У біографії нового керівника усього комунального майна Закарпаття Антона Громового є люстрація, корупційний скандал, причетність до розгону ужгородського Майдану та зв’язок із бізнесовою структурою “вбивць” готелю “Корона” на плоші Театральній в Ужгороді Волошина-Бровді.
Начальником Комунальної установи “Управління спільною власністю територіальних громад” Закарпатської обласної ради призначили люстрованого на 10 років посадовця часів президента-втікача Віктора Януковича, колишнього члена “Партії регіонів”, Антона Громового.
Рішення про призначення обласна рада ухвалила на минулій сесії 19 травня. “За” проголосували 52 з 56-ти присутніх у залі депутатів.
Новий головний господарник області ніколи не був помітною фігурою у закарпатській політиці. Разом з тим Громовий має насичений і скандальний бекграунд як посадовець та зв’язки з людьми причетними до корупційних схем із комунальним майном та іноземними кредитами.
Часи Януковича та спроби у місцевій політиці
Як повідомляє “Закарпаття онлайн” у часи президентства Януковича у 2010-2011 роках, Громовий обіймав посаду начальника управління з питань майна комунальної власності Закарпатської облдержадміністрації.
Далі у 2011–2013 роках працював заступником голови тодішнього голови Закарпатської ОДА Олександра Ледиди – керівником апарату ОДА. Будучи на цій посаді керував діями міліції з силового розгону ужгородського Майдану перед адмінбудівлею на площі Народній. Був звільнений через прихований корупційний скандал – отримав хабар.
Новою посадою для Громового стало місце заступника начальника Головного управління Міндоходів у Закарпатській області, де він пропрацював до Революції гідності.
У 2014 році Антон Громовий відповідно до Закону “Про очишення влади” був люстрований із забороною протягом наступних десяти років працювати в органах державної влади та місцевого самоврядування.
Сам Громовий осаржив свою люстрацію у суді. Його позов до Державної податкової служби України за скасування “люстраційного” наказу Державної фіскальної служби України від 24.10.2014 № 1004-О суд першої інстанції задовольнив у 2020 році. У липні 2021 року КАС Верховного Суду відкрив касаційне провадження за скаргою Головного управління ДПС у Закарпатській області.
Після люстрований посадовець працював доцентом кафедри юридичного факультету Ужгородського національного університету.
У 2016 році очолив обласну організацію проросійської політичної партії “Наш Край”, заснованої колишніми “регіоналами”.
У 2019 році, згідно даних із аналітичної онлайн-системи YouControl, профінансував політичну партію “Українська стратегія Гройсмана” на 972 100 гривень.
У 2020-му році Громовий балотувався до Закарпатської обласної ради 8-го скликання 51-м номером списку політичної партії “Рідне Закарпаття”. До обласної ради не пройшов.
Бізнесова діяльність та зв’язки з Волошином-Бровді
До початку публічної діяльності у 2003-2006 роках Антон Громовий працював у ТОВ “ДЕНС” та “КУПОЛ”, приватному підприємстві “ЮРРІЕЛТКОНСАЛТІНГОВА ФІРМА “АПРІОРІ”.
У 2010 році два місяці займався підприємницькою діяльністю у сфері неспеціалізованої оптової торгівлі.
У 2009-2010 році Громовий значився як засновник приватного підприємства “МІНІМА-УЖ”, кінцевим бенефеціаром якого є ексдепутат-втікач Ужгородської міської ради Іван Волошин та ТОВ “ІНВЕСТСТРОЙ-ЛТД”, що окрім Волошину належить ексочільнику Державної продовольчо-зернової корпорації України Роберту Бровді.
Іван Волошин, зокрема, причетний до оборутки із пам’яткою архітектури місцевого значення готелем “Корона”, який купив через свою фірму-прокладку ТОВ “Проект Готель Консалтинг ЛТД” за суттєво заниженою ціною. Під виглядом реконструкції пам’ятку зруйнували і перебудували.
Його бізнес-партнер Роберт Бровді згадується у схемі з китайським кредитом на 1,5 мільярда доларів США. На ці гроші Україна в особі ПАТ “Державна продовольчо-зернова корпорація” мала закупити зерно і поставити його китайській корпорації. Однак, через “піджака” Бровді у швейцарській GrainTradingGroup, зерно закупали і продавали не лише в Китай, а й у Сирію, Ефіопію, Іран, Сінгапур, Гонконг.
У 2007 році Громовий разом з ужгородцем Анатолієм Посипанко заснував ПП “АНТІК ПЛЮС”, з якого він вибув як засновник у 2010 році. Посипанко як бізнес-партнер перетинається із вже згаданим Іваном Волошином у низці інших юросіб.
Як депутати Закарпатської обласної ради голосували за призначення керівника усього комунального майна Закарпаття:
Схожі новини
Категорії
- Без рубрики (3)
- Медіа (19)
- Новини (2 484)
- Розслідування (27)
- Спецпроєкти (35)
Підписатись на новини
* Ви будете отримувати останні новини та оновлення з нашого сайту!