В Ужгороді вільна від забудови земельна ділянка на вул. Станційній, 56 може бути передана без публічного аукціону приватній фірмі ТОВ «Зеленгосп-Ужгород».

Про це йдеться у пункті 2.2 рішення №449 Ужгородської міськради.

Як йдеться у документі від 7 жовтня, ТОВ «Зеленгосп-Ужгород» надано дозвіл на складання технічної документації щодо меж ділянки на 2 636 кв. м. із подальшою її передачею в оренду.

Цільове призначення ділянки – для будівництва та обслуговування будівель закладів комунального обслуговування.

Зазначимо, що згідно із законодавством України, права на землі комунальної власності мають передаватися на конкурентних засадах за процедурою земельних торгів. Однак аби уникнути законного конкурсу, на ділянці можуть розмістити невелику нежитлову споруду. «Власність на об’єкт дозволяє без проведення аукціону отримати право на земельну ділянку необмеженої площі без земельних торгів за ціну, яка набагато нижча за ринкову», – йдеться у роз’ясненні НАЗК щодо корупційних схем виведення земель громад під будівництво.

Як показує сервіс «google.com/maps», ділянка за адресою вул. Станційна, 56 – вільна від забудови, тобто вона могла б бути продана на публічному аукціоні. Однак згідно із рішенням міськради Ужгорода, публічних торгів за право власності чи оренди на згадану землю не передбачено.

За даними ресурсу YouControl, ТОВ «Зеленгосп-Ужгород» створено у 2019 році. Суттєвим джерелом доходів ТОВ є державні закупівлі – 645 тисяч у 2019 році; понад 4 мільйони гривень у 2020 році; 1 мільйон 390 тисяч гривень цьогоріч. Основним замовником робіт ТОВ є Департамент міського господарства Ужгородської міської ради.