На митному посту «Малий Березний», що на кордоні зі Словаччиною, закарпатські митники упередили незаконне ввезення в Україну 160 айфонів в обхід декларування та оподаткування.

Їх везла 30-річна закарпатка на мікроавтобусі «Мерседес-Бенц» з Чехії на прохання незнайомця.

Під час проходження митних формальностей жіночка свідомо обрала «зелений коридор», який дозволяє громадянам перевозити товари без декларування та оподаткування. Тобто, такі речі ввозяться на митну територію для особистого користування і їх загальна вартість не перевищує 500 євро та вага до 50 кг.

Втім, під час перевірки багажного відсіку транспортного засобу митники виявили кілька коробок, в яких знаходилися мобільні телефони Apple iPhone різних моделей.

Наразі громадянка України надає пояснення митникам, куди і кому везла чималу партію ґаджетів. Також відносно неї буде складено протокол про порушення митних правил за ч. 2 статті 471 Митного кодексу України. Санкції цієї статті передбачають накладення штрафу у розмірі 30% вартості предметів правопорушення. За попередньою оцінкою загальна вартість незадекларованих айфонів – понад мільйон гривень. Остаточну оцінку предметів правопорушення визначить спеціаліст-експерт, повідомила Закарпатська митниця.