Студентська рада УжНУ оприлюднила відкрите звернення стосовно листа від «Асоціації студентів Закарпаття» з вимогами відновити очне навчання в університеті та попередженнями про студентський страйк.

Студрада підкреслює, що організації, від імені якої був надісланий лист, не існує, а інформація про незгоду студентів із рішенням керівництва вишу про запровадження дистанційного навчання на три тижні – неправдивою.


Відповідне відкрите звернення опубліковане на офіційному сайті УжНУ у вівторок, 19 жовтня. Студрада УжНУ у своєму листі, зокрема, зазначає, що «Громадська організація “Асоціація студентів Закарпаття” не міститься в Реєстрі громадських об’єднань Міністерства юстиції України, а отже не може розповсюджувати жодні повідомлення від її імені та імені студентства Закарпатської області. Розцінюємо цей лист як цілеспрямований інформаційний вкид, яким заплановано очорнити репутацію студентської молоді та університету загалом».

Також студенти додаються, що рішення про запровадження дистанційного навчання «було погоджено керівництвом університету із органами студентського самоврядування. Студенти також його активно підтримали».

«Про доцільність рішення свідчить той факт, що  на більшості факультетів, у 4 із 6 університетських гуртожитків були випадки інфікування COVID-19.  У зв’язку із поширенням штаму “Дельта” у групі ризику зараз перебувають фактично всі, в тому числі й студенти, які, в переважній більшості, є невакцинованими», – йдеться у відкритому зверненні Студради УжНУ.

Крім того, ужгородські студенти закликали журналістів закарпатських медіа «дещо ретельніше перевіряти інформацію, яка до них надходить, адже поширення подібних фейків містить репутаційні ризики та дезінформує читача».

Як писав Zaholovok.com.ua, відкритий лист до ректора УжНУ та Міністра освіти оприлюднили місцеві ЗМІ у вівторок вранці, 19 жовтня. У зверненні вимагали відновити очну форму навчання або повернути їм кошти за період дистанційного навчання, звинувачували керівництво вишу у зриві опалювального сезону, вимагали звільнити проректора, який відповідав за підготовку до зими, а також попередили про страйки у разі, якщо вимоги не будуть виконані.

Мирослава Лендьел, проректор з науково-педагогічної роботи УжНУ, зазначила, що дуже здивована, що ЗМІ публікують таку інформацію без жодної перевірки.

Голова Профкому студентів УжНУ Олександр Баран у коментарі Zaholovok.com.ua також підкреслив, що Асоціація студентів Закарпаття, якою підписаний лист, не існує, сторінка організації у Фейсбуці створена напередодні, а інформація, яку поширила організація, не відповідає дійсності.