Уряд затвердив другий етап розподілу додаткової дотації для органів місцевого самоврядування в обсязі 3,1 мільярда гривень.

Ці кошти будуть спрямовані на потреби обласних бюджетів Донецької, Запорізької, Луганської та Херсонської областей та 516 бюджетів територіальних громад. Про це повідомили у Закарпатському РВ Асоціації міст України.

Юлія Траньович, консультантка з бюджетних питань Асоціації міст України в Закарпатській області, розповідає, що з другого траншу для нашої області розподілили 9,1 мільйона гривень для 18 територіальних громад. Найбільший обсяг дотації з цього траншу отримають Тячівська міська (2,2 мільйона гривень), Холмківська сільська (1,2 мільйона гривень), Усть-Чорнянська селищна (1,2 мільйона гривень), Великобичківська селищна (0,8 мільйона гривень) та Довжанська сільська (0,5 мільйона гривень) територіальні громади.

На даному етапі розподіл додаткової дотації здійснюється щокварталу з урахуванням в основному динаміки фактичних надходжень ПДФО відносно відповідного кварталу 2022 року, тобто дотація розподіленим бюджетам, у яких спостерігається зменшення надходжень ПДФО у І кварталі 2023 року відносно І кварталу 2022 року.

Нагадаємо, що додаткова дотація спрямовується на вирівнювання диспропорцій у місцевих бюджетах, які виникли у зв’язку з повномасштабною збройною агресією росії, та передбачена на 2023 рік в обсязі 23,9 мільярда гривень, з яких 10,2 мільярда гривень були розподілені в березні, в тому числі 118,8 мільйона гривень – для Закарпатської області.