10 команд чотири дні поспіль здобували досвід проєктного менеджменту в Мукачеві на тренінгу інноваційної програми UPSHIFT.
UPSHIFT – глобальна інноваційна програма Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), яка реалізується в понад 40 країнах. Цільова аудиторія – молодь 14-24 років, котра хоче вирішити проблему у своїй громаді/місті/школі. Програма надає можливість учасникам пройти тренінг за методологією Human Centered Design (людиноорієнтований дизайн), отримати менторську підтримку та ресурси, щоб створити соціально важливі проєкти.
Попередньо відібрані команди зібралися в молодіжному хабі Aware Zone в Мукачеві на чотириденний офлайн тренінг. На Закарпатті це вже другий такий захід. Попередній відбувався в Ужгороді і 10 команд вже успішно реалізують свої проєкти.
UPSHIFT об’єднав в одному просторі 23-26 листопада 50 молодих людей з Горінчова, Руських Комарівців, Новоселиці, Броньки, Ільниці, Колочави, Дунковиці, Сюрте,Тячева та Мукачева.
Серед проблем, які молодь хоче вирішити у своїх громадах, основні такі, як: соціальна адаптація підлітків, виїзд молоді за кордон, відсутність інфраструктури для спорту та молодіжних просторів, нестабільна екологічна ситуація, залежність від гаджетів.
Учасники з допомогою менторів посилено досліджували обрані проблеми, знайомилися з методологією програми та формували проєктні ідеї. На реалізацію кожна команда буде мати 3 місяці та фінансову підтримку. Усе – для того, аби заохотити молодь залишатися проживати у своїх громадах, дати перший досвід у проєктній діяльності та допомогти реалізувати соціально важливі проєкти.
Слушні відгуки команди отримали від запрошених експертів, серед яких, зокрема, радник міського голови в Мукачеві з питань розвитку туристичної галузі Олександр Шершун та голова правління ГО «Простір молоді» Микола Сюсько. До слова, ГО «Простір молоді» – імплементуючий партнер програми, який допомагає командам пройти весь шлях від задуму до втілення проєктних ідей.
«Сказати, що вражений, – нічого не сказати! Жодної абстрактної пропозиції. Чудова мотивація й акцентування на актуальних проблемах. Це – булінг, вирішення проблем соціальної адаптації, згуртованості молоді та громади в цілому, пошук способів зупинити відтік молоді з малих громад, екологічна свідомість», – зазначив О.Шершун.
Іванна – учасниця команди «Кук» (с. Бронька, Хустський район) уперше долучилася до подібної програми. Дівчина розповідає: «Одразу з першого дня залишилися теплі враження. Для мене ця програма – чудова нагода вирішити проблему, із якою ми сюди прийшли. Молодь нашої громади доволі неактивна. Хотіли б втілити такий проєкт, який допоможе посилити волонтерський рух».
Програма UPSHIFT у Закарпатській області реалізується ГО “Простір молоді” в рамках програми «Розвиток потенціалу молоді у західних областях України», що імплементується ІСАР Єднання, за фінансової підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) і Уряду Японії.
Схожі новини
Категорії
- Без рубрики (3)
- Медіа (19)
- Новини (2 484)
- Розслідування (27)
- Спецпроєкти (35)
Підписатись на новини
* Ви будете отримувати останні новини та оновлення з нашого сайту!