У Хусті за підтримки уряду Франції відкрили сучасну систему очистки води на 400 домоволодінь.

Про це повідомили в Закарпатській обласній раді.

Проблема каналізаційних стоків у Хусті стоїть гостро вже понад 30 років. Особливо, у частині райцентру, де встановлено сучасну систему очистки. Мікрорайон охоплює понад 400 домоволодінь у тому числі і багатоповерхові забудови.

Таким чином на Закарпатті вперше запроваджено автономну технологію швидкого та економного очищення стічних вод у житлових мікрорайонах без потреби підключення до централізованої мережі водовідведення.

Встановлення модуля відбулося за пропозицією франко-української компанії BETEN International у рамках допомоги Україні від Уряду Франції.

Після переговорів представників компанії із Хустською міською радою, було прийнято рішення про встановлення пілотного обладнання на вул. Садовій у Хусті. Також у рамках проєкту встановлено два устаткування для підготовки питної води у Золотарівській школі І-ІІІ ступенів та у центрі селища Вишково від компанії LMS FRANCE з французького муніципалітету Воглан.

Система передбачає переробку мулу на компост за допомогою дощових черв’яків. У свою чергу отриманий компост може використовуватися у сільському господарстві.

Закарпатську область обрали не випадково: у нас наразі найспокійніше і найбезпечніше в Україні. Це обладнання вигідне ще й тим, що монтується у короткі терміни, на відміну від тривалого, часом до 5 років будівництва очисних споруд. На думку директора BETEN Ingénierie, у перспективі таке обладнання може використовуватися в інших містах Закарпаття та українських містах і селах, які зазнали руйнувань унаслідок бойових дій.