В Угорщині діє новий закон, за яким державна підтримка надаватиметься лише українцям, які офіційно зареєстровані в зонах бойових дій.

Угорська допомога включає безкоштовне житло та щомісячні виплати. Проте тепер цією підтримкою зможуть скористатися тільки ті українці, які «офіційно проживали в районах, що постраждали від бойових дій». Уряд Угорщини щомісяця оновлюватиме список таких регіонів, який наразі включає 13 областей України. Зараз у Будапешті проживає 31 тисяча українців.

За даними ООН, новий закон позбавить близько 2-3 тисяч українських біженців можливості отримувати субсидоване житло. Багато людей не можуть знайти альтернативне житло через брак коштів та небажання орендодавців здавати квартири.

Правозахисники звертають увагу, що найбільше постраждають ромські сім’ї із Закарпаття. Вони досі живуть у тимчасових притулках, які скоро закриють. Ситуація ускладнюється тим, що багато з них мають подвійне громадянство, і через це інші країни відмовили їм у допомозі.

Станом на липень в Європі знаходиться понад 6 мільйонів українських біженців. Найбільше їх у Німеччині (понад 1,1 мільйона), Польщі (957 тисяч) та Чехії (353 тисячі). Ще 558 тисяч українців шукають притулку за межами Європи. ЄС продовжив тимчасовий захист для українських біженців до березня 2026 року. Водночас багато з них задоволені умовами життя за кордоном, а деякі навіть планують отримати нове громадянство.