Ужгородська майстриня Марина Ковач власноруч створила вертеп і подарувала його Закарпатському академічному обласному театру ляльок «Бавка».

Святкову композицію на період різдвяно-новорічних свят розмістили у фоє театру. Вона буде у вільному доступі для відвідувачів. Про це пише Суспільне.

Для виготовлення печери, яка завершувала композицію, Марина використала будівельну піну, підлаштовуючи її розміри під фігури. Процес створення вертепу тривав майже три місяці, а ідея створити саме таку композицію для театру належить головній режисерці Наталії Орєшніковій.

«Я давно знайома з Наталією і хотіла підтримати театр, розуміючи, що його ресурси зараз обмежені. Цей вертеп можна використовувати багато років, адже щороку ми готуємося до Різдва, і він залишатиметься актуальним», – розповіла Марина Ковач.

Акторка театру «Бавка» Світлана Кобзиста зазначила: «Я рада, що вертеп опинився саме в ляльковому театрі. Для мене це символ любові – абсолютної, безумовної любові».

Робота над композицією розпочалася з ліплення головних персонажів із глини. Марина детально описала цей процес: «Спершу ліпила обличчя, руки, розмальовувала, потім фіксувала. Деякі елементи доводилося переробляти, як, наприклад, віслюка. Його я створювала в три етапи – коригувала морду, вуха, додавала гриву. Завершивши, натерла воском, щоб захистити від вологи».

Слово «вертеп» походить зі старослов’янської мови й означає «печера». Така композиція традиційно зображає сцену народження Ісуса.

«Сучасне святкування Різдва часто зводиться до гірлянд і подарунків. Але важливо допомогти дітям зрозуміти глибший зміст цього свята. Це здається дрібницями, але вони мають велике значення», – зазначила майстриня.

Марина Ковач створила вертеп власним коштом і розмістила його у фоє театру. Там композицію зможуть побачити всі відвідувачі під час різдвяних свят.