Справа від відомого старого цвинтаря по вулиці Тімірязєва в 1944 році було споруджено кладовище солдатів німецького Вермахту. Про це свідчать два детальні плани, датовані вереснем і жовтнем вказаного року, які опублікувала редакція Закарпаття онлайн.
Німці педантично фіксували місця поховання своїх вояків і оприлюднювані схеми дають вагомі підстави вважати, що ділянки “під гаражі” та приватну забудову, що їх виділила під час “дерибану” цієї місцевості Ужгородська міська рада, розташовано саме на місцях масових поховань.
Більше того, за інформацію Закарпаття онлайн, в розпорядженні редакції є детальні списки похованих тут німецьких солдатів – із зазначенням імені-прізвища, звання, дати народження та загибелі. А також ряд копій інших дотичних до теми документів, що їх ексклюзивно надав редакції порталу Закарпаття онлайн координатор Представництва в західних областях України Німецької народної спілки по догляду за військовими похованнями в Україні Володимир Мотика (Львів).
Як раніше повідомляло видання, у 2019 році представництво, відповідно до укладеної угоди, здійснювало розкопки з лівого боку від дороги до кардіодиспансеру, тобто, праворуч від існуючого кладовища. І, відповідно до наявних у нього схем, ексгумувало останки близько сотні вояків Вермахту. Вліво, вбік власне кладовища, поховання закінчилося. А от вправо зайшло під дорогу, що веде до кардіодиспансеру. Копати під дорогою і по її другий бік представництво дозволу не мало. Але наявні схеми і результати розкопок чітко вказують на продовження поховання в тому напрямку, розповів кореспонденту Закарпаття онлайн В.Мотика. З його слів, йдеться про могили десятків, якщо не сотень людей, в цивілізованому перепохованні яких зацікавлена Німеччина.
За даними німецької сторони, загалом тут було поховано близько 230 військових. Тоді як в 2019 році ексгумовано було останки лише 119 осіб.
Усі ці ексгумовані у 2019 році з території біля цвинтаря на вулиці Берчені в Ужгороді рештки тіл німецьких солдатів вже ідентифіковані та перепоховані на німецькому військовому кладовищі в селі Потелич Жовківського району Львівської області. Йдеться про один із п’яти і єдиний у західній Україні такий цвинтар, де хоронять останки вояків Вермахту, ексгумовані в різних місцях на території кількох західних областей України. Його територія розрахована на перепоховання 25 тис. бійців. Аналогічні цвинтарі є в Харкові, Кропивницькому, поблизу Києва, у селі Гончарному біля Севастополя.
Нагадаємо, 29 листопада, на сесії Ужгородської міськради депутати розглянули ряд скандальних земельних питань, зокрема і щодо цієї зеленої зони перед обласним кардіодиспансером в мікрорайоні “Шахта”.
Так, всупереч Генеральному плану міста та чинному законодавству, “під гаражі” безоплатно були передані дві ділянки по 1 сотині. Ще раніше так само було передано ще 8 ділянок поруч – частина “під гаражі”, а інша – для будівництва “приватних будинків”.
Схожі новини
Категорії
- Без рубрики (3)
- Медіа (23)
- Новини (2 650)
- Розслідування (31)
- Спецпроєкти (36)
Підписатись на новини
* Ви будете отримувати останні новини та оновлення з нашого сайту!