Комітет Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки підтримав положення до законопроєкту про мобілізацію, згідно з яким відстрочку отримують аспіранти.

Всі аспіранти матимуть право на відстрочку від мобілізації, незалежно від форми навчання. Про це розповів член комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський.

Згідно з урядовим законопроєктом про мобілізацію аспіранти, які здобувають освіту на умовах контракту, підлягають призову на час мобілізації.

За словами Веніславського, не може бути поділу на тих, хто навчається в аспірантурі за контрактом, і на тих, хто навчається на бюджеті. Це є неконституційно – порушує принцип рівності, зауважив нардеп.

“Тому ми прибрали цей поділ – всі аспіранти матимуть право на відстрочку, незалежно від форми навчання”, – запевнив він.

Проте Міністерство освіти згодом має розробити механізми, зокрема і шляхом іспитів, щоб особи, які не мають реального наміру здобувати науковий ступінь, займатися наукою і не мають відповідних знань, не зловживали б цим правом при вступі до аспірантури. Незалежно – за кошти фізичних осіб чи коштом бюджету.

Gazeta.pl