На Закарпатті відкрили унікальну сенсорну кімнату для реабілітації дітей з особливими потребами.

У Обласному будинку дитини, що у місті Свалява, відбулася презентація унікальної сенсорної кімнати – спеціального релаксаційного комплексу для реабілітації дітей з особливими потребами.

Для її створення було виділено близько 500 тисяч гривень із обласного бюджету.

За словами старшого вихователя Будинку дитини Антоніни Гончарук, у таких кімнатах працюватимуть фахівці різного профілю – психолог, логопед, дефектолог, ерготерапевт, фізичний реабілітолог.

Тут кожен спеціаліст може реалізувати комплексний підхід до індивідуального заняття із дитиною, яка має особливі освітні потреби. Заняття можуть проводитися із дітьми з різними нозологіями: з порушенням координації рухів різного походження; після черепно-мозкових травм та ушкоджень спинного мозку; з ДЦП різного ступеню складності; із затримкою психічного розвитку низького та помірного рівня; зі СДУГ (синдром дефіциту уваги та гіперактивністю); з розладами аустичного спектру.

У закладі проводиться 10-денний курс такої реабілітації у рамках законтрактованого із НСЗУ пакету медичних послуг.

«Мені приємно, що саме тут, у тому числі і завдяки європейським партнерам, зокрема, помічнику прем’єр-міністра Словаччини з питань співпраці з Україною Едуарда Бураша та іншим, реалізовано сучасну технологію у реабілітації. Ми йдемо у ногу з часом, у ногу з ЄС і це правильний шлях…», — розповів у ході відкриття кімнати голова Закарпатської облради Володимир Чубірко.