Наприкінці минулого року Перечинський райсуд Закарпатської області за угодою зі слідством призначив 34 тис грн. штрафу Мар’яні Граб, яку визнали винною у отриманні неправомірної вигоди за вплив на прийняття рішення службовими особами щодо надання відстрочки від призову під час мобілізації.

Про це свідчить ухвала суду.

Було встановлено, що 8 липня 2022 р. жінка для себе одержала від особи, прізвище якої приховано в Судовому реєстрі, першу частину неправомірної вигоди у розмірі 12 500 грн за вплив на прийняття службовими особами рішення щодо надання цій особі відстрочки від призову під час мобілізації.

Крім цього, 2 серпня 2022 р. Граб одержала від тієї ж особи другу частину хабаря у розмірі 20 000 грн за вплив на прийняття службовцями та членами BЛK рішення про надання відстрочки від призову.

Разом з обвинувальним актом до суду була подана угода про визнання винуватості, укладена 29 вересня 2022 р. між прокурором Закарпатської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Західного регіону та обвинуваченою, відповідно до якої Граб беззастережно визнала свою вину у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 369-2 КК України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди для себе чи третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, або пропозиція чи обіцянка здійснити вплив за надання такої вигоди)

Крім цього, сторони дійшли згоди щодо покарання у вигляді 34 тис грн. штрафу.

Про затвердження цієї угоди також попросили прокурор та захисник обвинуваченої.

Суд врахував дані про особу винної: вона має середню спеціальну освіту, вдова, працює продавцем-консультантом у ТОВ «Вацак», кримінальне правопорушення вчинила вперше, і затвердив угоду, призначивши штраф у розмірі 34 тис грн.

Також з урахуванням майнового стану обвинуваченої, суд вирішив розстрочити сплату узгодженого сторонами покарання у виді штрафу строком на п`ять місяців (по 6 800 грн. на місяць).

Закарпаття онлайн