Як показує дослідження ТА, наприкінці червня Швейцарія відхилила цей запит. Міністерства оборони, охорони здоров’я та закордонних справ у Берні та кантонах раніше провели інтенсивну підготовку та роз’яснення.
На своєму засіданні 19 травня рада директорів конференції директорів охорони здоров’я (GDK) «сигналізувала про загальну відкритість для кантонів і лікарень, які приймають на себе управління». Це підтверджує президент GDK Лукас Енгельбергер. Але наприкінці червня GDK довелося повідомити кантони, що навчання скасовано. Причина: після кількох тижнів уточнення Федеральний департамент закордонних справ (ЕDA) президента Ігнаціо Кассіса дійшов висновку, що запит слід відхилити з юридичних і практичних причин.
EDA сперечається з законом про нейтралітет і Женевськими конвенціями. В останньому йдеться, що нейтральні держави можуть лікувати солдатів з воюючих держав, лише якщо ці солдати не повернуться на війну після одужання. У кращому випадку Швейцарія повинна була б інтернувати* солдатів. На думку EDA, це неможливо. З іншого боку, допуск поранених або хворих цивільних осіб був би допустимим за міжнародним правом. Однак Міністерство закордонних справ наполегливо не радить і цього.
*Позбавити свободу пересування та виходу з-pf меж країни (іноземців та іноземні судна воюючої країни до закінчення війни, а також війська, що вступили на територію нейтральної держави).
Франція. «Le Figaro» – «Динаміка аеронавтики не піддається кризам».
Airbus та Boeing оголосять про нові контракти. Лондон та Токіо вивчають проект злиття Tempest та FX, їх майбутньої програми бойових літаків.
В аеронавтиці призначено зустріч на виставці у Фарнборо. Війна в Україні не гальмує комерційної авіації, а стимулює військові ринки.
Через два роки авіасалон у Фарнборо, організований поперемінно з паризькою зустріччю в Ле-Буржі, відчиняє свої двері цього понеділка на чотири дні. На задньому плані війна в Україні, це пояснює відсутність російських виробників на виставці, повернення інфляції та кліматична катастрофа. Стільки тем для розмов та контактів, які пожвавлять шоу, як і звичайні анонси нових замовлень на літаки.
Переживши кризу рідкісного насильства, повітроплавання з літа 2021 року було обумовлено високим попитом на повітряний транспорт, тоді як його військова складова розраховує отримати вигоду від значного збільшення оборонних бюджетів у всьому світі. У Європі, зокрема, після шоку, спричиненого вторгненням Росії в Україну наприкінці лютого. Військова авіація — бойові літаки, ударні та транспортні вертольоти, безпілотники тощо — також набула чинності у Фарнборо.
Великобританія може подати безпрецедентний проект з Японією. Дві країни планують, за повідомленням Reuters, об’єднати Tempest, майбутню програму бойових літаків, розроблену BAE у партнерстві зі Швецією та Італією, з його японським аналогом F-X, який пілотує Mitsubishi. Офіційна угода про партнерство може бути підписана наприкінці 2022 року.
Таке оголошення мало серйозні наслідки. «Це буде рівноправне партнерство між Японією та Великобританією», – сказало обізнане джерело, яке цитує Reuters.
Незважаючи на такі перспективи, небо не зовсім ясне. «Основною короткостроковою проблемою є постачання через неорганізовані ланцюги поставок і нестачу персоналу». «Середовище невизначене через ризики економічної рецесії, що є наслідком війни в Україні. Інфляція та підвищення процентних ставок можуть поставити субпідрядників у скрутне становище, які вже перебувають під тиском підтримки збільшення цивільного та військового виробництва. Аеронавтика не застрахована від зростання цін на нафту, сировину, контейнери та дефіциту електронних мікросхем»
Китай. «Global Times» – «Постачання важкого озброєння в Україну підвищує ризик Третьої світової війни».
Уряд Німеччини нещодавно опублікував повний список систем озброєнь та іншої військової допомоги, доставленої в Україну, незважаючи на заклики всередині країни до додаткових дипломатичних зусиль замість поставок зброї, щоб покласти край кризі. Одна з них Севіма Дагделена (Dagdelen), німецький політик та член Лівої партії.
В інтерв’ю кореспондентові Global Times (GT) Ван Веньвень вона сказала, що відправка в Україну все більш важких озброєнь підвищує ризик переростання конфлікту у Третю світову війну і страждає саме німецький народ. Вона також пролила світло на те, якою має бути архітектура безпеки Європи, а також китайсько-європейські відносини.
ГТ: У червні Німеччина схвалила постачання Україні озброєнь на суму 350 млн. євро (353 млн. доларів). Але ви закликали до великих дипломатичних зусиль замість постачання зброї. Який вплив мають такі антивоєнні голоси, як ваш? До яких дипломатичних зусиль ви закликаєте?
Дагделена: Німеччина, як і багато інших західних країн, у величезних масштабах постачала важке озброєння Україні. І разом зі своєю партією Die Linke я з самого початку виступав проти постачання зброї, бо ми вважаємо, що вони продовжать війну та загибель людей в Україні.
Постачання в Україну дедалі важчого озброєння у дедалі більших кількостях, а також підготовка українських військовослужбовців підвищує ризик переростання війни у Третю світову війну. Цю стурбованість поділяють дві третини населення Німеччини. Тож у цьому питанні ми анітрохи не ізольовані.
Війни ведуться зброєю, а закінчуються переговорами. Захід на чолі зі США та Великобританією покладає надії на опосередковану війну та війну на виснаження. Мета полягає в тому, щоб послабити Росію в довгостроковій перспективі, і для цього Захід готовий прийняти десятки тисяч смертей і безмежні страждання, а також знищення України.
Продовження економічної війни означає, що ми фактично переслідуємо економічне самогубство, вчинене урядом Німеччини через санкції проти Росії. Нам потрібні серйозні дипломатичні зусилля для пошуку рішення шляхом переговорів, що було видно на переговорах у Стамбулі наприкінці березня. І чим довше триватиме війна, тим жахливішими будуть її наслідки не лише для людей в Україні, а й для людей у всьому світі, як свідчить нинішня продовольча криза.
ГТ: Оскільки українська криза затягується, громадянам Німеччини доводиться готуватись до різкого зростання цін на газ. Як ви ставитеся до того, що інтереси простих людей ставляться під загрозу тими, хто стоїть за українською кризою?
Дагделена: Економічна війна з Росією ставить під загрозу всю модель процвітання Німеччини. Західні санкції не поклали край війні. Натомість вони діють як бумеранг. Вони б’ють нас, людей та промисловість у Німеччині. Адже виручка Росії від експорту енергоносіїв, незважаючи на падіння продажів та обсягів, вища, ніж рік тому, завдяки санкціям, які підняли ціни. Таким чином, ціна цих безглуздих санкцій оплачується широкою громадськістю, яка страждає від високої інфляції та вибухових цін на енергію та продукти харчування, тоді як нафтові корпорації та збройові компанії одержують прибуток.
Якщо постачання газу з Росії припиняться, на нас чекає в Німеччині катастрофа, якої ми не знали з часів світової економічної кризи часів Веймарської республіки.
Підраховано, що у разі припинення постачання російського газу обсяг виробництва в Німеччині впаде більш ніж на 12 відсотків у наступні шість місяців. І понад 5,6 мільйонів робочих місць опиняться під загрозою. Отже, німецьке уряд має негайно припинити самогубну економічну війну для народу Німеччини.
Г.Т.: Передбачуваною метою НАТО є захист миру та безпеки в Європі. Але, судячи з української кризи і про те, що сталося в Афганістані та інших країнах, чи вважаєте ви, що НАТО приносить мир чи невизначеність до Європи та світу? Дагделена: Заплановане розширення НАТО за рахунок Фінляндії та Швеції ще раз демонструє, що це великий військовий пакт експансіоністського характеру, і всі обіцянки, дані Заходом Росії, були нічим іншим, як брехнею. Хоча ніщо не може виправдати агресивної війни Росії в Україні, НАТО несе частину відповідальності за розвиток конфлікту. Тож навіть Папа Франциск виявив, що «натовський гавкіт на ворота Росії» зіграв свою роль.
Сінгапур. «Lianhe Zaobao» – «Вісім загиблих. Розбився український транспортний літак з 11,5 тонами військової техніки».
Український транспортний літак розбився на півночі Греції, коли він вилітав із Сербії до Бангладеш 16 числа, загинули вісім членів екіпажу, усі українці. Віце-прем’єр-міністр Сербії та міністр оборони Стефанович сказав на прес-конференції 17 числа, що зірка місцевого часу.
Близько 20:40 у суботу (2:40 ранку за сінгапурським часом у неділю) транспортний літак Ан-12 вилетів з Ніша (NiŠ) на південному сході Сербії до Бангладеш, перевозячи 11,5 тонн (близько 10 000 кілограмів) на борту. припаси, такі як факели та міни. Бангладеш підтверджує, що товари «займаються Головним управлінням оборонних закупівель через підрядника для закупівлі навчальних матеріалів для армії та прикордонної служби Бангладеш у Сербії.
Відомо, що коли транспортний літак пролітав поблизу північного грецького міста Кавала (Kavala), пілот повідомив про несправність двигуна та запросив аварійну посадку, але двигун загорівся, не долетів до злітно-посадкової смуги аеропорту Кавала, і негайно Він розбився і вибухнув на сусідньому кукурудзяному полі. Свідок Чапунова сказала: «Він випускав дим і видавав звуки, які я не можу описати, а потім все більше і більше. За гору та в поле.
«Оскільки під час високотемпературного горіння військового обладнання на літаку утворилася велика кількість білого токсичного диму, влада відгородила 500-метрову територію навколо місця катастрофи та попросила місцевих жителів залишатися вдома та носити захисні маски. Згідно з повідомленнями , двоє пожежників були доставлені до лікарні з проблемами дихання. Деякі ЗМІ зазначили, що зброя в літаку була призначена для України, що Стефанович відкинув як неправду.
Він сказав: “Покупцем є Міністерство оборони Бангладеш, повністю уповноважене кінцевий користувач і законний покупець. Маршрут починається з сербського міста Ніш з технічними зупинками в Аммані, Ер-Ріяді, Ахмедабаді і закінчується в Дакці. Рейс має всі необхідні документи та дозволи. Богданович, керуючий директор авіакомпанії «Меридіан», яка експлуатує Ан-12, заявив, що аварія не має відношення ні до України, ні до Росії.
Канада. «National Post» – «ЗЕЛЕНСЬКИЙ ЗВІЛЬНЮЄ ПЕРШИХ ЧИНОВНИКІВ».
Президент України Володимир Зеленський у неділю звільнив голову Служби безпеки країни та її генерального прокурора, посилаючись на сотні кримінальних проваджень за фактами державної зради та колабораціонізму з боку людей у їхніх відомствах.
«Зокрема, понад 60 працівників прокуратури та СБУ залишилися на окупованій території та працюють проти нашої держави», – сказав Зеленський.
«Такий набір злочинів проти основ національної безпеки держави та зв’язки, зафіксовані між українськими силовиками та російськими спецслужбами, викликають дуже серйозні питання щодо їхніх керівників», – сказав він у своєму нічному відеозверненні до нації.
Він звільнив генпрокурора Ірину Венедіктову, а на її місці призначив її заступника Олексія Симоненка.
Він також звільнив Івана Баканова, друга дитинства та колишнього бізнес-партнера, який очолював Службу безпеки України (СБУ). Останнім часом Баканов зазнав дедалі більшої критики через порушення безпеки; Politico посилалося на кілька невідомих українських і західних джерел минулого місяця, які говорили, що Зеленський хоче його замінити.
Тим часом російські ракети вразили промислові об’єкти в Миколаєві, стратегічному місті на півдні України. Міський голова Олександр Сенкевич повідомив, що ракети влучили в промисловий та інфраструктурний об’єкт. Миколаїв є ключовим суднобудівним центром уздовж річки Південний Буг і регулярно стикається з російськими ракетними ударами.
Російські військові заявили про мету відрізати від України все узбережжя Чорного моря. У разі успіху така спроба завдасть нищівного удару по українській економіці та торгівлі та дозволить Москві забезпечити наземний міст до сепаратистського регіону Молдови Придністров’я, де розташована російська військова база.
Міністерство оборони Великої Британії заявило в неділю, що Росія перекидає війська та техніку між Херсоном, Маріуполем і Запоріжжям, а також посилює заходи безпеки навколо Мелітополя.
Головний матеріал: «Український священик розплакався, коли у неділю поховали дитину вбиту російським ракетним ударом».
«Зло не може перемогти» – сказав він ридаючим рідним.
Прекрасна і безтурботна у вінку з білих квітів чотирирічна Ліза Дмитрієва, яка загинула внаслідок російського ракетного удару, була похована в неділю в центральній Україні, коли православний священик розплакався і сказав родичам, що плакали: «Зло не може перемогти».
Ліза, яка мала синдром Дауна, прямувала до логопеда зі своєю матір’ю, коли в четвер російські ракети обрушилися на Вінницю, далеко від лінії фронту. Щонайменше 24 особи загинули, у тому числі Ліза та двоє хлопчиків 7 та 8 років, понад 200 людей було поранено, у тому числі мати Лізи.
«Дивися, моя квіточка! Подивіться, скільки людей прийшло до вас», — сказала бабуся Лізи, Лариса Дмитришина, пестячи Лізу, що лежить у відкритій труні з квітами та плюшевими ведмедиками у Вінницькому Спасо-Преображенському соборі XVIII століття. Батько Лізи, Артем Дмитрієв, стояв мовчки, на його обличчі текли сльози.
Мати Лізи, 33-річна Ірина Дмитрієва, перебувала у реанімації у тяжкому стані. Сім’я не сказала їй, що Лізу ховають у неділю, побоюючись, що це може вплинути на її стан.
«Твоя мама навіть не бачила, яка ти сьогодні красива», – сказала Дмитришина.
Олена Сидоренко, давній друг сім’ї, сказала, що мати Лізи «доклала багато зусиль, щоб Ліза могла спілкуватися».
«Вона хотіла, щоб її дитина жила повноцінним життям», — додав Сидоренко.
Коли почалася війна, Дмитрієва та її родина втекли зі столиці Києва до Вінниці, місто за 270 кілометрів на південний захід, яке до четверга вважалося відносно безпечним.
Незадовго до вибуху Дмитрієва розмістила в соцмережах відео, на якому її дочка важко дотягується до керма, щоб штовхнути власний візок, радісно прогулюючись Вінницею в джинсовій куртці та білих штанях, із шпилькою на голові.
Після ракетного удару Росії екстрені служби України поділилися фотографіями, на яких видно її бездиханне тіло на землі поруч із закривавленим візком. Відео та фотографії стали вірусними, останні кадри жорстокої війни в Україні жахнули світ.
«Я не знав Лізу, але жодна людина не може пройти через це спокійно», – сказав православний священик Віталій Голоскевич, заливаючись сльозами. «Бо кожне поховання — це горе для кожного з нас. Ми втрачаємо наших братів і сестер».
Він зробив паузу і продовжив тремтячим голосом: «Ми знаємо, що зло не може перемогти».
Семирічного хлопчика, який загинув внаслідок того ж російського авіаудару, також поховали в неділю разом зі своєю матір’ю в селі під Вінницею. Вони були у медичному центрі, коли ракети потрапили до будівлі. Ще одного хлопчика, який загинув внаслідок того ж авіаудару, буде поховано у Вінниці у понеділок.
Підпис під фото: У неділю люди присутні на похороні чотирирічної Лізи Дмитрієвої, яка загинула в четвер у результаті ракетного обстрілу Росією Вінниці, Україна.
«Будь сміливим як Україна».
Відлуння протестів.
Зеленській закликає Трюдо підтримувати санкції проти Росії.
Президент України Володимир Зеленський, який відвідав Запорізьку область минулого місяця, закликає Канаду залишити санкції проти Росії та не повертати газові турбіни Німеччині для використання в російському державному трубопроводі «Північний потік-1».
Протестувальники закликали Канаду «бути сміливою, як Україна» та підтримувати економічні санкції проти Росії в неділю, лише через кілька годин після того, як президент України Володимир Зеленський звернувся до Джастіна Трюдо.
Під час телефонної розмови між лідерами Зеленський сказав Трюдо, що його позиція щодо санкцій проти Росії «має бути принциповою» в той час, коли відносини між Канадою та країною, яка перебуває в стані конфлікту, дещо напружені через суперечливе рішення Канади відправити частини російського газопроводу. назад до Німеччини.
Зеленський підсумував їхню розмову в короткій заяві, опублікованій у Twitter, зазначивши, що він подякував Трюдо за постійну потужну оборонну підтримку, яку Канада надала його країні, але також підкреслив важливість дотримання санкцій.
«Після терактів у Вінниці, Миколаєві, Часів Яр і т. д. тиск потрібно посилити, а не зменшити», – сказав він. Трюдо підтвердив підтримку Канадою України проти військової агресії Росії, згідно з офіційним звітом обговорення з офісу прем’єр-міністра.
Обидва лідери також говорили про збереження єдності серед своїх союзників і накладення “суворих витрат” на Росію, повідомила ОУП.
Раніше цього місяця Канада погодилася надати виняток з економічних санкцій, запроваджених проти Росії у відповідь на вторгнення в Україну.
Дворічна відмова дозволить шість турбін Siemens Energy, які були в Монреалі на ремонті, повернути до Німеччини для використання в російському державному трубопроводі Nord Stream 1.
Раніше Трюдо захищав це рішення і заявив, що німецький союзник Канади покладається на постачання природного газу з трубопроводу.
Однак у письмовому та відеозверненні минулого тижня Зеленський назвав цей крок «абсолютно неприйнятним».
Російська державна енергетична компанія «Газпром» минулого місяця на 60 відсотків скоротила поставки газу зі свого газопроводу «Північний потік-1», який пролягає до північно-східної Німеччини, посилаючись на технічні проблеми, пов’язані з турбінами.
Канадський українець Юрій Коломієць сказав натовпу з близько 150 прихильників, які зібралися на галявині Парламентського пагорбу, що це рішення означатиме більше грошей на нафту і газ для Росії для фінансування нападу на Україну.
«Я вважаю, що це ненормально — забезпечувати маніяків геноцидом технологіями та грошима, доки це робить німецьких виборців щасливими», — сказав Коломієць натовпу, викликавши крики «ганьба» у відповідь.
«Від ракетних ударів гинуть не їхні діти». Двоє молодих протестувальників, Арсеній Півторак і Ладіслав Заїчка, кілька днів стоять у таборі біля Парламентського пагорбу та кажуть, що вони голодують з 9 липня, коли було оголошено про відмову.
«Це рішення розбило наше серце. Нам здавалося, що кишені німців важливіші за життя українців», – розповідає про це рішення 19-річний Півторак. 21-річний Заїчка сказав, що він особливо захоплений цим рішенням, оскільки в нього є сім’я в Україні.
«Те, що зробив Джастін Трюдо і що зробив канадський уряд, засмучує мене як канадця, але ще гірше для мене як українця», – сказав він.
Відділ Конгресу українців Канади в Оттаві запланував протест на Парламентському пагорбі, щоб закликати уряд скасувати відмову.
Протестувальники закликали віце-прем’єр-міністра Христю Фріланд, яка минулого тижня захищала рішення щодо турбіни, відповісти перед українською громадою Канади. Вони також закликали владу «стояти з Україною».
Виступаючи перед журналістами під час телеконференції після зустрічі міністрів фінансів G20 на Балі, Індонезія, у суботу, Фріланд сказала, що здатність Німеччини підтримувати свою підтримку України може бути під загрозою, якщо турбіни не будуть повернуті. Вона сказала, що для підтримки України знадобляться об’єднані зусилля G7, і дозволити відремонтованим частинам повернутися до Німеччини було «правильним вчинком».
Головна організація конгресу, Світовий конґрес українців, звернулася до Федерального суду з проханням про судовий перегляд у надії зупинити турбіни.
«І Канада, і Німеччина, як ми вважаємо, тут маніпулювали росіяни», – заявив напередодні запланованої акції протесту національний виконавчий директор Конгресу українців Ігор Міхальчишин.
Група стверджує, що Канада піддалася російському шантажу та створила небезпечний прецедент, який призведе до послаблення санкцій, накладених на Росію.
«Це рішення розлютило канадців і український уряд також», — сказав Міхальчишин.
За його словами, українські канадці, залучені до його групи, висловлювали здивування та розчарування, коли вони дізналися, що Канада дозволить повернути турбіни.
Очікується, що Конгрес українців Канади з’явиться на засіданні Комітету у закордонних справах для обговорення цього рішення разом із послами України, Німеччини та Європейського Союзу в Канаді.
Міністр закордонних справ Мелані Джолі та міністр природних ресурсів Джонатан Вілкінсон також були викликані до комітету, щоб відповісти на запитання щодо винятку з санкцій.
«THE GLOBE AND MAIL» – «УЗИ ВІЙНИ».
Коли польський патріот прийняв родину українських біженців, їх розділила запекла політика минулого. Разом вони знайшли спільну мову.
Підпис під фото: «Анджей Кроліцький з українкою Ольгою Воронецькою та її донькою Анастасією у своєму домі під Варшавою. Пані Воронецька та пан Кроліцький походять з території України, яка колись була частиною Польщі».
Колонка: «Зеленський просить Трюдо посилити тиск на Росію після разблокування турбін».
Президент України Володимир Зеленський закликав прем’єр-міністра Джастіна Трюдо посилити міжнародний тиск на Кремль після того, як Канада обійшла власні санкції проти Росії, щоб допомогти європейським союзникам.
На початку липня федеральний уряд оголосив, що звільнить російські газові турбіни, які застрягли на ремонтному заводі в Монреалі через санкції Канади проти Москви. Угода про повернення турбін також дозволяє імпортувати, ремонтувати та реекспортувати обладнання на термін до двох років.
Цей крок викликав обурення Києва та української діаспори в Канаді. Під час акції протесту на Парламентському пагорбі в неділю прихильники України заявили, що рішенням відпустити турбіни уряд Трюдо тепер допомагає фінансувати війну Володимира Путіна в Україні.
Безпосередньо перед демонстрацією в столиці прем’єр-міністр і пан Зеленський поговорили вперше після того, як Канада обійшла деякі санкції, спрямовані на тиск на пана Путіна, щоб той припинив війну.
Рішення Канади від 9 липня надати Росії відстрочку впало на тлі дедалі більшого шквалу атак, спрямованих на цивільних осіб, у тому числі на університети в Миколаєві та громадські будівлі у Вінниці.
У стислій заяві, опублікованій у Twitter після його недільної телефонної розмови з паном Трюдо, пан Зеленський сказав, що Захід має робити більше – не менше, щоб допомогти Україні.
«Міжнародна позиція щодо санкцій має бути принциповою», – сказав він.
США. «Arkansas Democrat gazette» – «Зеленський звільнив начальника СБУ та генпрокурора». Імовірна державна зрада в агентствах
Підпис під фото: «Люди запалюють свічки в неділю в православній церкві у Вінниці, Україна, в пам’ять про людей, які загинули в місті внаслідок російського обстрілу минулого четверга. Російські ракети вбили щонайменше 23 людини та отримали поранення понад 100, повідомили українські чиновники».
«The Blade» – «Зеленський звільнив топ-помічників з безпеки України.
Схожі новини
Категорії
- Без рубрики (3)
- Медіа (19)
- Новини (2 484)
- Розслідування (27)
- Спецпроєкти (35)
Підписатись на новини
* Ви будете отримувати останні новини та оновлення з нашого сайту!