Молодь Ужгорода реалізовує проєкт «Humans» у межах інноваційної програми UPSHIFT, яка діє вже в понад 40 країнах світу. У команді – четверо учасників. Обрали назву «Humans», оскільки проєкт повʼязаний із роботою безпосередньо з людьми.
Ксенія Тиховод, учасниця програми UPSHIFT, розповідає:
«Ми з командою розуміли, що проблема відсутності підтримки в молоді – дуже поширена. Почали розробляти певний план дій перед участю в буткемпі (чотириденним тренінгом програми). Ми пройшли співбесіду, нас узяли. Були безмежно щасливі, що маємо можливість вирішити цю проблему».
Юні учасники програми допомагають одноліткам свого міста долати високий рівень тривожності завдяки арттерапіям.
Анна Галовець, учасниця програми UPSHIFT, наголошує:
«Як показує практика і досвід – підліткам не вистачає підтримки. Завдяки активностям у межах проєкту молодь має змогу поспілкуватися, виговоритися, якщо потрібно. Адже всі заходи модерує професійний психолог. Мистецтво підсилює потреби учасників; така взаємодія ефективніша: під час занять релаксують».
Команда «Humans» реалізовує свій проєкт за допомогою підтримки Людмили Биби, менторки програми UPSHIFT, яку імплементує в Закарпатській області ГО «Простір молоді». Згідно з філософією програми, протягом усіх трьох місяців реалізації проєкту, кожна команда має супровід ментора. Нині триває вже третя хвиля програми, участь у якій беруть участь десять команд з усієї області.
Для Людмили Биби це – уже другий досвід менторства:
«Працювалося з командою легко. Вони дуже структоровані. Спершу були трохи хвилювання, адже для половини команди то був перший досвід. Також переживали, чи прийде цільова аудиторія на захід, поширювали активно інформацію в соцмережах. Думаю, у них усе вдасться, а проведені заходи допоможуть молоді й вона відчує ту підтримку, яку потребують».
Заняття з арттерапії для підлітків провела арттерапевтка Олена Доценко. Кожен з учасників мав можливість створити власну картину, обрати кольори, які гармонізують душі та підходили інтуїтивно за відчуттями. Олена Доценко зазначає:
«Арттерапія – метод, який допомагає людині більше пізнати себе, віднайти гармонію, проявитися. Коли відключаєшся від проблематики зовнішнього світу, напруги – переключаєш увагу на творчість, надихаєшся. У результаті отримуємо зцілення. Поступово зцілюємо самі себе».
Артерапевтка навчала молодь авторської джерельної графіки. Цей метод – авторський. Особливо допомагає демонструвати джерело натхнення.
Серед учасників арттерапії, хто полюбляє навчатися чогось нового і попрактикуватися в незвичному мистецтві, – Анна Мартинова. Дівчина розповідає:
«На картині зробила надпис:«Мрій. Втілюй. Досягай». Ця фраза, як на мене, дуже мотивуюча. Мій улюблений колір – жовтий, вирішила також додати для контрасту рожевий. Загалом полюбляю долучатися до подібних активностей. Люблю творчість, люблю поговорити. Відчуваю потребу».
Команда «Human» планує організувати ще 2 тренінги для батьків та вчителів, аби вони могли краще зрозуміти дітей і підтримувати їх. Крім того, ще будуть 4 такі заняття з арттерапії.
Схожі новини
Категорії
- Без рубрики (3)
- Медіа (19)
- Новини (2 489)
- Розслідування (27)
- Спецпроєкти (35)
Підписатись на новини
* Ви будете отримувати останні новини та оновлення з нашого сайту!