За І квартал 2025 року до загального фонду місцевих бюджетів Закарпатської області без урахування трансфертів надійшло 2646,7 млн грн, що складає 107,3% плану та на 16,5% більше обсягу надходжень за відповідний період 2024 року.
Як розповідає Юлія Траньович, консультантка з бюджетних питань Асоціації міст України в Закарпатській області, із 64 територіальних громад заплановані показники надходжень виконали 38 громад.
Структура доходів за джерелами не зазнала суттєвих змін. Основні доходи формують надходження ПДФО – 56%, єдиний податок – 15%, акцизний податок – 8% та плата за землю – 7% доходів загального фонду. Надходження ПДФО відносно 1 кварталу 2024 року збільшились на 21%, єдиного податку – на 12%, акцизного податку – на 29%, плати за землю – на 20%.
Суттєвих змін зазнали обсяги надходжень збору за місця для паркування транспортних засобів – збільшились у 2,3 разів, податку на прибуток підприємств – збільшились на 82%, а також надходження плати за надання адміністративних послуг, які навпаки – зменшились у 2,1 рази.
Порівнюючи з результатами за І квартал попереднього року 54 територіальні громади мають позитивний темп росту доходів. Найбільший приріст надходжень спостерігається у
Синевирській (у 2,4 рази більше), Кам’янській (в 1,5 рази більше), Колочавській (в 1,5 рази більше), Ставненській (в 1,4 рази більше), Углянській (в 1,4 рази більше) сільських та Королівській селищній (в 1,4 рази більше) територіальних громадах.
У структурі видатків місцевих бюджетів основна частина припадає на соціально-культурну сферу та соціальне забезпечення, зокрема, на освіту – 63,4%, соціальний захист та соціальне забезпечення – 5,2%, охорону здоров’я – 3,5%. Загалом 84% всіх видатків загального фонду направляються на захищені статті, такі як оплата праці, енергоносії та комунальні послуги, соціальне забезпечення та ін.
Закарпатське РВ АМУ