Огляд перших шпальт провідних ЗМІ світу від журналіста Сергія Чернявського за 4 липня 2022 року.
Велика Британія. “FT” – “Східний фронт “Росія заявляє про взяття Луганська”.
“The Daily Telegraph”, 4 липня – “Росія забирає усю Луганську область. Українські сили відступають”.
Москва претендує на перемогу в районі, що становить половину Донбасу. Росія розпочала артилерійський обстріл донбаського міста Слов’янська, оскільки вона пригрозила отримати подальші успіхи в Україні після того, як оголосила, що вона звільнила всю Луганську область.
Українські сили заявили, що минулої ночі вони відійшли з Лисичанська, що дало Росії можливість заявити про перемогу в останньому анклаві Луганська, який становить половину Донбасу.
І лише за кілька годин після того, як міністр оборони Росії Сергій Шойгу сказав Володимиру Путіну, що може оголосити перемогу в Луганську, російська армія почала бомбити наступну мету, внаслідок чого загинуло щонайменше шість мирних жителів.
Але Росія також зіткнулася з нападами українців на окупованих територіях та у місті на кордоні з Росією.
Москва звинуватила Україну в обстрілі ракетами з касетними бомбами житлових кварталів за кордоном у Білгороді, де загинуло щонайменше трьох мирних жителів. Якщо це підтвердиться, ракети означатимуть ескалацію війни, хоча деякі експерти скептично налаштовані, ставлячи під сумнів наявність в України достатньої кількості касетних боєприпасів для запуску з цивільних цілей.
Раніше Захід звинувачував Росію в атаках під чужим прапором, спрямованих на поширення конфлікту. Росія також заявила, що обстріляли села вздовж кордону з Україною в Курській області. Україна не дала коментарів, але взяла на себе відповідальність за ракетний обстріл бази російської армії неподалік міста Мелітополь на півдні України, яку Росія захопила у березні.
Повалений український мер Мелітополя Іван Федоров заявив, що внаслідок атаки було знищено базу російської армії.
Учора ввечері Кремль святкував свою залиту кров’ю перемогу під Луганськом після більш як чотирьох місяців боїв, під час яких було зруйновано цілі міста та загинуло тисячі солдатів. Леонід Пасічник, лідер прокремлівської Луганської Народної Республіки, порівняв завоювання Луганська росіянами з перемогою Радянського Союзу у Другій світовій війні.
“Сьогодні, 3 липня, великий день, який назавжди увійде до календаря нашої Вітчизни червоною датою”, – сказав він. “Вітаю всіх нас із новим Днем Великої Перемоги! Це свято, як і 1945 року, теж відбувається зі сльозами на очах, оскільки бої були важкими та кровопролитними”.
Російська армія зустрічала запеклий опір у кожному місті, яке вони намагалися захопити, змушуючи їх кидати у бій усі свої резерви. То була битва, яку Росія не могла дозволити собі програти.
Принижений на підступах до Києва у березні, коли наполеглива українська оборона змусила нібито одну з найсильніших армій світу відступити, Путін наказав своїм командирам перегрупуватися та переорієнтуватися на захоплення Донбасу. Це означало зосередження всієї жахливої могутності російської армії з її масованим ракетно-артилерійським озброєнням у містах Донбасу.
Це також означало повернення до класичної радянської та російської військової доктрини. З початку квітня російська армія одна за одною зупинялася біля міст Луганська, які утримувала Україна, і бомбила їх до забуття. Після того, як він зрівняв із землею кожне місто, командири відправляли піхоту боротися за кожну вулицю з українськими солдатами, що залишилися.
Колишніх приємних промислових міст Луганська зруйновано, сотні мирних жителів убито, сотні тисяч змушені втекти.
Проросійські сили завершили завоювання Луганська минулими вихідними, захопивши Лисичанськ, останнє місто регіону, яке утримує Україна. Російські ЗМІ супроводжували новину про «звільнення» міста відеороликами, на яких невеликі натовпи людей вітають російських солдатів, які їдуть ґрунтовими дорогами.
Місто знаходиться через річку Сіверський Донець від Сєвєродонецька, який російські війська захопили кількома днями раніше після кількох тижнів одного з найзапекліших боїв війни.
“The Times” – “Українська твердиня впала, кажуть загарбники”
“The Herald”– “Трас обіцяє «довгострокову” підтримку Великої Британії відновленню України”.
Велика Британія обіцяє свою підтримку Україні на “довгострокову перспективу”, заявила сьогодні міністр закордонних справ Ліз Трасс.
Ця обіцянка прозвучала після того, як міністр оборони Росії заявив, що сили країни взяли під контроль останнє велике утримуване Україною місто в Луганській області, наближаючи Москву до заявленої мети із захоплення всього українського Донбасу. Однак це заперечив Юрій Сак, радник міністра оборони України.
Українські бійці тижнями намагалися захистити Лисичанськ та не допустити його захоплення Росією.
Президент України Володимир Зеленський попросив Велику Британію підтримати відновлення столиці Києва та прилеглого регіону, повідомляє Міністерство закордонних справ.
Але спроби відновлення та відновлення ускладнюються через здатність російського президента завдати ракетного удару по столиці, оскільки його війська повільно просуваються на схід.
Пані Трасс скористається конференцією у місті Лугано, щоб викласти своє бачення надання негайної підтримки та довгострокових зобов’язань щодо роботи разом з українцями.
Відновлення України після агресивної війни Росії стане символом влади демократії над автократією.
“Це покаже Путіну, що його спроби зруйнувати Україну лише створили сильнішу, більш процвітаючу та згуртовану націю”, — як очікується, скаже вона.
“Великобританія рішуче підтримує територіальну цілісність України та залишиться на боці України, оскільки вона стає сильною, процвітаючою та передовою демократією.
“Ми лідирували в підтримці України під час війни і продовжуватимемо лідирувати в підтримці плану реконструкції та розвитку українського уряду”.
Пані Трасс також оголосить про плани провести конференцію з відновлення наступного року, оскільки уряд Великобританії узяв на себе зобов’язання за програмою у стилі плану Маршалла, що перегукується з тією, яка використовувалася для відновлення Європи після Другої світової війни.
“Велика Британія зробить усе можливе, щоб Україна виграла війну та одужала. Ми в цьому надовго”, – скаже вона.
“The Independent” – “Українська армія залишає останнє велике місто, яке утримується в Луганську”. Українські військові підтвердили, що вони пішли з Лисичанська, останнього великого міста, яке утримували українські війська у ключовій східній Луганській області.
Міністр оборони Росії Сергій Шойгу повідомив президенту Володимиру Путіну, що Луганськ “звільнений”. Це твердження представники української оборони спочатку заперечували. Але в заяві, опублікованій минулої ночі на офіційній сторінці у Facebook, генштаб України заявив, що після важких боїв вони відступили, щоб захистити свої війська.
“Ми продовжуємо боротьбу. На жаль, для успіху недостатньо сталевої волі та патріотизму — потрібні матеріально-технічні ресурси”, — йдеться у повідомленні. “З метою збереження життя українських захисників прийнято рішення про відведення”, – йдеться у повідомленні.
Оголошення було зроблено після того, як шістьох людей було вбито в іншому місті на сході України, Слов’янську, після того, як він зазнав потужного обстрілу з російських систем залпового вогню, повідомила місцева влада. Внаслідок теракту у місті промислового Донбасу виникло майже 15 пожеж, написав у Telegram мер міста Вадим Лях.
Росія також учора повідомила про вибухи у Білгороді, приблизно за 40 км на північ від кордону з Україною. Троє людей загинули, будинки були пошкоджені або зруйновані. Високопоставлений російський депутат Андрій Клішас звинуватив Україну в обстрілі Білгорода та закликав до жорсткої відповіді. Москва звинуватила Київ у численних обстрілах Бєлгорода та інших прикордонних з Україною районів – Київ не взяв на себе відповідальності.
Тим часом, в окупованому Росією місті Мелітополь на півдні України українські сили вчора завдали понад 30 ударів по військовій базі, повідомив мер міста Іван Федоров у відеозверненні в Telegram. За його словами, база “виведена з ладу”
Австрія. “Der Standard” – “Мабуть весь Луганськ окуповано”. Москва повідомляє про “звільнення”, а Київ суперечить
Польща. “Gazeta Wyborcza” – “БОРОТЬБА ЗА ЛИСИЧАНСЬК”
У мережі з’явилися фотографії того, як росіяни увійшли до Лисичанська (Луганська область). Повністю зруйнували адміністративні будинки.
“Сили окупантів просуваються та зміцнюються у місті”, – повідомляє голова адміністрації Луганської області Сергій Гайдай. – “Іноді ми можемо вийти із певних районів, щоб мати можливість відновити їх у майбутньому”, – сказав Юрій Сак, прес-секретар Міноборони України.
На фото: зруйнований Лисичанськ в Україні
Італія. “Il Fatto Quotidiano” – “Ні Москви, ні Києва”: дивний анархістський батальйон в Україні. Ціль: свобода
З початку російського вторгнення до складу київських збройних сил влилося від 100 до 150 содат. Вони створили антиавторитарний батальйон “для захисту мирних жителів та боротьби з московським імперіалізмом”.
Деякі солдати сил оборони України воюють під чорним прапором анархістів. “Ілля” ніколи не розкриває свою справжню особистість. Він постійно змінює псевдонім і призначає зустріч на автовокзалі містечка кілометрів за сорок від Києва.
“Я родом із однієї з двох країн, що межують з Україною на північному та східному кордоні, — пояснює він. Три роки тому мені довелося тікати через репресії. Я переїхав до Києва, щоб не виявитися відрізаним від колишнього радянського простору. Україна — хороша база для боротьби з режимами, які є у Мінську та Москві”.
Ілля каже, що він хоче захищати не “українську буржуазну державу”, а “людське населення, що страждає”. Насамперед він хоче “боротися з російським імперіалізмом”. “Деякі ліві формування засуджують і Росію, і США, але для українців справа інакша: для них це боротьба на смерть проти тоталітарного загарбника”. На початку 2022 року, коли Володимир Путін зосередив свої війська за кілька кілометрів від українських кордонів, і ми зрозуміли, що гіпотеза про великомасштабний конфлікт стала правдоподібною, почали організовуватися українські анархістські та антиавторитарні рухи.
“Ми створили Комітет Опору, орган, який об’єднує бойовиків різних переконань. Ми вирішили збирати гуманітарну допомогу для мирного населення, а також зараховувати до українських військових частин. Ми домовилися 24 лютого о першій ночі, а вторгнення почалося о п’ятій ранку, — пояснює Ілля.
Підписання контракту з армією може здатися дивним для анархістів, але це була умова можливості вирушити на фронт. Ми мали бути на увазі, щоб не залишати весь простір для вкрай правих загонів, таких як ті, що пов’язані з групою “Азов”, навіть якщо до останніх приєдналося багато аполітичних військових. Ми мали поширювати наші ідеї на фронті”.
У маніфесті, опублікованому 20 травня минулого року, Комітет Опору заявляє про свою спорідненість із козацькими громадами, із селянськими рухами, що століттями боролися проти кріпацтва та феодалів історичної Галичини, Закарпаття та Буковини, та з повстанцями Української революційної повстанської армії. анархіста Нестора Махна, який підняв зброю проти білих армій під час громадянської війни в Росії між 1917 та 1921 роками, перш ніж був відданий більшовиками. Махно вважав, що політичне життя має ґрунтуватися на наявності об’єднань, що вільно засновуються, “повністю відповідають совісті і волі самих робітників” і виступають проти колгоспів і реквізицій, організованих комуністами. На піку свого розвитку махновщина могла налічувати понад 100 тисяч бойовиків та контролювала територію, на якій проживало два-три мільйони людей, між Запоріжжям та Чорним морем, аж до порту Маріуполь та навколо Гуляйполіса, рідного міста Нестора Махна, нині на передовій. Таким чином, на думку Комітету Опору, війна в Україні є “продовженням боротьби за визволення народів від будь-якого авторитаризму”.
Анархісти закликають до соціальних заходів, таких як списання зовнішнього боргу України та запровадження безкоштовної медичної допомоги та соціальних пільг для малозабезпечених людей. Українські анархісти також вважають за необхідне населення створення місцевих комітетів самооборони, які довели свою ефективність на початку конфлікту, і просити українську державу роздати більше зброї, як це було в перші дні війна. Вони також закликають до створення автономних феміністських структур у всіх муніципальних органах країни та виступають за “розвиток екологічної відповідальності” та “екологічних технологій у людському масштабі, призначених для задоволення потреб місцевих спільнот”.
За нашими даними, зараз у підрозділах української армії воюють від 100 до 150 анархістських та антифашистських солдатів, що належать до різних організацій, таких як “Ревдія” або “Чорний Прапор України”. Один із цих солдатів, Ігор Волохов, загинув внаслідок бомбардування під Харковом у середині березня. Ще близько п’ятдесяти зараховано до “антиавторитарної” частини територіальної оборони, резервної військової частини, створеної після вторгнення до Криму 2014 року.
“У нашому батальйоні є ієрархія, як і у всіх інших підрозділах української армії, – продовжує Ілля. Але тут один із членів підрозділу призначається для передачі критики командуванню, інший для забезпечення нашого зв’язку із зовнішнім світом. Ми також практикуємо текміль, якому деякі з нас навчилися в курдських підрозділах, і який полягає в організації дискусій, під час яких ми можемо критикувати інших та займатися самокритикою”. “Антиавторитарний” підрозділ, сформований після 24 лютого, у перші години російського вторгнення, брав участь у розвідувальних операціях при підході російських військ до української столиці у березні минулого року, а потім у місіях боротьби з диверсіями. Сьогодні він чекає, щоб дістатися фронту. Він поєднує білоруських, російських та українських бойовиків, деякі з яких уже пройшли війну.
Також є хулігани із Києва, про які багато говорили в середині 2000-х через бійок із ультраправими вболівальниками київського Динамо. Сьогодні вони борються разом із анархістами. “Через п’ять днів після початку вторгнення ми звернулися до наших товаришів у Західній Європі із закликом підтримати чоловіків, котрі борються на фронті, та населення, яке проживає в зонах бойових дій”, — пояснює Сергій, бойовик-антифашист із Києва. “Ми створили мережу під назвою “Операція солідарність”, нещодавно перейменовану на “Колєктиви солідарності”, для організації логістичних ланцюжків із заходу континенту. Товариші з Польщі збирають допомогу у районі Жешува на південному сході країни. У нас є ще два склади у Львові та Києві.
Обладнання, продукти харчування та ліки розподіляються всередині різних підрозділів і в районах, де населення найбільше потребує”. Німецька анархістська федерація Blacks Cross Dresden 15 травня пояснила, що зібрала 217 400 євро, організувала кілька конвоїв в Україну та доставила автомобілі та дрони. “Українська держава повністю корумпована, але в ній є простори свободи, тому що олігархи, які борються за владу, не можуть все контролювати. Росія не пропонує жодного альтернативного суспільства, бо хоче просто знищити українців. Ми знаємо, що означала російська окупація, ми знаємо її звірства, вбивства, — веде далі Сергій. Деякі товариші із західних країн кажуть нам, що російські та українські анархісти мають спрямувати свою зброю на свої уряди. Я запрошую всіх приїхати до України, щоб вони були в курсі ситуації”. Деякі європейські анархістські течії віддали перевагу більш розумній позиції, ніж їхні українські товариші, просто виступивши із закликами до припинення військових дій. Інші вважають за краще відправляти в Україну лише гуманітарну допомогу та уникати військової техніки. “Використання американської зброї не означає, що ви станете маріонеткою Вашингтона, так само як відмова від імперіалізму США не означає підтримки диктаторів на зразок Башара Асада чи Володимира Путіна. Якщо ти пацифіст, то маєш воювати разом з українцями”, — робить висновок Сергій.
У міру того, як на Донбасі множаться загиблі — президент України Володимир Зеленський нещодавно говорив про “кілька сотень смертей на день”, — українській владі нічого не залишається, як покладатися на сили, які є в їхньому розпорядженні. А потім використовувати поставлену Вашингтоном зброю, як це роблять анархістські батальйони.
“АЛЕ РОСІЯ НЕ ІЗОЛЬОВАНА”
Чим більше Москва здобуває військові перемоги, тим вищий ризик того, що війна може вийти за межі України. З іншого боку, “Росія не повинна перемогти” — це мантра, яку повторюють Джо Байден, Борис Джонсон та багато європейських лідерів. Що це означає насправді, нам не дано знати. Те, що росіяни прориваються на Донбасі, сумнівів не викликає, як зараз ясно, що ізоляція Москви у світі була ілюзією.
Щойно завершився XIV саміт країн БРІКС (Бразилія, Росія, Індія, Китай та ПАР). П’ять країн, що представляють 42% населення світу та 24% світового ВВП, обговорили (хоча і з деякими розбіжностями в думках) систему, альтернативну свіжу, альтернативну долару кошик валют та збільшення постачання російського газу, нафти та зерна до Китаю та Індії в обмін на китайські інвестиції у російський автопром, а також на вихід до Росії великих індійських мереж супермаркетів. Перший ефект: Ultratech Cement, індійський цементний гігант, щойно розплатився за партію російського вугілля у юанях, китайській валюті.
В останні дні Путін літав до Таджикистану та Туркменістану. У Душанбе він зустрівся з президентом Таджикистану Рахмоном, в Ашхабаді взяв участь у саміті прикаспійських країн, зустрівшись із президентом Ірану Ебрагімом Раїсі (який, критично налаштований стосовно Заходу, і навряд чи виграв би вибори, якби США не ввели нових санкцій для Тегерана ..).
Іран, четверта країна у світі за запасами нафти (є і ті, хто вважає, що після відкриття нових родовищ у районі Ахвазу вона навіть третя), попросився до БРІКСу. З таким же проханням виступив президент Аргентини Альберто Фернандес, який, виступаючи на саміті, визначив БРІКС як «майданчик, здатний виробити порядок денний для кращого та справедливішого майбутнього».
Три дні назад Путін прийняв президента Індонезії Джоко Відодо, гарантувавши йому збільшення експорту нафти, пшениці та добрив. Стратегія ясна. Подивіться на найбільш густонаселені країни світу: Китай, Індія та Індонезія займають перше, друге та четверте місця відповідно. Світ змінюється із вражаючою швидкістю і є відчуття, що все це в Європі не сприймається належним чином. Тим часом, Драгі наполягає на ефективності санкцій проти Росії, не кажучи нам, для чого вони насправді.
У Москві наслідки санкцій практично не відчутні. Ціни зросли, але менші, ніж у Європі. Рубль міцний, і, хоч і насилу, люди зазвичай живуть за рахунок вторгнення в ресторани, громадські парки і торгові центри, де західні магазини одягу замінюються російськими брендами. Але Москва – це не вся Росія. Чим далі від Москви, тим більше – хоча наслідки санкцій відчуваються сильнішими – прихильників Путіна стає більше. Також вимірюється кількістю “Z” на автомобілях, на стінах по краях вулиць та на вітринах магазинів. У Москві його важко побачити.
На сьогоднішній день санкції не призвели ні до краху російської економіки, ні до повалення Путіна, ні до швидких переговорів. Навпаки, погодилися люди, яких раніше взагалі не було. Є ті, хто висить у Путіна на губах: здебільшого шістдесятисімдесятирічні, які на своїй шкурі пережили розпад СРСР і катастрофу єльцинської епохи. Для них Путін повернув країні силу та гордість. Вони дізнаються про це, дивлячись державне телебачення, подорожуючи в плацкарті (третій клас російських поїздів), роблячи покупки на місцевих ринках, і багато хто має родичів, убитих нацистами. Словом, живуть насилу, але, постраждавши від голоду в 90-х, ті з диких приватизацій, думають, що нинішнє не таке вже й погано.
Потім є ті, хто ніколи не засуджував Путіна (з багатьох причин навіть діаметрально протилежних) вони вважають санкції лицемірними.
Є ті, хто дивується, чому Європа не нав’язала їх Сполученим Штатам, коли вони бомбардували Ірак, Афганістан та Лівію. Є й ті, хто, як опоненти Путіна, вважають, що санкції лише посилюють його. І є навіть ті, хто дякує нам, західникам. “Ваші санкції вітаються, тому ми нарешті повернемося до виробництва того, що досі купували у Європі”.
Нелюба російською владою і патріотична (нереалістична, враховуючи домовленості, які Москва обговорює з Пекіном і Нью-Делі, але все ж таки існуючі) версія сприймається практично повсюдно.
Олександр, ресторатор із Волгограда. Він зробив золотий бізнес на туризмі, особливо коли в колишньому Сталінграді проходив чемпіонат світу з футболу 2018 року. Він жив у Пенсільванії і ніколи не голосував за Путіна. Виступаючи проти вторгнення в Україну, він вважає, що реальною перешкодою на шляху до миру є Сполучені Штати і що санкції в довгостроковій перспективі підуть на користь його країні. “Щороку я імпортував сотні кілограмів буррат з Італії. Тепер я не можу. Прийшов італієць, пояснив, як його робити, і тепер ми його робимо”.
Багато хто питає мене, чи справді в Італії заборонено курс Достоєвського. Кажуть, що читали про це у газетах. Чи реальна західна русофобія чи ні, не має великого значення. Ось це сприймається і також зміцнює Путіна. Невипадково відео зняття вивіски Макдональдса у Білгороді на нотатки Goodbye America облетіло російські чати Telegram. У Москві процвітають ресторани швидкого харчування «Смачно і точка» (Delizioso e Basta), що прийшли на зміну McDonald’s. Є ті, хто відвідує їх за звичкою, і ті, хто ходить туди навмисне, щоб з’їсти російський чизбургер там, де колись була американська мережа.
Якщо цілі санкцій і є тими, про які говорили європейські лідери, то сьогодні вони не досягнуті. І якщо санкції було введено, щоб розірвати політичний, економічний та культурний зв’язок (у чомусь росіяни набагато більш “європейці”, ніж англійці) між Європою та Росією, то так, вони працюють. Потрібно буде подивитися, хто від цього виграє.
Тим часом слова переговорів, домовленостей, взаємних поступок знову зникли з лексикону багатьох західних лідерів, і це відзначається і в Росії. І хто ніколи не вірив Путіну, сьогодні починає це робити.
Парадокс – далеко від столиці відчуваються наслідки санкцій. Але царя більше підтримують
Стаття: “Луганськ російський, Київ бомбить через кордон”
Росія стверджує, що захопила Лисичанськ і наразі контролює всю Луганську область на сході України. У суботу Київ заперечував падіння свого останнього оплоту у Луганську, але пізніше визнав можливість капітуляції міста Сєвєродонецьк. Україна заявляє, що битва за Донбас “не закінчена”, але захоплення Лисичанська, ключового центру контролю над східною Україною, наближає Росію до її цілей та може стати поворотним моментом у конфлікті. Президент України Володимир Зеленський визнав, що ситуація в Лисичанську була складною: Є ризик, що росіяни захоплять весь Луганськ. Увечері українська армія оголосила про вихід із міста. Забезпечивши контроль над Донбасом, на який претендують самопроголошені проросійські Донецька та Луганська республіки, Москва може бути схильнішою до перемир’я. Слова офіційного представника Кремля Дмитра Пєскова можна прочитати так: “Захід робить ставку на продовження війни і під керівництвом Вашингтона не дозволяє українцям думати про мир, говорити про світ… Рано чи пізно здоровий глузд візьме гору і переговори відновляться”, за умови, що Україна «розуміє умови у Москві”.
Хорватія. “Večernji list” – “Українці стануть третьою національною меншиною”
Щотижня прибуває близько трьохсот біженців з України, загалом у Хорватії зараз близько 25 тисяч, більше лише сербів і боснійців
Українці, ймовірно, стануть третьою національною меншиною в Хорватії після сербів і боснійців, а відтак потіснять італійську меншину на четверте місце. Згідно з переписом 2011 року, в Хорватії проживало лише 1878 українців, але тим часом їх кількість зросла. Останніми роками українці іммігрували до Хорватії на роботу, а після війни в Україні, у червні, як писав Večernji list, у нашій країні було 20 005 біженців з України, переважно жінки та діти. Крім того, щотижня прибуває близько 300 біженців з цієї країни. Це означає, що загальна кількість українців у Хорватії на сьогодні становить щонайменше близько 25 тис. осіб, враховуючи, що за останні роки українцям видано майже 1000 дозволів на проживання та роботу в Хорватії.
Хоча дані перепису 2021 року не покажуть справжньої кількості українців, оскільки тоді в їхній країні не було війни, але цілком реально, що найближчим часом буде показано, що українці випередили італійську національну меншину, оскільки велика їх кількість залишиться в Хорватії. До речі, поки ми очікуємо, що Державне бюро статистики оприлюднить, серед іншого, дані про представників меншин у Хорватії з останнього перепису населення, нагадаємо, що серби є чисельно першою нашою національною меншиною, а в 2011 р. 186 633 з них проживали в Хорватії. Понад десять років тому на другому місці були боснійці, яких у 2011 році було 31 479, на третьому – італійці, яких у Хорватії було 17 807. За ними йшли албанці, яких у 2011 році було 17 513, роми (16 975), угорці (14 048), Словенці (10 517), чехи (9641)…
Інакше переміщені українці тепер як іноземці під тимчасовим захистом мають, серед іншого, право працювати без дозволу на проживання та роботу чи довідки про реєстрацію роботи. Українці, як уже зазначали експерти, не матимуть проблем з інтеграцією, оскільки походять з одного культурно-цивілізаційного кола, хорватська мова не буде для них нездоланною прірвою, бо зі слов’янами ми маємо легше мовне спілкування.
“У нас і раніше були міграції українців у бік Хорватії, але найближчим часом вони можуть вийти на третє місце як національна меншина. Українці швидко інтегруються, немає великих мовних бар’єрів, вони схожі на нас за менталітетом і системою цінностей. Можна очікувати, що в майбутньому їх буде більше через мережі мігрантів”, – каже демограф, академік Анджелко Акрап. Він додає, що в історії ми ніколи не мали проблем з нашими національними меншинами в Хорватії, з чехами, словаками, угорцями, русинами та іншими. До речі, у 2011 році в Хорватії проживало 328 738 представників національних меншин, але цифри змінилися, передбачається, що кількість деяких меншин зменшилася через те, що вони емігрували, як хорвати, але тим часом ми також мали імміграцію з території Хорватії. колишньої держави та албанців.
За винятком трагічного результату Другої світової війни, протягом історії німецька імміграція до Славонії часто розглядалася в негативному контексті, але загалом німці відіграли надзвичайно позитивну роль. Коли вони емігрували, щонайбільше близько 1880 року, вони значною мірою сприяли впровадженню сучаснішого сільськогосподарського виробництва та розвитку харчової промисловості в Славонії.
Зрештою, ми маємо низку відомих, численних хорватських діячів, які походять із національних меншин, від Шеноа й далі, які вплетені в хорватську культуру. Хорватія в цілому не має негативного досвіду з меншинами. Ненависть до наших національних меншин ніколи не була вплетена в хорватську істоту – підсумовує Акрап.
Немає причин, щоб так не було з українцями, які сьогодні розселені по всій Хорватії. До речі, українці є бажаними іммігрантами для всього Євросоюзу і останніми роками лідирують за імміграцією до ЄС.
Косово. “Koha Ditore”. Підпис під фото: “Українська армія в неділю ввечері підтвердила, що місто Лисичанськ на сході країни потрапило в руки російських військ”, повідомляє ВВС.
“Після запеклих боїв при обороні Лисичанська Сили оборони України були змушені відійти з позицій”, – йдеться в повідомленні Генштабу ЗСУ. Кілька годин тому, у неділю, міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив, що його війська “захопили Лисичанськ і повністю встановили контроль над регіоном”. Напередодні офіційного вторгнення в Україну глава російської Чечні Рамзан Кадиров оприлюднив кадри, на яких його бійці в центрі Лисичанська розмахують російським і чеченським прапорами»
Заголовок: “Несподівана дружба: Бучанський трунар”
Румунія. “Informatia Zilei” – “Українці бомблять військові бази у захоплених росіянами містах”.
Іспанія. “El País” – “Росія взяла контроль над Луганською областю”
Київ підтверджує відхід зі своїх рук останнього великого міста Луганська
“La Vanguardia” – “Росія зміцнює свої зв’язки з Єгиптом, Алжиром та іншими країнами південного флангу”.
Москва зміцнює зв’язки з Алжиром, Єгиптом та іншими країнами африканського континенту
Зростання впливу Росії в Африці викликає серйозне занепокоєння в західних міністерствах закордонних справ через дестабілізуючий потенціал у дуже чутливих галузях, таких як енергетичні ресурси та нелегальна імміграція. Москва намагається зміцнити свої історичні зв’язки на континенті, щоб протистояти санкціям та ізоляції Заходу внаслідок вторгнення в Україну. Росія не обмежується пустощами історичних союзників Магріба, таких як Алжир, але і має все більше і більше пішаків на півдні цього регіону, таких як Малі або Центральноафриканська Республіка.
Міністр закордонних справ Іспанії Хосе Мануель Альбарес висловив стурбованість наслідками російського наступу в Африці для економіки та безпеки Європи, зокрема для південних країн. Це занепокоєння поділяє Франція, яка протягом багатьох років спостерігала різке зниження своєї традиційної ваги в регіоні, а також Сполучені Штати, уважні до середньострокових геополітичних ризиків. 27 квітня переважною більшістю голосів у Палаті представників було схвалено поданий конгресменом-демократом Грегорі Міксом законопроект, у якому він закликав адміністрацію вжити рішучих та довготривалих заходів проти “зловмисної діяльності” Росії в Африці.
Африканська двозначність дуже корисна Путіну, щоб розірвати західне оточення і показати, що він не ізгой на світовій арені. Прикладом може бути голосування 2 березня на Генасамблеї ООН у Нью-Йорку, на якому було засуджено вторгнення в Україну. З 54 африканських країн 28 підтримали пропозицію, але 17 утрималися, включаючи Алжир, Малі, Центральноафриканську Республіку та Південну Африку, і вісім були відсутні, включаючи Марокко, Ефіопію та Буркіна-Фасо. Єдиною країною, яка проголосувала проти, була Еритрея, а також Білорусь, Сирія, Північна Корея та сама Росія.
Алжир протягом шістдесяти років був дружнім режимом Москви як на радянському етапі, так і пізніше. Москва сприяла боротьбі за незалежність Фронту національного визволення (ФНП). Північноафриканська країна сьогодні набуває особливого значення завдяки своїм запасам природного газу та здатності забезпечувати Європу та частково заміщати російський потік. Телефонний дзвінок Путіна президенту Алжиру Абдельмаджіду Теббуну у квітні та подальший візит до Алжиру міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова слід інтерпретувати в цьому контексті. Однією з цілей цих контактів була “координація у рамках ОПЕК”. Кремль оцінив “мудру та об’єктивну” позицію Алжиру щодо української кризи. Росіяни розуміють, що Алжир не поєднується із Заходом.
Співпраця між Алжиром та Росією інтенсивна на всіх фронтах, включаючи військовий. Показовим був візит голови комісії Думи з питань оборони Віктора Бондарєва. Незабаром після цього стало відомо, що восени російські та алжирські збройні сили проведуть спільні маневри на півдні країни Магріба. Навчання будуть присвячені боротьбі з тероризмом. У маневрах у провінції Бешар візьме участь скромний російський військовий контингент — близько 80 солдатів, але вони мають символічний характер. Алжир є найбільшим покупцем російської зброї в Африці. У ЗМІ, близьких до Рабата, з’явилися припущення, що Росія може створити в Орані постійну військово-морську базу.
Ще одна країна регіону з російською присутністю – Лівія. Там найманці групи Вагнера підтримують маршала Халіфу Хафтара в його вотчині на сході країни, але в Лівії росіяни — ще один актор, поряд із французами, турками та еміратцями, у хаотичній та суперечливій ситуації. Москва не цурається впливу країну з величезними запасами вуглеводнів.
Єгипет є прикладом геополітичної тонкості та хиткості регіону в союзницьких іграх. СРСР підтримав президента Насера, коли він окупував Суецький канал у 1956 році. Москва допомогла побудувати Асуанську греблю і була прихильником палестинської справи. За президента Анварі ель-Садаті Каїр зробив поворот і потрапив в орбіту Вашингтона, який на сьогоднішній день надав Єгипту щедру військову допомогу, другу за значимістю в регіоні після Ізраїлю. Але маршал Абдель Фатех аль-Сісі підтримує баланс. Він залишається союзником США і водночас є великим покупцем російської зброї, особливо винищувачів-бомбардувальників. Каїр пов’язаний з Путіним, крім того, ще одним великим проектом, який можна порівняти з асуанським: будівництво атомної електростанції за російською технологією, з чотирма реакторами, в місті Аль-Дабаа, недалеко від узбережжя Середземного моря, на захід від Олександрії. Москва надала кредити на суму 25 мільярдів доларів.
Африканська стратегія Путіна сягає своїм корінням у далеке минуле. Український землетрус лише підтвердив важливість впливу на континент. Віхою у відносинах став саміт, що відбувся у жовтні 2019 року в курортному місті Сочі, на якому президент Росії приймав 43 африканські лідери. Це була демонстрація сили, що об’єднує. Ні Париж, ні Лондон, колишні колоніальні держави, зазвичай, не в змозі зібрати стільки лідерів. Потім Путін розкритикував Захід за те, що він диктує свої політичні умови африканським країнам і свої вимоги з таких питань, як права людини. “Нам є що запропонувати нашим африканським друзям”, – підкреслив він. Другий саміт Росія-Африка має відбутися у листопаді цього року у Санкт-Петербурзі.
Багато африканських урядів, як і раніше, цінують зв’язки з Москвою, встановлені під час воєн за незалежність. Багато лідерів змогли вчитися у Росії завдяки стипендіям. Так було з ангольцями, мозамбікцями, південноафриканцями чи намібійцями. На прапорі Мозамбіку зображено автомат Калашнікова, типову радянську зброю багатьох партизанів.
Німеччина. “Augsburger Allgemeine”– “Хабек очікує різкого зростання цін на газ”
Закупити аварійні генератори, дати гарячу воду за певним графіком: це вихід із кризи?
Що буде, якщо Володимир Путін повністю перекриє газовий кран упродовж місяця? Поки що неясно, яких заходів вживуть політики, щоб відреагувати на це. У будь-якому випадку вони можуть мати драматичні наслідки. У Гамбурзі, наприклад, сенатор з питань навколишнього середовища Йєнс Керстан хоче обмежити подачу гарячої води у разі аварійної ситуації з газом і зробити її доступною лише у певний час дня. За наявними даними, міністерство економіки в Берліні готується запровадити збір із ціни на газ, який має сплачувати кожен споживач, у тому числі з порівняно дешевими контрактами. Крім того, міністерство Роберта Хабека радить компаніям купувати аварійні генератори для забезпечення енергопостачання підприємств.
Це особливо рекомендується операторам критичної інфраструктури, підкреслює державний секретар Habeck Патрік Грайхен у листі до члена парламенту від ХСС Стефана Пілсінгера, який доступний нашій редакції. Минулого тижня близько 13 відсотків електроенергії, що споживається в Німеччині, як і раніше, вироблялося з природного газу — якби ці електростанції довелося закрити через брак газу, “їх все одно можна було б постачати, принаймні, тимчасово, з аварійними генераторами”, – каже Грайхен.
Щорічні ремонтні роботи на газопроводі “Північний потік – 1”, які зазвичай тривають десять днів, розпочинаються 11 липня. У цей час газ трубопроводом не тече. Хабек побоюється, що Росія більше не відкриватиме газовий кран після техобслуговування, оскільки потоки газу з “Північного потоку-1” вже становлять лише 40 відсотків від максимальної потужності. Тоді, як передбачає Хабек, чи є ризик чергового вибуху цін у деяких комунальних службах?
Канцлер Олаф Шольц хоче запобігти цьому за допомогою додаткових заходів допомоги. Держкредити ЖКГ, наприклад, сприяють “тому, що ціни поки що не пробили”, наголосив він в АРД. Спілка ж боїться холодної зими. “Замість того, щоб турбувати людей все новими ідеями правил поведінки, світлофор має нарешті сказати конкретно, як він хоче гарантувати енергопостачання в Німеччині”, — підкреслив нашій редакції керівник регіональної групи ЦСУ Олександр Добриндт. Хабек має нарешті викласти карти на стіл щодо того, як заповнюватимуться резервуари для зберігання газу і коли почнуться постачання зрідженого газу з Катару. “У цій ситуації конче необхідно запустити вугільні електростанції та дати можливість працювати атомним електростанціям”. За словами Добриндта, йдеться про принципове рішення: “Вугілля та атомна енергетика – чи холодна зима. “З грандіозних оголошень електрику не виробиш.
Новий голова Конфедерації профспілок Німеччини Ясмін Фахімі благає перед зборами партнерів з колективних переговорів із Шольцем цього понеділка встановити стелю цін на енергію: “Базові вимоги до електрики та газу встановлені для кожної дорослої та кожної дитини”, – сказала вона на фотографії в неділю. “На таку кількість кіловат-годин існує гарантія ціни”. За більшу кількість споживаної енергії доводиться платити. “Це було б не лише ефективним стимулом до економії енергії, а й значним полегшенням, особливо для домогосподарств із низькими доходами”.
“Вугілля та атомна енергетика — чи холодна зима”
Колонка: “Перемога у суповій війні”
Кому належить борщ? За рішенням ЮНЕСКО Борщ – культурне надбання України – у Києві тріумфують.
Їжа може бути досить серйозним питанням. Будь-хто, хто мимохідь згадає італійця, намотуючи спагетті карбонару на вилку, що локшина насправді з Китаю, має бути готовим до гнівних поглядів і гнівного “Vai al diavolo!” – Іди до біса – стій. А історія про те, що бутерброд із донер-кебабом насправді родом із Берліна, а не з Босфору, далеко не скрізь знаходить підтримку. Однак у більшості випадків ви вип’єте разом із господарем рамазотті чи раки — і справа забудеться. Зрештою, їжа — це не політичне питання. Чи не так? Принаймні на війні. Своїм рішенням внести український спосіб приготування борщу – супу з буряка – до списку культурної спадщини, що підлягає охороні в усьому світі, ЮНЕСКО переповнила чашу кулінарії. Поки у Києві святкують, Москва обурена.
Суперечка про те, чи є ситний бульйон із буряків, капусти та м’яса типово російським чи українським, тліє давно. Деякі кажуть, що борщ — одна з найвідоміших та найпопулярніших страв у Росії. Інші: Російські зовсім не уявляли, як правильно вариться борщ.
Звісно, українці дуже раді. “Перемога у борщовій війні за нами”, – тріумфував міністр культури Олександр Ткаченко. А заступник міністра закордонних справ Еміне Джапарова каже: “Український борщ деросіалізували”.
“Der Tagesspiegel” – “Україна оголосила про вихід з Лисичанська”
Росія перед завоюванням Луганської області
Йозеф Йоффе – член редакційної колегії “Цайт”. Що робить світ? – колонка
“Гасло “натоїзації Європи” пролунало з Мадрида у відповідь новому головному ворогові — Росії. Чи доречне виття тріумфу?
Преображення старої доброї тітки Нато, 73 років, відбувається без “тріумфального виття”. Але з вчинком Макрона, який більше не називає НАТО “мертвим мозком”, а “необхідним”. Друзі світу також перевірили, як Путін наполягає на переозброєнні з 2000 року та розширенні з 2008 року: Грузія, Крим, Донбас, решта України. Благо, що для протверезіння Путіна старенька ще існує, як і нелюба Америка. Без її глобального силового потенціалу НАТО не було б. З такими сусідами як Росія альянс також відзначатиме своє 100-річчя.
У комітеті з розслідування штурму Капітолію у Дональда Трампа справи йдуть туго. Чи можемо ми сподіватися на в’язницю для нього?
Докази не такі прості. Трамп мав намір спровокувати переворот. Це було неминуче та зрештою мало хороші шанси. Але юрби не скидають державу. Зрештою бунт швидко припинився. В Америці інакше. Аль Капоне опинився в Алькатрасі не за кримінальні злочини, а за ухилення від сплати податків. Тут прокурор мав би широке поле для обвинувального вироку. Справа не в побажаннях та ідеях, а в конкретних речах: цифрах, грошових переказах і шахрайстві, що доводиться.
Останнє слово на тему “Так, я міг би”…
WmdW цінує ганзейців, які не ґрунтуються на ожині. Чи не міг би він сказати, як виглядають гарантії безпеки для України?
Так, міг, сказав Шольц і зупинився на умовному способі. Можна ще побурчати. Німеччина зі своїм хворим бундесвер не може гарантувати ні свою безпеку, ні безпеку України без США та НАТО. Він мав бути більш безладним. Його також запитали, чи має він якісь поради щодо економії енергії. “Ні.” Шольц має вчитися у Меркель, майстра словесного заплутування.
“F.A.Z.” – “Штайнмаєр: Не підштовхуйте Київ до переговорів”
Федеральний президент Франк-Вальтер Штайнмаєр виступив проти закликів України до переговорів про припинення війни, яку розпочала Росія. Штайнмаєр сказав у неділю в “Літньому інтерв’ю” ZDF: “Ми повинні поставити Україну в положення, коли їй буде про що вести переговори, зробивши її сильною до початку переговорів». Коли настане час для переговорів, Україна має вирішити сама. Росія звинуватила Захід у перешкоджанні мирним переговорам і тим самим затягуванні війни. “Зараз настав момент, коли західні країни роблять ставку на продовження війни”, – заявив речник Кремля Дмитро Пєсков в ефірі державного телебачення в неділю. Федеральний канцлер Олаф Шольц (СДПН) знову пообіцяв Україні гарантії безпеки на післявоєнний період. Однак це було б нижче гарантій допомоги НАТО, сказав канцлер в ефірі ARD. Наразі деталі узгоджуються з партнерами та Україною. Водночас Київ заперечує заяви Росії про те, що після захоплення міста Лисичанська вона повністю контролює Луганську область.
Підпис під фото: У місті все зруйновано: вулична сцена в Лисичанську в неділю
Франція “Libération” – “ВВИСТАВКА МОРОЗОВА Дві “заморожені” війною картини
Закриття виставки LouisVuitton Foundation 3 квітня перетворилося на політико-дипломатичний файл високого ризику через війни в Україні. Два шедеври, власність Петра Авена і В’ячеслава Моше Кантора, не повернулися в Росію.
Його було складно створити через його масштаб і графік, який постраждав від кризи Covid-19. Виставка Морозова, що складається з шедеврів, зібраних однойменними братами, заможними російськими бізнесменами кінця 19 століття, захопленими сучасним мистецтвом, буде не менш складною для закриття 3 квітня. Тому що якщо повернення творів до Росії виявилося надзвичайно чутливим через війну в Україні, оголошену Володимиром Путіним 24 лютого, присутність двох дуже особливих картин з виставки Фонду LouisVuitton викликала холодний піт у музеї. чиновників і найвищої вершини держ. Картини, про які йде мова – одна – Петра Кончаловського, друга – Валентина Сєрова – дійсно є власністю родичів Кремля, які потрапили під санкції Європи. Тому обидві роботи були оголошені Францією “замороженими” і не повернулися на батьківщину, на відміну від решти колекції.
Повна непрозорість запанувала й досі тяжіє над майбутнім відомих картин. Місце їхнього зберігання залишається офіційно таємним, але, згідно з інформацією від Libé, сам фонд Vuitton буде відповідати за їх зберігання в надбезпечному місці під максимальним захистом: виготовлений на замовлення саркофаг, ящики з кондиціонером для компенсації будь-яких зниження температури та встановлення електронних чіпів, які дозволяють відстежувати переміщення шедеврів – заходи безпеки, які застосовуються всіма перевізниками мистецтва.
“Не припадок”
Liberation реконструювало надзвичайно делікатний процес, який призвів до рішення позбавити двох російських олігархів із чорного списку їхніх престижних картин. Під час голосування щодо санкцій Європейського Союзу та публікації цих заходів Берсі – санкції, які повинні застосовувати всі фізичні та юридичні особи у Франції, як це передбачено указом від 4 листопада 2020 року та митним кодексом – , Луї- Фонд Vuitton, за нашою інформацією, терміново звернувся до держави, щоб повідомити про наявність на виставці Морозова першої роботи, яка може створити проблему. Вона зв’язалася з Міністерством культури, своїм привілейованим співрозмовником.
“Насправді це сталося одночасно, — каже Рю де Валуа. Усі, державні служби та фонд Vuitton, приблизно в той самий час визначили, що робота, яка належить олігарху, з’явилася в списку, і фонд зв’язався з державою, щоб отримати інструкції щодо процедури, якої слід дотримуватися. , дані Берсі”. Точніше, Казначейство, головний департамент Міністерства економіки та фінансів. Ця адміністрація, яка відповідає за застосування санкцій і заморожування активів на території, є членом “оперативної групи” Берсі із заморожування, яка об’єднує службу боротьби з відмиванням грошей Tracfin, Генеральне управління державних фінансів і митницю. За порадою, як діяти далі, Казначейство звернулося до митниці. Відбувся інтенсивний мозковий штурм, який об’єднав декілька міністерств. І той самий сценарій повторився для другої роботи, ідентифікованої пізніше, менш легкої ідентифікації.
Таким чином, файл викликав “дуже тісну міжміністерську координацію, включаючи закордонні справи, культуру та Берсі під керівництвом Матіньйона”, підтверджує те саме джерело на Rue de Valois. “Нам вказали на морозну частину. За заявку та перевірку відповідає Берсі”, – розшифровує наш співрозмовник, який уточнює: “Увага: замерзання – це не напад. Це не опломбування, як у випадку митного вилучення. Картини просто зняли і зберігали до зняття санкцій.
Перша робота, що належить банкіру Петру Авену, близькому до Путіна олігарху, — це автопортрет художника Пьотра Кончаловського (1876-1956), художника, явно натхненного кубістами, насамперед Сезанном. Зокрема, це “романтичний, чорний, “куйярдний” період Сезанна”, — аналізує куратор виставки Анн Бальдассарі, підкреслюючи цю картину “густою пастою” та “в пошуках деформацій”, що цікавить Кончаловського. Другий — посмертний портрет, зроблений із схрещування двох фотографій Тимофія Морозова, двоюрідного дядька братів Морозових, зроблених у 1891 році Валентином Сєровим (1865-1911).
Навчаючись між 1874 і 1878 роками в Парижі, в майстерні Іллі Репіна, Валентин Сєров був вражений витонченістю імпресіоністів. Тоді він був другом і художнім порадником старшого з Морозових, Михайла, і відповідав за передачу його колекції французького та російського мистецтва Третьяковській галереї, московському “Лувру”. Картина ледь не виїхала: офіційно вона належить московському фонду “Магма”, а не олігарху В’ячеславу Моше Кантору. Але останнього нарешті встановили як його справжнього власника.
Обізнані з таємницями Кремля, олігархи Петро Авен і В’ячеслав Моше Кантор, однак, не мають такої близькості до Володимира Путіна. Більш відомий, ніж його напарник, Авен є важливим гвинтиком у колесі російської економічної могутності. Хоча його особистий статок не є найвищим серед олігархів у суді – його оцінюють у 5,5 мільярда доларів (5,26 мільярда євро), – цей фахівець з математичних методів є головою ради директорів “Альфа-банку”, одного з перших приватних банків. в Росії, яка з початку війни в Україні є об’єктом санкцій, мотивованих близькістю її лідерів до Кремля.
28 лютого, через чотири дні після початку війни, Петр Авен особисто потрапив під санкції, опублікований в офіційному журналі Європейського Союзу. Зокрема, уточнюється, що він “є одним із 50 впливових російських бізнесменів, яких регулярно приймає Володимир Путін […]. Він також відомий як особливо близький особистий друг генерального директора “Роснефти” [державної нафтовидобувної та розподільної компанії, ndlr] Ігоря Сєчіна”.
Для західних спецслужб Петро Авен також мав би секретну та сірчану діяльність. Насправді, це було на радарах західних людей протягом тривалого часу. У 2010 році, згідно з розсекреченими документами, Центральне управління внутрішньої розвідки (DCRI, родоначальник DGSI) відзначило його прибуття до Франції з Москви приватним рейсом у компанії олігарха Фархада Ахмедова.
Згідно з текстом санкцій, Петр Авен перебуває під прицілом європейців з 2014 року за те, що він “надавав активну матеріальну або фінансову підтримку російським керівникам, відповідальним за анексію Криму та дестабілізацію України”. Крім того, колишній британський агент MI6 причетний Альфа-банк до спроби російського втручання в американську президентську кампанію 2016 року (комп’ютерні вторгнення, злом демократів і фейкові акаунти в соціальних мережах), яку виграв Дональд Трамп. У доповіді, заснованій на викриттях цього агента та опублікованій сайтом BuzzFeed у 2017 році, уточнюється, що Авен тоді надавав фінансові та політичні поради Путіну, зокрема щодо американської тематики.
У квітні 2019 року Міністерство юстиції США оприлюднило відредаговану версію звіту про втручання Росії у президентські вибори 2016 року, який написав спецпрокурор Роберт Мюллер. У документі йдеться, що олігарх пообіцяв господареві Кремля налагодити канали зв’язку між Москвою та прийдешньою адміністрацією Трампа. Нарешті, за даними західних служб, Петро Авен міг би брати участь у кількох “рейдерських захопленнях”, жорстоких процесах, часом схожих на вимагання, спрямованих на вигнання керівників бізнесу з метою взяти під контроль. Власник замороженої другої дошки у Франції В’ячеслав Кантор завжди був більш стриманим, ніж Петро Авен. Але її вплив давно вийшов за межі Росії. Чоловік, який представляє себе як “відомий громадський діяч, бізнесмен, філантроп і меценат” на сайті свого фонду Magma, хвалиться тим, що володіє важливою колекцією творів мистецтва, призначених “показати внесок єврейських художників або Єврейське походження народилося в Росії в мистецтві 20 століття”, – керував його фонд Шагал, Ротко чи Сутін.
Як і інші олігархи, Кантор, якому Forbes приписав 2,5 мільярда доларів, заробив свій стан, скориставшись розпадом Радянського Союзу. Він є основним акціонером російського гіганта з виробництва добрив “Акрон”.
За даними Європейського Союзу, В’ячеслав Моше Кантор “відкрито висловив свою підтримку президенту Путіну”, з яким він “підтримує тісні зв’язки”, які “допомогли йому зберегти його дуже великий капітал”. Таким чином, Кантор був би одним із “впливових російських бізнесменів, які працюють у галузях економіки, які становлять суттєве джерело доходу” для Москви.
Менш привабливий, ніж Абрамович (мільярдер, колишній власник футбольного клубу “Челсі”) чи інші, про чиї яхти та величезні особняки можна знайти в газетах, олігарх особливо відданий єврейським інституціям.
Наділений ізраїльським громадянством, власник будинку в Герцлії, на північ від Тель-Авіва, Кантор тричі обирався президентом Європейського єврейського конгресу – на чолі якого його непомітно змінили 11 квітня після реєстрації в санкційних чорних списках. Кантор створив низку установ, присвячених “зміцненню єврейської ідентичності” (Європейський єврейський фонд), пам’яті про Голокост (Фонд Всесвітнього форуму Голокосту), сприянню «толерантності та примиренню» після Голокосту (Європейська рада толерантності та примирення). ). Мережа гарантована: завдяки цим благородним цілям йому вдалося залучити до органів своїх організацій всесвітньо відомих особистостей, від колишнього Президента Чеської Республіки Вацлава Гавела до колишнього Прем’єр-міністра Великобританії Тоні Блера та інших. Фігури, чий престиж відображається на тому, кого іноді називають “доктор Кантор”.
Але коли Європейський єврейський конгрес вирішує надати допомогу українським біженцям, у заяві обережно не називають Кантора. Для того, хто в 2016 році під час зустрічі з Путіним публічно попросив євреїв, які втекли з Росії та навколишнього антисемітизму, повернутися в країну, було б поганим тоном сурмити про свою підтримку України.
“Доктор Кантор”, “найкращий друг Беньяміна Нетаньяху та французького заступника [з-за кордону] Мейєра Хабіба”, за словами француза, який регулярно з ним зустрічається, також захопився захистом: він створив Люксембурзький міжнародний форум для Запобігання ядерній катастрофі, де експерти, такі як Генрі Кіссінджер (колишній держсекретар США) або колишній генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії Ганс Блікс, стикаються з основними стовпами Москви, такими як Ігор Іванов,
Голова російського комітету з міжнародних справ. Розслідування щоденної газети Haaretz в Ізраїлі вказало на глибокі розбіжності між, з одного боку, Кантором і Європейським єврейським конгресом під його президентством з 2007 по 2022 рік, а з іншого боку, частиною міжнародних єврейських інституцій, які він мав прагнув виділитися надто радикально. З нагоди 70-ї річниці визволення таборів смерті він організовує власну церемонію в Чехії, а всі інституції на чолі зі Всесвітнім єврейським конгресом (WJC) опинилися в Освенцімі, Польща. “Це атомна війна з президентом Всесвітнього єврейського конгресу”, — підтверджує керівник єврейської організації. Лондон розпочав кілька розслідувань щодо своїх філантропічних організацій. Кантор не відповів на наші запити.
Дві “заморожені” роботи відсутні в Пушкінському музеї в Москві, де зараз представлена колекція. Тримають у Франції, без зв’язку, до подальшого розпорядження або принаймні до тих пір, поки не вщухне міжнародна криза, спричинена господарем Кремля.
Ірландія “The Irish Times”– “Росія претендує на ключове місто та звинувачує Київ у смертельному ударі”
Москва заявила, що її війська захопили місто Лисичанськ на сході України, завершивши окупацію Луганської області, та звинуватила київські сили у завданні смертоносного ракетного удару по російському місту.
Київські військові заявили, що відступили з позицій у місті перед переважаючою артилерійською могутністю Росії, а президент України Володимир Зеленський пізно ввечері визнав, що війська відведені, але пообіцяв повернутися.
Міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив своєму президенту Володимиру Путіну, що війська їхньої країни “встановили повний контроль над містом Лисичанськ”, що, за його словами, означає “звільнення Луганської Народної Республіки” – заявити, що Росія визнала незалежність до свого повного вторгнення в Україну в лютому.
Після того, як російська армія була відкинута з Києва та інших великих українських міст, Кремль переключив увагу на захоплення Луганської та Донецької областей, які мають життєво важливе значення для захоплення міст, розкиданих відкритими рівнинами.
Раніше Зеленський заявив: “Є ризик, що Луганська область буде повністю окупована… Але ви також повинні розуміти, що ситуація може змінюватись щодня”.
Генеральний штаб Збройних сил України заявив, що “після важких боїв за Лисичанськ” її війська “були змушені відійти зі своїх позицій”, пославшись на здатність Росії перекинути більше артилерії, ракетних систем, бойових літаків та військ.
“Для порятунку життя українських захисників було ухвалено рішення про відхід”, — додали у Генштабі.
Західна зброя допомагає Україні уповільнити просування російських військових, які тепер мають націлитись на Слов’янськ і Краматорськ на Донеччині, які вчора зазнали ракетних обстрілів — у Слов’янську загинули щонайменше шестеро людей.
Росія звинуватила Україну в обстрілі її прикордонного міста Білгорода касетними боєприпасами після того, як офіційні особи заявили, що чотири особи загинули внаслідок попадання до багатоквартирного будинку уламків трьох ракет, збитих ППО регіону.Київ не прокоментував це звинувачення.
Після нічних вибухів в окупованому Мелітополі на півдні України засланець прокиївський мер міста Іван Федоров заявив, що російська база в його аеропорту була знищена.
Люксембург. “Luxemburger Wort” – “Молдова: страх перед Москвою”
Перспектива вступу до ЄС не викликає бурхливих радощів у маленькій Республіці Молдова. Незважаючи на статус кандидата, війна в Україні викликає у людей головний біль: поширюються побоювання російського вторгнення – тим більше, що Москва вже має військову присутність у Придністров’ї.
У Республіці Молдова до того, що відбувається в Україні, ставляться дуже неоднозначно.
ЄС надав Республіці Молдова статус кандидата. Але святкового настрою у столиці Кишиневі, як і раніше, немає. Страх перед російським вторгненням дуже великий.
Невеликий концерт у парку, прапори Молдови та ЄС. Це все. Ні, у ці історичні для країни дні у Кишиневі немає свята. Тому що ця стрілка була на карті, яку білоруський диктатор Лукашенко представив своїй Раді безпеки на початку березня 2022 року. І те, що символізують стрілки на такій карті, в Україні щойно стало кривавою реальністю. Київ був обложений. Стрілки на карті йдуть з Донбасу до центральної України, з Білорусії до північно-західної України, з Росії до східної України, з Криму до Одеси – і з Одеси прямо до Молдови.
Війна поширюється у Молдову. Сотні тисяч українців тим часом перебувають у маленькій країні. І в той же час є всі прямі погрози з боку Росії, включаючи гучне брязкання зброєю в проросійському Придністров’ї, що відкололося від Молдови. І ось, серед усього цього, Молдова набула статусу кандидата в члени ЄС.
Коли з’явилися новини, оплесків не було. У винному барі в центрі Кишинева молодик читає новини своїм друзям. Загальний кивок, згода. Але це було про це. Ейфорії у Кишиневі немає. “Надія є, – каже режисер Даніела Домічі. Однак, як вона також каже, ця надія йде пліч-о-пліч з великою часткою невпевненості. Тому що: “Ми не знаємо, як усе зміниться.” Адже до приєднання довгий шлях.
Це невизначеність, що домінує. І саме вона робить рішення ЄС відкрити свої двері для Молдови чимось середнім. Як один крок серед багатьох. Але набагато більше як початок процесу, часто стомлюючого і, перш за все, також загрожує конфліктами.
Реформувати уряд солідною більшістю Для Михайла Попсоя це рішення є як мінімум “моральним стимулом”. Михайло Попсой є спікером парламенту та одним із високопоставлених представників правлячої Партії дії та солідарності (ПДС), яка представляє президента та уряд. “Звичайно, ми віддали б перевагу, щоб цей процес відбувався у мирний час”, — каже він. “Але історія не вибирає момент часу.” І в нинішньому геополітичному контексті ЄС не має іншої альтернативи, крім інтеграції України та Молдови. За словами Михайла Попсого, коливання з боку ЄС у подібній ситуації одразу ж будуть сприйняті агресором як “ознака слабкості”.
Коли у грудні 2020 року прозахідний президент Молдови Майя Санду обійняла посаду, пандемії не було. Війна в Україні зайшла в глухий кут, як і сама Молдова з регіоном Придністров’я, що відколовся, з 1990-х років. Коли прозахідна ПАС отримала абсолютну більшість на парламентських виборах влітку 2021 року, війна такого масштабу, яка сьогодні вирує в Україні, здавалася такою ж нереальною, як і вступ Молдови до ЄС.
Але все ж таки: вперше за багато років у країні з’явився уряд реформ із солідною більшістю після багатьох років політичної нестабільності, з Майєю Санду як урівноважений, але водночас явно орієнтований на Захід президент і явна більшість за прозахідна PAS у парламенті. І навіть коли восени 2021 року Росія відключила Молдові газ, насправді все ще пахло звичайним бізнесом, коли маєш справу з країною, яка надходить саме так, коли до влади приходять неприємні уряди, у державах, які вона вважає такими, що перебувають у своїй сфері. вплив. Страх перед російською “інтервенцією” І ось: Кілька тисяч російських солдатів дислокуються у Придністров’ї.
Офіційно їх 1500. А реальну загрозу, яку становить ця російська військова присутність у країні, ілюструють заяви російських офіційних осіб: спочатку стрілки на карті Лукашенка, потім серія незрозумілих вибухів у Придністров’ї, бо Придністров’я та Росія звинуватили Молдову чи Україна винна, але за яку та Україна побачили спробу мобілізувати Придністров’я військовим шляхом та дестабілізувати Молдову. І в результаті у квітні посипалися прямі погрози та попередження з Москви перед сценарієм, у який Росія має “втрутитися”.
Після того, як уряд Молдови оголосив російську військову пропаганду кримінальною відповідальністю та заборонив мовлення російських телеканалів, з Москви почали надходити нові погрози.
На думку російського сенатора Олексія Пушкова, Майя Санду опиниться на “смітнику історії”: “Їй слід обережніше ставитися до Росії та її символів, тим більше, що Кишинів не може платити за російський газ”.
Лінія Санду ясна. У березні вона вже вимагала виведення російських військ перед ООН. Михайло Попсой описує цей сценарій загрози, який, здається, стає дедалі більшим, як “на щастя, теоретичний” на даний момент. Поки що не було жодних ознак реальної, прямої, гострої загрози. І він описує статус кандидата в члени ЄС як геополітичну ставку, яку було зроблено. Тому що, за його словами, намір Молдови вступити до ЄС стане незворотнім.
Зі свого боку Майя Санду назвала надання статусу кандидата «історичним». Але шлях до членства сповнений перешкод, пасток та невизначеностей. Досі зближення Молдови з ЄС було то вгору, то вниз: залежно від того, хто смикав за ниточки в Кишиневі, країна вагалася між зближенням з Європою чи заграванням з Москвою, як це було за попередника Санду Ігоря Додона.
Навряд чи хтось сумнівається, що до ЄС буде далеко, особливо щодо змісту. Тому що проблемних місць достатньо. Є корупція, є неефективна та політизована судова система, і, що не менш важливо, у самій країні дуже різні тенденції, зараз знову прокидаються тенденції поділу.
Є Придністров’я, конфлікт, що зайшов у глухий кут на десятиліття, але також усталений і тому певною мірою передбачуваний. Насамперед, війна в Україні — це нагадування про те, що означає відвернутися від Росії. І все це в країні з населенням всього 2,6 мільйона осіб, яка бореться з населенням, що скорочується, хронічними міграційними тенденціями, особливо серед молоді, і такими ж епідемічними політичними інтригами.
Тому, коли у Молдові говорять про надію, тон задає невизначеність. Тому що останнім часом проти Санду також сформувався опір. В основному через інфляцію та шалені для молдавських доходів ціни на продукти. “Але ми прагнемо мети”.
Це звучить як надія.
Швейцарія. “BLICK” -“Сьогодні – про майбутнє України”
Лугано – Відсьогодні очі світу звернені до Лугано: Президент Ігнаціо Кассіс (61) вітає понад 1000 учасників із 38 країн і міжнародних організацій у Тічіно, щоб допомогти їм розпочати відновлення зруйнованої війною України. Вчора Кассіс вітав прем’єр-міністра України Дениса Шмігаля (46) і спікера парламенту Руслана Стефанчука (46). Приїзд міністра закордонних справ Дмитрія Кулеб (41) було скасовано напередодні.
Проте очікування від Луганської конференції великі, як заявив президент Володимир Зеленський (44).
“Le Temps” – “Надання імпульсу відновленню України”
Конференція з відновлення, яка проходить у Лугано у понеділок, 4 та у вівторок, 5 липня, спробує визначити критерії, за якими країна зможе знову стати на ноги. Але перед цим проводиться інвентаризація.
Конференція в Лугано розпочнеться цього понеділка і триватиме два дні під посиленим захистом.
– Внаслідок нападу Росії Україна зазнала збитків у розмірі 600 мільярдів доларів. Зруйновано понад 116 тисяч будівель, 656 медичних закладів та 1177 навчальних закладів.
– Завдання спікерів буде складним: закласти основи “надзвичайно довгого та складного” процесу, за словами президента Конфедерації. Окрім фінансової допомоги, йдеться про демократичне реформування країни.
Війна, розпочата Росією в Україні 24 лютого, може тривати місяці чи навіть роки, якщо переросте у заморожений конфлікт. Але з огляду на масштаби руйнувань, спричинених російською агресією, незабаром поставити країну на ноги стане пріоритетним завданням. Саме таке завдання ставить перед собою конференція у Лугано у понеділок та вівторок, на яку очікується близько 1000 учасників, у тому числі дуже сильна українська делегація на чолі з прем’єр-міністром Денисом Шмигалем.
Однак перед реконструкцією необхідно провести інвентаризацію.
Директор Amnesty Ukraine Оксана Покальчук забила на сполох, зазначивши, що 10 мільйонів людей потребують продовольчої допомоги: “Соціально-економічні права населення України порушуються в катастрофічних масштабах”. За даними Мінекономіки України, прямі (руйнування) та непрямі (зниження ВВП, інвестицій тощо) втрати оцінюються у суму від 564 до 600 мільярдів доларів. Пошкоджено або зруйновано будинки понад 3,5 млн українців, понад 116 000 будівель, у тому числі 12 300 державного житла та понад 104 000 приватних будинків. Площа будинків, які постраждали від війни, становить понад 45 мільйонів квадратних метрів. До нього входять 256 підприємств, 656 медичних закладів, 1177 навчальних закладів та 668 дитячих садків. Добра сотня релігійних об’єктів була спустошена.
Відновлення потрібно для 24 000 км зруйнованих доріг і може коштувати понад 30 мільярдів доларів.
Війна Володимира Путіна вже коштувала українській економіці 4,8 млн. робочих місць з 24 лютого, або 30% рівня зайнятості до конфлікту. За даними, наданими Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН), за перші 75 днів війни малий та середній бізнес зазнав збитків у розмірі від 64 до 85 мільярдів доларів. За даними МВФ та Світового банку, дефіцит бюджету України очікується на рівні близько 5 мільярдів доларів на місяць. А український ВВП, еволюція якого залежатиме від тривалості війни, 2022 року, безперечно, скоротиться на 45%.
У сільському господарстві картина не краща.
За даними Продовольчої організації ООН (ФАО), щонайменше 20% озимих культур неможливо відновити. Дефіцит пшениці погіршить і без того бурхлива у світі продовольча криза. Особливо постраждають урожаї пшениці у 2022 році (33%), соняшнику (-32%), ячменю (-31%). За цими трьома злаками, а також за кукурудзою дефіцит оцінюється в 6,3 мільярда доларів. Річне сільськогосподарське виробництво зерна та тваринництва впало на 15%. Зростання цін на добрива також серйозно вплинуло на доходи фермерів. Невелика частка оптимізму в цій драматичній ситуації: експорт соняшникової олії може скорочуватися в обсягах, але він принесе додатковий дохід за рахунок подвоєння його ціни.
Через блокаду українських портів російським флотом галузь уже зафіксувала збитки у розмірі 12 мільярдів доларів. У травні в металургії, за даними ПРООН, виробництво скоротилося на 83,4%.
У Лугано у центрі дискусій буде проблема довкілля. Збитки, завдані війною, безпрецедентні за своїми масштабами. Забруднення поверхневих та підземних вод відбувається, зокрема, через витік із пошкоджених водоочисних споруд, нафти та палива із пошкодженої військової техніки, через пошкоджені родовища хімічних продуктів. У лютому було зруйновано Ірпінську греблю, і 118 мільйонів кубометрів води затопили будинки, ліси та поля. Сотні тисяч гектарів рослинності та видів рослин знищені бойовими діями, пожежами та кислотними дощами внаслідок численних бомбардувань та вибухів.
Для єврокомісара з навколишнього середовища Віргініюса Синкявічюса, який говорив про «екоциди», скоєні в Україні, очевидно, що реконструкція має включати екологічну складову з метою відновлення зруйнованих війною екосистем.
Вернер Хойєр, президент Європейського інвестиційного банку, вважає, що Україні потрібно 1,1 трильйона доларів, щоб повернути країну до роботи.
Боротьба з корупцією під час реконструкції стане одним із завдань, які стоять перед Україною. Але й інші проблеми. Віце-президент Interpeace, міжнародної організації, яка займається мирними процесами, що базується в Женеві, Саймон Гімсон зазначає: “Відновлення – складний процес. Будь-яка міра може мати низку позитивних та негативних наслідків. В Інтерписі ми щойно підписали меморандум про взаєморозуміння з Українським національним центром миробудування при Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
Ми дбаємо про соціальну згуртованість. Ідея полягає не в тому, щоб прийти з готовими рішеннями, а, навпаки, у тому, щоб допомогти впровадити процес, який дозволяє місцевим співтовариствам знаходити свої власні рішення та брати на себе відповідальність за цей процес. Для нас дуже важливо зберігати певну смиренність”.
Для Саймона Гімсона важливо враховувати напруженість, яка може виникнути у різних громадах України. Справді, є люди, які лишилися, є ті, хто виїхав, є ті, хто повернувся до країни. “Разом з Українським центром ми працюємо з психологами та посередниками, а також із кількома тисячами волонтерів на місцевому рівні, ми намагаємося підвищити стійкість людей та перенести цей досвід на національний рівень”. Віце-президент Interpeace додає, що відновлення довіри між людьми між інститутами має основне значення. Але в Україні є стара недовіра, успадкована від колишнього СРСР.
Португалія “Jornal de Notícias” – “Україна домінує у зустрічі президента Португалії Марсело з кандидатом у президенти Бразилії Лулою”.
Президент каже, що країнам важливо мати точне уявлення про те, що геополітичний баланс стосується всіх.
Марсело зустрівся з Лулою, який балотуватиметься на президентських виборах у жовтні.
На відміну від запланованої сьогодні зустрічі з Жаїром Болсонару, яка вже не включена до порядку денного Марсело Ребелу де Соуза, зустріч з Лулою да Сілва відбулася і отримала позитивну ноту від Президента Республіки. На тлі війни в Україні Марсело спробував донести до Лули, що це проблема миру, всупереч переважній у Бразилії думці, яка розглядає війну як європейську проблему.
Це була “дуже цікава” розмова, охарактеризував президент, маючи на увазі 45 хвилин, які він провів з Лулою на зустрічі, що відбулася в офіційній резиденції генерального консула Португалії в Сан-Паулу. “Ми говорили про важливі, дуже важливі світові проблеми, про те, як президент Лула бачив проблему України, про тривалість війни, наслідки війни, геополітичний баланс, економічну та соціальну ситуацію”, — сказав він журналістам. На питання про можливе розходження поглядів щодо вторгнення в Україну президент визнав, що у Бразилії війна розглядається як європейське питання.
Президент попередив про “важливість цієї розмови, бо це не просто європейський конфлікт, тут є проблема геополітичного балансу. І добре, що ті, хто перебувають на інших континентах, мають точне уявлення про те, що цей геополітичний баланс стосується всіх, тобто світ сьогодні вже не знає розлук, не знає кордонів”, — вважає він на завершення зустрічі з Лулою.
Зустріч, яка мала бути запланована з Жаїром Болсонару, нинішнім главою держави Бразилії, у результаті випала з порядку денного Марсело. Відповідаючи на запитання про подорож до Бразилії, де він сьогодні зустрінеться з Болсонару, Марсело зберіг спокійний тон, яким керувався під час свого візиту: “Було письмове запрошення, яке я прийняв у письмовій формі. Оскільки письмового підтвердження немає, це означає, що, насправді, я залишуся у вихідній програмі”. “Жодної драми”, — додав він.
Інцидент зрештою увійшов до бразильської політики і призвів до того, що лідер опозиції в Сенаті заявив Лусі, що Болсонару поводився як “розпещена дитина”.
Ізраїль “The Jerusalem Post” – “Зеленський похвалив Верховний суд Ізраїлю за відміну квоти на біженців”
Айєлет Шакед: “Моя ідея походить від страху перед переповненням країни на початку війни”
Президент України Володимир Зеленський у неділю похвалив Верховний суд Ізраїлю за відміну обмежень на в’їзд громадян України, не пов’язаних з євреями, обмежень, які були встановлені міністром внутрішніх справ Айєлет Шакед.
“Я вітаю рішення Верховного суду Держави Ізраїль, яка зобов’язує уряд Ізраїлю скасувати будь-які додаткові обмеження на в’їзд громадян України”, – написав він у Twitter.
“Верховенство закону та дотримання прав людини — це саме те, що вирізняє справжню розвинену демократію”.
Верховний суд задовольнив клопотання про скасування квоти Шакед на 5000 осіб протягом нинішнього періоду війни між Росією та Україною, заявивши, що у двосторонній тримісячній угоді про відкриті відвідування між Єрусалимом та Києвом не проводиться різницю між військовим та мирним часом.
Судді наголосили, що 4409 громадян України, які в’їхали до Ізраїлю з початку війни, залишили країну і що, якщо уряд хоче встановити квоту, яка суперечить цій двосторонній угоді, весь уряд має проголосувати за.
Шакед розкритикувала Верховний суд за те, що, за її словами, виходить за межі його повноважень.
Вона натякнула, що з боку суду було нещирим пропонувати уряду чи Кнесету вжити заходів у розпал сезону виборів. Крім того, вона сказала, що її ідея спрацювала, зупинивши потік біженців у перші тижні війни.
У цей момент вона сказала, що квота, ймовірно, більше не потрібна, навіть якщо у втручанні Високого суду також не потрібно.
Насправді, рішення було передбачене слуханням 20 березня, на якому судді підірвали державу.
Колегія у складі голови Високого суду Естер Хают, судді Узі Фогельмана та судді Іцхака Аміта пояснила, що вони були повідомлені про те, що Кнесет розгляне це питання вже 23 березня, і навіть сама квота мала закінчитися 27 березня.
Під час слухання суд чинив тиск на державу, заявивши, що неясно, чи має Шакед право створювати таку квоту без рішення всього уряду.
Слухання відбулося на підставі клопотання адвоката Томера Варшавського за дорученням українського уряду, обуреного квотами.
Водночас сама квота вже зазнала змін, оскільки було знято обмеження щодо того, скільки українців, які мають сімейний єврейський зв’язок з Ізраїлем, можуть приїхати.
Тим не менш, держава стверджувала, що квота Шакед була конституційною, тому що відповідний закон та двостороння угода, які дозволяють українцям в’їжджати до Ізраїлю як мінімум на три місяці без будь-яких особливих обмежень, стосувалися лише туристів мирного часу, а не воєнного часу, коли такі особи могли б намагатись постійно переселитися до Ізраїлю.
Варшавський заявив, що все це не має відношення до справи, оскільки в період з кінця лютого по березень до Ізраїлю прибуло всього 7000-8000 українців, що набагато менше тих мас, які, за словами Шакед, необхідно стримувати, щоб не наражати на небезпеку єврейську демографію Ізраїлю.
Державний юрист Омрі Епштейн сказав, що ситуація була дуже динамічною і що держава потребує системи квот, щоб стежити за цифрами на випадок, якщо вони почнуть виходити з-під контролю.
Але Хают поставив йому багатозначне запитання, сказавши: “В ідеалі не було б квоти. І спершу не було квоти до 10 березня. Що сталося 10 березня, що змусило вас встановити квоту? Чи були дані, які лягли в основу [передбачень] потоку [біженців]?”
Коли Хают поставив йому подальші питання, з’ясувалося, що лише близько 170 із 1000 нових українців, які щодня приїжджають до країни, не мають зв’язку з євреями.
Тим не менш, Епштейн сказав, що поки не повинно бути жодних скарг, тому що цифри все ще приблизно на 1700 осіб нижче квоти.
Хайт не погодився з цим, заявивши, що, якщо Шакед взагалі не мав повноважень встановлювати квоту, то всім, кого вона відкидала, було незаконно відмовлено.
“HAARETZ” – “Верховний суд дозволив безвізовий режим для українців, які тікають від війни”
Індія. “The Hindu” – “Після падіння міста Росія претендує на Луганськ”
У неділю Росія заявила про свій контроль над останнім українським оплотом у східній провінції, що є ключем до досягнення головної мети її наполегливої війни.
Генштаб збройних сил України повідомив, що його сили виведені з Лисичанська на Луганщині, але президент заявив, що бої за місто тривають.
Якщо це підтвердиться, повне захоплення Луганська Росією надасть її силам сильнішу базу для просування до сусідньої Донецької області та наблизить їх на один крок до досягнення однієї з головних цілей президента Володимира Путіна: захоплення всього Донбасу.
Міністр оборони Росії Сергій Шойгу повідомив Путіну, що російські війська разом із членами місцевого сепаратистського ополчення «встановили повний контроль над містом Лисичанськ» і тепер утримують увесь Луганськ, згідно з заявою міністерства, опублікованою в неділю.
Проте раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що київські сили досі ведуть бої з російськими солдатами на околицях міста.
У неділю в результаті обстрілу з реактивних систем залпового вогню в місті Слов’янську на сході України, який зазнав обстрілу з боку російських військ, що наступають, загинуло «багато» людей, повідомив мер міста.
Важливі цілі Слов’янськ і Краматорськ є ключовими цілями для Москви після того, як вона взяла під свій контроль Лисичанськ на північному сході.
Виведення українських військ відбулося за тижнями запеклих боїв і ознаменувало рішучий прорив московських військ більш ніж через чотири місяці після їх вторгнення і після того, як вони відволіклися від Києва.
Російські війська захопили місто-побратим Лисичанська Сєвєродонецьк минулого тижня після кількох тижнів запеклих боїв.
У неділю Росія звинуватила Україну у пуску трьох касетних ракет Білгородом недалеко від кордону з Україною, а ввечері в суботу Білорусь заявила, що перехопила українські ракети.
Москва заявила, що її засоби протиповітряної оборони збили три касетні ракети “Точка-У”, випущені “українськими націоналістами” Білгородом недалеко від кордону з Україною. Губернатор Білгородської області В’ячеслав Гладков повідомив, що пошкоджено 11 житлових будинків та 39 будинків. Раніше Росія звинувачувала Київ у завданні ударів по території Росії, зокрема, у Білгородській області.
Білоруський лідер Олександр Лукашенко звинуватив Київ у провокації та заявив, що його армія перехопила ракети, випущені по його країні українськими військами “близько трьох днів тому”.
Білорусь, союзник Росії, підтримала вторгнення 24 лютого, і Київ звинуватив її у скоєнні власних атак на територію України. Пан Лукашенко заперечував свою причетність до нещодавнього транскордонного інциденту, який міг би спричинити ескалацію конфлікту.
Китай “Global Times” – “Боїнг розчарований? Китай не винен”
Громадська думка США стала незадоволеною після того, як три великі китайські авіакомпанії оголосили в п’ятницю, що куплять загалом 292 літаки в Airbus. Замовлення на суму понад 37 мільярдів доларів вважається одним із найбільших за всю історію Airbus. Згідно з Bloomberg, це Китай “посилає сигнал, і це дуже боляче для Boeing”. Boeing також висловив “розчарування”, поскаржившись на те, що “геополітичні розбіжності” між США та Китаєм підривають ділові перспективи компанії та закликав уряди до діалогу.
Якщо Вашингтон вважає, що за кожною угодою, яку китайські компанії укладають з іноземними компаніями, стоїть «політична міркування», це може лише показати, наскільки серйозною є практика Вашингтона щодо насильницького втручання в економіку та торгівлю з політикою в останні роки. І вони сформували атмосферу в якій американські ділові та громадські кола, які бачать “у кожному кущі та дереві ворожих солдатів”.
По суті, авіаційне співробітництво входить до трьох основних напрямків китайсько-європейського торговельно-економічного співробітництва. Airbus також має складальний завод у Китаї. Враховуючи стійку та зрілу співпрацю, не дивно, що вони продовжують розвивати співпрацю. Деякі аналітики кажуть, що ця мега-угода є результатом “довгих та напружених переговорів”, і колективне замовлення трьох великих авіакомпаній може допомогти укласти вигідну угоду. Крім того, паливна економічність літаків Airbus і слабкіший євро також можуть бути факторами, що впливають на ціну. Загалом нормальна ділова угода, до якої складно причепитися, а результат теж рівноправний і взаємовигідний.
Природно, що американська сторона почувається незадоволеною після поразки у змаганні з Airbus. Судячи з результатів цих двох компаній на світовому ринку, з 2019 року Airbus набагато випереджає Boeing щодо конкуренції за замовлення на пасажирські літаки та частки ринку. З одного боку, це частково пов’язане з міркуваннями безпеки, оскільки польоти, які виконує літак Boeing 737 MAX, у різних країнах досі значною мірою не відновилися. З іншого боку, збої в ланцюжку постачань у США серйозно вплинули на можливість доставки Boeing: у травні компанії довелося призупинити виробництво пасажирських літаків 737 MAX. Джерела повідомили, що China Southern Airlines скасувала плани купівлі понад 100 літаків у Boeing на початку цього року через “невизначеність з поставками”.
На цьому фоні замість аналізу «мотивів» китайських компаній США слід подумати про поведінку свого уряду. Хто може почуватися впевнено, беручи участь у великомасштабних угодах з країною, яка часто говорить про «роз’єднання», використовує палицю санкцій і часто вводить законопроекти про обмеження торгівлі з іншими з повітря? Не кажучи вже про такі продукти, як літаки, які мають тривалий життєвий цикл, складаються із складних компонентів та потребують професійного обслуговування. Такі побоювання у багатьох випадках навіть не є актом держави. Йдеться про політичні ризики, про які мають подумати різні суб’єкти господарювання, перш ніж розпочати бізнес.
Згідно з попередньою оцінкою Американської торгової палати, якщо США займуться комплексною «розв’язкою» з Китаєм і повністю припинять продаж Китаю у сфері цивільної авіації, це спричинить втрати виробництва в США у розмірі від 38 млрд доларів до 51 мільярд доларів і призведе до скорочення 167 000 -225 000 робочих місць в обробній промисловості цивільної авіації США. Минулого року Boeing також заявив, що очікує, що китайським авіакомпаніям знадобиться 8700 нових літаків у найближчі 20 років на суму майже 1,5 трильйона доларів. Якщо зараз втрата замовлення на $37,2 млрд змусила Боїнг відчувати біль, то нехай деякі американські політики продовжують виступати за відокремлення від Китаю та зведення високої стіни проти Китаю. На той час те, з чим зіткнуться американські компанії, включаючи Boeing, буде не короткостроковим, а довгостроковим болем.
Тепер Boeing скаржиться на “геополітичні розбіжності”, що впливають на його бізнес, але Китай не винний. Якщо в цьому є якийсь політичний фактор, можна лише сказати, що політизація США економічних і торговельних питань дала зворотний ефект. 2021 року адміністрація Байдена погодилася покласти край 17-річній торговельній суперечці про дочірні компанії між Boeing і Airbus, щоб переконати європейські країни “спільно протистояти Китаю”.
Тепер, після того, як Airbus отримав замовлення від китайських авіакомпаній, громадська думка США охопила заздрість. Це також може нагадати Європі про те, що стоїть за різними “ідеалами”, які на словах проголошують США, а Вашингтону — про те, що політичні маніпуляції не можуть перемогти над законом ринку.
Що ж до Боїнга, то тут головне не висловлювати «розчарування» Китаєм, а аргументувати перед урядом та Конгресом США закони ринку на основі підвищення конкурентоспроможності власного продукту. Звичайно, це потрібно робити не лише Боїнгу.
Японія. “The Japan Times” – “Росія посилює удари по житлових об’єктах”.
Кувейт. “Kuwait Times” – “Україна відступає від ключового міста, яке є головним завоюванням Росії”.
СІВЕРСЬК, Україна: Українська армія відступила зі стратегічного міста Лисичанськ у неділю, коли Росія здобула велику перемогу, захопивши контроль над усією східною Луганською областю. Виведення українських військ прослідувало за тижнями запеклих боїв і стало вирішальним проривом для московських сил через чотири місяці після їхнього вторгнення та відведення їхньої уваги від столиці Києва.
Лисичанськ був останнім великим містом на Луганщині на східному Донбасі, що все ще перебував у руках України, і звільняє сили Москви для наступу на Краматорськ і Слов’янськ у сусідньому Донецьку. Раніше президент Володимир Зеленський спростував заяви Росії про падіння Лисичанська до того, як українська армія оголосила про відступ у неділю ввечері. “Продовження оборони міста призвело б до фатальних наслідків” в особі
Підпис під фото: СЛОВ’ЯНСЬК, Україна: місцеві жителі дивляться на зруйновані магазини місцевого ринку після ракетного обстрілу 3 липня 2022 року під час російського вторгнення в Україну.
ОАЄ “Gulf News” – “Росія претендує на ключове місто України та звинувачує Київ у ракетних ударах”.
МОСКВА НАБЛИЖАЄТЬСЯ ДО ЦІЛЕЙ ПУТІНА НА ЗАХОПЛЕННЯ ВСЬОГО ДОНБАСУ
Прем’єр-міністр Австралії Ентоні Олбанезе, який учора відвідав Україну, пообіцяв подальшу військову підтримку Україні під час зустрічі із президентом Володимиром Зеленським у Києві. Альбанезе сказав, що його країна надасть Україні сто мільйонів доларів військової підтримки.
Підпис під фото: Прем’єр-міністр Австралії Ентоні Альбанезе перевіряє житлові будинки та транспортні засоби, пошкоджені російськими обстрілами, під час свого візиту до Ірпені на околиці Києва, Україна.
США. “Arkansas Democrat gazette” – “Росія каже, що контролює ключове українське місто”.
“NYT” – “Ветерани США тихо допомагають Україні”.
Наданням навчання та консультацій без санкції Пентагону.
Демократія зазнала нападу. Сполучені Штати бачили загрозу союзникові, а також усьому світовому порядку, але побоювалися, що введення військ може спровокувати ядерну війну. Тож натомість він постачав зброю. І невелика кількість американських інструкторів спецназу почала непомітно працювати із місцевими військовими.
Такою була ситуація у Південному В’єтнамі 1961 року, за кілька років до повномасштабного військового втручання США, коли американська присутність обмежувалася військовою «консультативною групою».
Така сама ситуація сьогодні і в Україні. Поки спалахує кривавий конфлікт, невеликі групи ветеранів американських спецоперацій тренують українських солдатів поблизу лінії фронту і в деяких випадках допомагають планувати бойові завдання.
Проте є помітна різниця. У В’єтнамі інструктори були військами, що діють, під контролем Пентагону. В Україні, куди Сполучені Штати уникають відправлення будь-яких військ, інструкторами є громадянські добровольці, які отримують підтримку за рахунок онлайн-пожертв та діють повністю самостійно.
“Ось чому я став зеленим беретом”, – сказав Перрі Блекберн-молодший, підполковник армійського спецназу у відставці, який провів 34 роки у військовій формі в Іраку, Афганістані, Ефіопії, Єгипті, Сомалі та Йорданії. Наразі він перебуває в Україні як цивільна особа і займається тим, чим колись займався в армії: навчає місцеві сили боротьбі із спільним ворогом.
“Було б марнотратством не використовувати свої таланти у скрутну хвилину”, — сказав 60-річний містер Блекберн, один із небагатьох солдатів спецназу, який був інструктором в Афганістані.
Колонка: “Росія захоплює цінне місто в України”. Східна провінція тепер у руках Москви
Підпис під фото: Удари вбивають мирних мешканців. Внаслідок обстрілу російськими торговими центрами та іншими житловими районами у Слов’янську (Україна) щонайменше шестеро людей загинули.
“WP” – “Росія контролює ключове місто на сході”.
– Можливий поворотний момент в регіоні.
– Україна каже, що сили відвели, щоб врятувати життя.
“The Global and Mail” – “Поранений в Україні канадець намагається зібрати кошти, щоб повернутись додому”.
Колонка: “Деякі домагаються перегляду оцінок України”
Мінливий характер війни в Україні викликав розкол серед аналітиків та законодавців США, при цьому одні задаються питанням, чи не надто райдужно зображують американські офіційні особи кризу, тоді як інші кажуть, що уряд у Києві може перемогти, якщо більше допомоги із боку Захід.
Зростання припущення виникає більш ніж через чотири місяці після вторгнення Росії та її нездатності захопити столицю. З того часу президент Росії Володимир Путін звузив цілі, зосередившись на захопленні промислового Донбасу на сході України, щодня випускаючи тисячі артилерійських снарядів із збройних сил України.
Президент Байден, виступаючи в четвер на саміті лідерів НАТО, заявив, що Сполучені Штати “об’єднують світ, щоб підтримати Україну”, і пообіцяв підтримувати справу “стільки, скільки потрібно”. Байден сказав, що не знає, “що це закінчиться, але це не закінчиться поразкою України від Росії”.
“Los Angeles Times” – “У шахтах російських обстрілів побоюються — але не чують”.
Артилерійські обстріли обстрілюють вугільну промисловість України та ставлять під загрозу підземних працівників.
ТОРЕЦЬК, Україна. Коли 155-міліметрова ракета врізається в землю, а ви знаходитесь під нею на глибині 2000 футів, ви нічого не чуєте — ви навіть ледь відчуваєте це. Тому Андрій Підгорний був здивований, коли його менеджер прийшов по рації і повідомив бригаді в надрах шахти Святої Матрони Московської, що щойно вдарила російська артилерія. Вони почали рухатися — швидко.
“Ми їли, коли він нас подзвонив. Ми відразу піднялися”, — розповідає Підгорний, сухорлявий 32-річний хлопець із обвітреним обличчям.
“Ніхто не хоче ризикувати опинитися там у пастці”. Коли він піднявся на поверхню, то побачив вежу ліфта, оповиту чорним димом, і великий кратер прямо за нею. Він швидко приєднався до інших, щоб перевірити наявність пошкоджень, знайшовши час, щоб зібрати уламки снаряда. Атака минулого місяця була першою, що вразила територію шахти, але навряд чи першою, що завдала шкоди цьому ландшафту.
Канада “The National Post” – “Росія претендує на Луганську область”. Україна каже, що вивела війська, щоб врятувати життя.
“The Global and Mail” – “Спочатку Україна, потім Молдова? У конфліктному Придністров’ї панує страх, що його можуть втягнути у війну по сусідству”.
Теплого весняного вечора в Тирасполі, столиці Придністров’я, повітря наповнювало звучання російської музики та запах шипучих шашликів на шашликах. Придністровський прапор вивісили на вході в парк разом із гербом області, на якому помітно зображені золоті серп і молот.
Придністров’я – це шматок землі, вклинений між Україною та Молдовою. Міжнародне співтовариство вважає її частиною Молдови, але вона має власну валюту, паспорт і прикордонний контроль. Відвідування створює враження, ніби ви подорожуєте в радянські часи. По всій території майорять російські прапори, пам’ятники Леніну – звичайне явище.
Після короткої, але смертоносної війни, яка закінчилася в 1992 році, коли сепаратисти та промолдовани боролися за контроль над Придністров’ям, два регіони економічно та соціально переплелися. Придністров’я отримує вигоду від торговельної угоди Молдови з Європейським Союзом, а Молдова покладається на Придністров’я для отримання електроенергії з електростанції в межах своїх кордонів.
Але Придністров’я підтримується в першу чергу Москвою, яка має війська, розташовані в регіоні. З іншого боку, прозахідний уряд Молдови нещодавно почав домагатися членства в Європейському Союзі.
Хоча Молдові та Придністров’ю вдалося співіснувати десятиліттями, відносини стали напруженими в лютому, коли Москва почала повномасштабне вторгнення в Україну. У квітні російський командувач заявив, що Москва має намір створити сухопутний міст із українського Донбасу в Придністров’я, який би повністю відрізав Україну від моря та приніс би війну Молдові.
Пізніше того ж місяця в Придністров’ї сталося кілька незвичайних вибухів.
“Toronto Star” – “Росія претендує на контроль над ключовою територією”. Захоплення Луганської області займає центральне місце в стратегії Москви.
Саудівська Аравія “Arab News” – “Український конфлікт. Жінка проходить повз зруйновані магазини на місцевому ринку після недільного ракетного обстрілу в східному місті Слов’янськ. У Слов’янську від обстрілу з реактивних систем залпового вогню загинуло шестеро людей, у тому числі дитина, заявив його мер Вадим Лях”.
5 липня
“F.A.Z.” – “Шольц готує німців до тривалої кризи”.
Федеральний канцлер Олаф Шольц (СДПН) підготував громадян до затяжної кризи через високі ціни та напади Росії на Україну. “Ми маємо бути готовими до того, що ця ситуація не зміниться в найближчому майбутньому”. За словами уряду, переговори покликані допомогти виробити загальне уявлення про економічні ризики та уникнути спіралі заробітної плати та цін, у якій вища заробітна плата підживлює інфляцію. Щодо цього учасники були одностайні після зустрічі: вони згодні з тим, що немає спіралі заробітної плати та цін, пояснила Ясмін Фахімі, голова Німецької федерації профспілок. Президент роботодавця Райнер Дульгер заявив, що заробітна плата нині “не є рушійною силою інфляції”. У першому раунді йшлося насамперед про стримування факторів інфляції з боку пропозиції, таких як висока вартість енергії та нестача сировини та матеріалів. Він оцінив це як перспективний підхід.
Колонка: “Німеччина експортує більше до Росії”.
Незважаючи на численні санкції та спроби відмежуватися від Москви, у травні Німеччина експортувала до Росії майже на третину більше, ніж попереднього місяця. За даними Федерального статистичного управління, вартість експорту зросла до одного мільярда євро. Однак після нападу Росії у березні експорт скоротився майже на 60 відсотків. Згідно зі статистикою, імпорт із Росії у травні скоротився майже на десять відсотків порівняно з квітнем і склав 3,3 мільярда євро.
Колонка: “Україні потрібно 750 мільярдів доларів”.
За оцінками прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, для відновлення України знадобиться щонайменше 750 мільярдів доларів. Для цього мають бути використані заморожені активи російської держави та олігархів на суму від 300 до 500 мільярдів доларів, сказав Шмигаль на конференції у Швейцарії, яка має стати основою для плану відновлення України. Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн пообіцяла країні ще більше фінансової підтримки.
“Potsdamer Neueste Nachrichten” – “Шольц бачить “історичний виклик””.
– Залежність від російського газу занурює Німеччину в кризу.
– Лідер СДПН Клінгбайл: Попереду “драматичні місяці”.
– Побоювалися повної зупинки поставок наприкінці липня.
– Мережева агенція: запасів газу вистачає лише на один-два місяці.
Колонка: “Україна хоче російських грошей на відновлення”.
Український уряд хоче фінансувати відбудову зруйнованої війною країни переважно російськими грошима. За оцінками, необхідно щонайменше 750 мільярдів доларів, заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль у понеділок на першій великій конференції з реконструкції в Лугано. Відбудова є “спільним завданням цивілізованого світу”, заявив президент Володимир Зеленський у відеозв’язку. “Ця конференція може стати першим великим кроком до історичної перемоги демократичного світу”.
За словами Шмигаля, активи російської держави та олігархів, які заморожені по всьому світу, становлять близько 300-500 мільярдів доларів. Юристи, натомість, наголошують на тому, наскільки складно конфіскувати та роздавати заморожені активи. Можливо, знадобляться судові рішення в міжнародних судах. На олігархів треба було б показати пряму відповідальність за внесок у війну.
У Лугано делегації з майже 40 країн і представники 14 міжнародних організацій від бізнесу та громадянського суспільства до сьогодні, вівторка, обговорюють своєрідний план Маршалла для України. Європейський Союз підтримуватиме Україну, підтвердила президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.
Колонка: Україна має перемогти?
Тому зараз протягом двох днів люди говорять про те, як можна відбудувати Україну. реконструкція за типом плану Маршалла; Так називався план, який серед європейських держав не в останню чергу допоміг Німеччині піднятися з руїн після Другої світової війни. У перерахунку на сьогоднішній час було видано добрих 140 мільярдів доларів тоді, з 1948 по 1952 рік. На конференції, яка зараз проходить у Лугано, Швейцарія, учасникам стане зрозуміло, що на кону буде ще довший період часу та значно більше грошей: сотні мільярдів готові до спустошеної України.
Спустошений також тому, що те, що сталося під час війни, зараз змінюється. Російська армія переорієнтувалася, перегрупувалася, і це не дуже добра новина. Тому що їхньому керівництву, особливо кремлівському на чолі з Володимиром Путіним, байдуже, 30 тисяч чи 50 тисяч солдатів загинуло. Якщо тільки вона виграє в кінці. Тут нігілізм поєднується з імперіалізмом, створюючи отруту: презирство до людей.
Україні стає все важче і важче. Люди там віддають усе, навіть життя, і роблять це добровільно, тому що тримаються за свою країну і тримаються за свою гідність. Це зворушливо і гідно захоплення. Позитивні звіти обумовлені ситуацією, щоб підтримувати моральний дух на високому рівні. Але сил все менше, втрат все більше, принаймні про це повідомляють. Матеріалу вже не вистачає. Здається, трагедія йде своєю чергою. Донбас виглядає втраченим, тим більше, що росіяни роблять усе, щоб його завоювати. Принаймні це.
Щоб вистояти, потрібно більше, ніж мораль. Звідси повторне запитання про озброєння та військову техніку; Україна не здасться. Тому що потрібно багато, фактично все від ручних гранат і детонаторів до танків, тих, для бою. Самохідні гаубиці можуть вирішити бій, а не війну. Це всі бачать і знають. Англійці діляться своїм дуже хорошим «інтелектом».
На цьому тлі невдовзі щоденно підніматимуть питання моралі в державах, які заявляють про бажання допомогти Україні. Якщо ви дійсно цього прагнете, настав час підбити підсумки того, чого ви досягли на цей момент; щоб було зрозуміло, чого в підсумку має бути досягнуто: щоб Україна або не програла, або щоб вона виграла. Цього вимагає навіть зелений міністр закордонних справ Німеччини: Україна повинна перемогти. Питання визначення стає пробним каменем серйозності.
В одному аспекті Україна, безумовно, здобула: повагу з боку тих, хто з нею є союзниками. Свідченням цього є вабливий вступ до ЄС. Але це не те, що мається на увазі. Або це? У військовому плані перемога вимагала чогось зовсім іншого. Або вона має бути одна, коли росіяни зупиняться на Донбасі? Це була б черства перемога.
Держави на чолі з Німеччиною як європейською орієнтованою державою перебувають на роздоріжжі. Виграти чи не програти – що тепер? Відповідь визначає дію. Тоді й Україні буде зрозуміло, чи все необхідне буде поставлено і чи готовий Захід зрештою до цього долучитися. Сьогодні мова йде про не менше. Далі буде реконструкція, яка триватиме десятиліттями
Франція. “Le Figaro” – “Європа проектує себе у відбудову країни”.
Це традиційна зустріч. Щороку протягом останніх п’яти років проводиться конференція високого рівня, присвячена Україні та реформам, які вона має провести, зокрема у боротьбі з корупцією, яка роз’їдає економіку цієї країни. Війна під проводом Росії дещо зірвала програму.
Виступаючи у відеозверненні, президент Зеленський наголосив, що це має бути “спільним завданням усього демократичного світу” та “найважливішим внеском у мир у всьому світі”. У будь-якому випадку, це буде тягар настільки ж важкий, як і владний для західних людей, які, незважаючи на великі економічні труднощі, які прийдуть, не мають іншого вибору, як зміцнити Україну проти Росії.
Сам прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, який відвідав Швейцарію, назвав цифру в 750 мільярдів доларів. Зокрема, йдеться про відновлення зруйнованої інфраструктури та будівель, про дезактивацію заплямованої зброєю країни, а також про її підготовку до її – віддаленого – вступу до ЄС. До цього додається вся допомога, якої потребує населення. Рахунок значно зросте, якщо війна триватиме, а це центральний сценарій наразі.
“Хто повинен платити за план реконструкції?” Допитав Дениса Шмигаля. Для нього це має бути Росія та олігархи. Тому необхідно використовувати активи та товари, захоплені на міжнародному рівні з початку війни. Крім складності та юридичних труднощів, які виникли б, конфіскації було б недостатньо. Для прем’єр-міністра вони сягали б від 300 до 500 мільйонів доларів. Тому міжнародному співтовариству доведеться засунути руку в кишеню, у тому числі у випадку серйозної економічної нестабільності.
Під час зустрічі Президент Комісії Урсула фон дер Ляєн окреслила платформу підтримки України, ідею якої дуже скоро після початку війни запропонував Президент Європейської Ради Шарль Мішель.
Він “буде відкритий для всіх, кому не байдуже майбутнє України”, резюмував VDL після переліку довгого списку зацікавлених сторін: “наші партнери з усього світу, від Швейцарії до Сполучених Штатів”, “інституції та актори з приватного сектору”, “сектор та громадянське суспільство”, “Європейські та міжнародні організації – від Європейського банку реконструкції та розвитку та Європейського інвестиційного банку до МВФ та Світового банку”. “Звичайно, будуть залучені компанії та бізнес-асоціації з їхнім неймовірним ноу-хау. Зовсім нещодавно в Давосі ми побачили зацікавленість бізнесу та підприємців у відбудові України”, – додав Президент Комісії. Країна у стані війни розміром з Україну також є обіцянкою великого ринку в майбутньому.
Партнери платформи відповідатимуть за визначення інвестиційних потреб, визначення пріоритетів та залучення необхідного фінансування. Але, як стверджує VDL, “Україна буде керувати, тому що наші дії будуть керуватися прагненнями та бажаннями українського народу”.
Як би там не було, роздуми про інструмент, який би дозволив ЄС зробити внесок у зусилля, почалися. Згідно зі схемою, яку він запропонував і яку він випробував під час кризи Covid, щоб допомогти малим і середнім підприємствам в союзі, Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) попросить країни-члени внести до 20 мільярдів євро у вигляді позик, грантів. та гарантії. Тоді цей несподіваний прибуток дозволить цьому банку позичити Україні 100 мільярдів євро. “ЄІБ – це банк. Логічно, це будуть кредити”, – також наголошують у закладі. На сьогоднішній день ЄС, за винятком держав-членів, мобілізував 6,2 мільярда євро фінансової підтримки для України. Україна буде керівною силою, тому що наші дії будуть керуватися прагненнями та бажаннями українського народу”, – Урсула фон дер Ляєн, президент Європейської комісії.
Хорватія “Poslovni Dnevnik” – “ЄС переманює айтішників з Білорусії та Росії, вони обходять нас широкою дугою”.
Польща виявилася особливо успішним мисливцем за ІТ-фахівцями, прийнявши в першу хвилю понад 16 000 ІТ-фахівців із Росії та Білорусі.
З початку російської агресії проти України десятки тисяч найбільш затребуваних та якісних ІТ-фахівців з Росії, Білорусії та у зв’язку з військовою службою трохи менше з України перебувають у роз’їздах і багато з них уже знайшли роботу, і багато хто з них заснував свої компанії в європейських країнах. IT-індустрія є найперспективнішою галуззю і в усіх країнах Європи стикається з проблемою нестачі технологічних кадрів, а згадані східні країни були “басейном” для ввезення кваліфікованих робітників ще до початку війни, оскільки, як Хорватські експерти скажуть, що у них дуже якісний та розвинений ІТ-сектор. Російські та білоруські ІТ-фахівці без проблем працевлаштовані як у Сербії, так і в країнах ЄС, але, за всією наявною інформацією, значною мірою оминають Хорватію. Чому це так?
Багато росіян обирають Сербію як притулок через безпеку, прищеплену їм дружніми стосунками та симпатією, яку люди відчувають до Росії, але що це не так, переконливо підтверджує той факт, що вони також оселилися у численних країнах ЄС. Країни, які тримають Росію під санкціями. Польща виділялася як успішний мисливець за ІТ-фахівцями. У першу хвилю ця країна прийняла, за словами Давора Руньє, підприємця та президента Асоціації незалежних експортерів програмного забезпечення CISEx, понад 16 тисяч ІТ-фахівців, а зараз ця цифра, ймовірно, ще більша.
“На жаль, ця хвиля та унікальна можливість залучити добрі кадри з ІТ-сектору обійшли нас стороною. І причина не в тому, що ми є членом Союзу і маємо жорсткі критерії для працівників з Росії, перевірка яких, напевно, більш ретельна, ніж для працівників, які прибувають з якихось інших країн. Ці питання залишилися на другому плані, вони навіть не дійшли до цього у своїй оцінці, тому що все зупиняється на податковій політиці та надмірних навантаженнях”, — каже Руньє і пояснює, що росіяни спочатку обирають ті напрямки, де робота окупається більше. У той час як у нашій країні високі зарплати в ІТ-секторі припадають на частку тих, хто має більш високе робоче навантаження, поляки мають “фіксовану ставку”, ставку 20 відсотків, вартість життя нижчу. Але найголовніше, що держава дуже добре організована, і в цьому випадку вона оперативно відреагувала, запросивши ІТ-фахівців переїхати до Польщі. Уряд заснував програму Poland Business Harbour, призначену для співробітників, малих та середніх підприємців та великих компаній у сфері інформаційних технологій з Росії та Білорусі як підтримку та допомогу при їх переїзді до Польщі.
Усі компетентні міністерства, а також агенції з інвестицій та розвитку підприємництва, а також канцелярія прем’єр-міністра, фонд Startup Hub Poland, підрозділи місцевих органів влади та підприємницькі центри також об’єднані у мережу, щоб швидко подати зацікавлених працівників та підприємців з Росії та Білорусії та проживання їх у Польщі.
Литва “Klaipeda” – “Пам’ятників радянської епохи не залишилося”.
У Клайпеді демонтовано пам’ятники радянської епохи на могилах радянських воїнів. Демонтаж металевих скульптур та опущеного меча взяли на себе співробітники компанії Plungiški, яка займається реконструкцією туристичного парку Skulp.
“Ви можете допомогти покаліченим бійцям загону “Азов”.
Українка Олена не змирилася з війною, але пристосувалася до існуючих умов. Натомість за допомогою комп’ютера привезла свою роботу до Литви, щоб допомогти бійцям відомого загону “Азов”.
Олена Ліберті прилетіла з України до Литви 2 липня. Нам стало цікаво, як він так довго пробув на охопленій війною батьківщині і де планує оселитися в Литві.
“Може, ти залишишся з нами? Тут так спокійно, красиво”, – запитання супроводжувалося посмішкою на обличчі Олени та нашим здивуванням, почувши її відповідь.
Тридцятирічна жінка повернеться до Києва 10 липня на мікроавтобусі, яким група литовських ентузіастів перевозить українцям життєво необхідні речі. Якщо все піде за планом, він відвідає Клайпеду та Каунас, де звернеться до жителів цих міст зі своїм посланням.
Підпис під фото: “Гість: Олена приїхала до Литви ненадовго – цього тижня повернеться в Україну”.
Нідерланди. “Het Parool” – “Російське ядерне агентство може зіткнутися із санкціями”.
Чому ця важлива російська державна компанія досі поза санкціями?
Понад чотири місяці війни в Україні призвели до шести раундів європейських санкцій, а також до багатьох суперечок щодо бойкоту нафти та газу та зменшення залежності від російських енергоносіїв. Але одна з найважливіших російських енергетичних компаній не потрапила в санкційний список і навряд чи є предметом дискусій з цього приводу: державне атомне агентство “Росатом”.
Це пов’язано з великою владою компанії. Росія є другим за величиною постачальником урану до Європейського Союзу після Нігеру, на частку якого припадає близько 20 відсотків загального європейського імпорту. Сполучені Штати також покладаються на Москву в забезпеченні 16 відсотків своїх загальних потреб в урані.
“Росатом” має відносно велику владу в ланцюзі постачання сировини, а Росія також має велику ядерну інфраструктуру та власні знання. За даними Центру глобальної енергетичної політики Колумбійського університету, із 439 ядерних реакторів у світі 38 знаходяться в Росії. У 2018 році Росії належало близько 46 відсотків світових потужностей зі збагачення урану.
Жодна атомна компанія не має стільки іноземних замовлень, як Росатом. По всьому світу понад 40 АЕС будуються за російськими технологіями, ще 15 – завдяки російським знанням. У Європі «російські» атомні електростанції розташовані переважно у Східній Європі: Словаччина та Угорщина мають по чотири, Чехія — шість, Болгарія — два, а Фінляндія також має два реактори російського виробництва. Крім того, атомні електростанції за російськими технологіями будуються в Словаччині, Угорщині та Фінляндії.
Головними противниками санкцій проти “Росатома” є країни Східної Європи. Вони повністю залежні від Москви, затвердженої альтернативи російському ядерному паливу немає. Російські вантажні літаки з ядерним паливом продовжують приземлятися в Чехії та Словаччині після того, як у березні Брюссель вирішив закрити європейський повітряний простір у відповідь на вторгнення в Україну.
Для цього вкрай необхідний “спеціальний розподіл”. Словаччина, Угорщина та Фінляндія залежать від атомної енергетики для виробництва більше половини електроенергії, Болгарія – понад 40 відсотків, а Чехія – третину. Якщо постачання збагаченого урану з Росії припиниться, то ці країни-члени матимуть реальну проблему.
Крім того, оскільки багато європейських держав-членів, зокрема Франція, вважають атомну енергетику найважливішою альтернативою викопному паливу, санкцій, ймовірно, поки що не буде. Для Кремля це не віщує нічого доброго, адже «Росатом» добре наповнює московську касу. Наприклад, у 2020 році загальний оборот компанії склав понад 16 мільярдів доларів.
Це робить “Росатом” однією з найважливіших державних компаній Росії. Для порівняння, найбільша державна компанія, газовий гігант “Газпром”, того ж року коштувала близько 87 мільярдів доларів.
Очікується, що до 2030 року товарообіг “Росатома” зросте до приголомшливих 4 трильйонів рублів, тобто понад 76 мільярдів доларів США за поточним обмінним курсом. Компанія розраховує отримати цей новий прибуток в основному за рахунок іноземних замовлень, заявив генеральний директор Олексій Ліхачов агентству новин Reuters у 2019 році. За його словами, до 2030 року 70% загального обороту має надходити з-за кордону, тоді як зараз приблизно 40%.
Поки санкції проти російського ядерного гіганта є табу в Брюсселі та Вашингтоні, немає жодних підстав вважати, що ціль не буде досягнута.
Іспанія “La Vanguardia” – Україна розраховує на допомогу у розмірі 750 мільярдів доларів для відновлення країни.
Міжнародна зустріч у Швейцарії для розгляду “плану Маршалла”.
Уряд України вчора оцінив у 750 мільярдів доларів (близько 720 мільярдів євро) обсяг допомоги, необхідної для відновлення країни у нинішньому стані війни. Україна та Швейцарія вчора організували міжнародну зустріч у Лугано, щоб розглянути своєрідний план допомоги Маршалла для Києва.
Ірландія. “Irish Examiner” – “Не виключено» кінець російському газу”.
– Восени уряд оголосить про нові заходи підтримки вартості життя.
– Споживачі купують паливо оптом, щоб уникнути можливого підвищення цін взимку.
Уряд попередив, що не можна виключати повне припинення постачання російського газу до Європи, підтвердивши, що восени буде оголошено пакет заходів щодо підтримки зростання вартості життя.
Оголошуючи про літній економічний звіт, міністр державних видатків Майкл МакГрат і міністр фінансів Паскаль Донохью заявили, що основна увага приділятиметься ослабленню тиску на домогосподарства, оскільки в бюджеті, який було перенесено на вересень, є 6,7 млрд євро. щоб відобразити кризу.
Пан МакГрат сказав, що поза бюджетом він “хотів би мати можливість” збільшити виплати на паливо, але підкреслив, що осінь — “придатний час” для такого втручання, коли споживання енергії зростає.
Джерела повідомляють, що, ймовірно, буде продовжено знижки на паливо, ще один кредит на енергію у розмірі 200 євро та осінню премію із соціального забезпечення, щоб полегшити тягар.
Більш того, передбачається, що протягом кількох днів уряд підвищить розмір допомоги на шкільне навчання.
Постачальники палива для побутових потреб уже спостерігають вплив на структуру видатків: збільшення обсягів закупівель тими, хто може собі це дозволити.
Постачальник вугілля зі Східного Корку Донал МакГрат, власник Midleton Aggregates, сказав, що все більше і більше людей купують оптом, щоб уникнути підвищення цін у найближчі місяці, в той час як багато людей похилого віку вже побоюються зими.
“Люди шоковані тим, що 40-кілограмовий мішок вугілля коштує 32–35 євро, і всі думають, що до Різдва ціна може зрости до 40 євро”, — сказав МакГрат. «Люди просто не можуть дозволити собі це купити.
“Багато моїх клієнтів літні люди, і вони кажуть мені, що вогонь складає їм компанію взимку. Це те, що допомагає їм пережити довгі вечори”.
“Минулого року уряд хотів просувати бездимне вугілля, але воно дорожче, і люди й без того зазнають труднощів. Я співчуваю клієнтам, коли можу сказати, що вони обходяться меншим, ніж їм потрібно, але що вдієш”.
Ейдан Фоулі з Mid Kerry Fuels сказав, що у нього зростає кількість клієнтів, рахунки яких покриваються Товариством Святого Вінсента де Поля.
“Ми поставляємо вугілля людям, на яких поширюється страховка St Vincent de Paul, і так було завжди, але тепер до цього списку потрапили і мої власні постійні клієнти”, – сказав він.
“Це не тільки люди похилого віку — в деяких випадках це можуть бути і молодші сім’ї”.
“Я знаю одну жінку віком 70 років, яка взимку зазвичай витрачала три мішки вугілля на тиждень, щоб обігріти свій будинок. Вона мені сказала, що цього року зможе дозволити собі лише один”.
“Інший чоловік того ж віку сказав мені, що він не може отримати допомогу на паливо цього року, тому що його дружина померла, і, згідно з державною перевіркою потреби, він не має права на це як самотній чоловік. Він виживає приблизно на 200 євро на тиждень, це шокує”.
Німеччина. “Der Tagesspiegel”. Головний матеріал “Холодна індичка”
– Залежність від російського газу занурює Німеччину в кризу.
– Канцлер Шольц: Ми стоїмо перед “історичним викликом”.
– Побоювалися повної зупинки поставок наприкінці липня.
– Netzagentur: Запасів газу вистачає лише на один-два місяці.
Колонка: “Посла Мельника відкликають”.
Посол України в Німеччині Андрій Мельник може отримати нову посаду. Як повідомляє газета Bild з посиланням на урядові кола Києва, він має стати заступником міністра закордонних справ України. Тому ще можлива зміна влітку. Видання цитує слова чиновника, який повідомив, що така пропозиція була зроблена українському президенту. “Андрія Мельника дуже цінують у Києві за його роботу.” Мельник був послом у Берліні з 2015 року. Від початку російського нападу на його батьківщину Мельник часто привертав увагу критикою федерального уряду. Минулого тижня критикували його позитивне ставлення до лідера українських націоналістів Степана Бандери. Вважається, що Бандера частково відповідальний за вбивства євреїв під час Другої світової війни.
Український уряд хоче фінансувати відбудову зруйнованої війною країни переважно російськими грошима. Необхідно щонайменше 750 мільярдів доларів, заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль у понеділок на конференції з реконструкції в Лугано. За словами Шмигаля, активи російської держави та олігархів, які заморожені по всьому світу, становлять близько 300-500 мільярдів доларів.
На війні в Україні президент Росії Володимир Путін наказав продовжити наступ після захоплення Луганської області
Італія. “La Repubblica” – “Драгі від Ердогана веде переговори щодо українського газу та зерна”.
“Il Fatto Quotidiano” – “Байден знає, що Київ втрачає” ветеранів США в Україні
“НЕПРАВИЛЬНИЙ АНАЛІЗ, ПЕРЕМОЖЕ МОСКВА, ТЕПЕР СПРАВА”.
“Я маю це зробити, бо ніхто інший цього не зробить”. Це слова, з якими 22-річний Віллі Джозеф Кансел-молодший, колишній морський піхотинець із Кентуккі, пішов 3 березня, щоб воювати на чужій Україні, у чужій країні. Незабаром після місяця на фронті його дружині Бріттані, теж 22 років і матері їхньої семимісячної дитини, зателефонували: “Ваш чоловік хоробро бився, але, на жаль, не вижив”. Ці слова повторювали всім вдовам кожної війни, але цього разу не було прапорів і офіційно підтвердженого державного похорону Віллі Джозефа, першого американця, який загинув у бою на Україні.
За повідомленнями місцевої преси, він працював рядовим підрядником. Віллі Джозеф — один із поки невідомої кількості американських громадян, які поїхали навчати українські війська та координувати допомогу громадянському населенню у війні, яку ведуть Сполучені Штати, відправляючи зброю та допомогу на мільярди доларів, але без солдатів на місцях.
За даними New York Times, на даний момент в Україні загинули двоє громадян США, ще двоє перебувають в ув’язненні, а один зник безвісти. Не менш як двадцять отримали поранення. Багато з них є ветеранами місій в Афганістані та Іраку. Критики називають їх найманцями, солдатами удачі. Для членів сім’ї та вболівальників вони герої. Для адміністрації США вони є цивільними особами, які їдуть на свій страх і ризик.
“Згідно з керівництвом Держдепартаменту США, громадяни, у тому числі ветерани, не повинні виїжджати в Україну, а якщо вони вже знаходяться в країні, то мають виїхати за першої ж безпечної можливості”, — пояснюють Фатто Куотидіано представники Міноборони. Однак доля десятків цивільних осіб та бойовиків США в Україні залишається серйозною проблемою для президента Байдена та його адміністрації. Ця дилема стає ще гострішою у випадку з американцями, військовополоненими, які вирішили воювати власним коштом.
Преса стежить за розвитком подій та публікує актуальні статті. В інтерв’ю NBC News прес-секретар президента Росії Путіна заявив, що Женевська конвенція, яка захищає військовополонених, не поширюється на “солдат удачі” і не виключає застосування страти після закінчення слідства. США відкидають цю позицію, закликаючи Москву застосовувати Женевську конвенцію до !всім! ув’язнених, включаючи цивільних осіб. “Ми очікуємо, як це потрібно і потрібно міжнародним правом і правом війни, що з тими, хто був захоплений у полон на полі бою, звертатимуться гуманно і відповідно до законів війни”, — такою була відповідь представника Держдепартаменту. Прайс на нещодавній прес-конференції.
Президент Джо Байден, який присягнув, що не хоче воювати в “Третій світовій війні в Україні”, вивів із країни 150 своїх військових інструкторів ще до початку війни.
За даними New York Times, відтоді Сполучені Штати надали 6,8 мільярда доларів на допомогу та навчання українських військовослужбовців у Польщі та Німеччині.
Членам сім’ї, які оплакують долю своїх близьких, залишається лише солідарність простих людей. Родина Джозефа розпочала кампанію, щоб допомогти вдові та синові. Приблизно за два місяці вони зібрали понад 88 000 доларів, що більш ніж утричі перевищує заплановане. З іншого боку, краудфандинг став засобом підтримки різних воєнізованих організацій, які, як і в інших недавніх війнах, направляють людей на навчання місцевих військ та гуманітарної допомоги.
Перрі Блекберн, полковник спецназу у відставці та один з перших американських солдатів, які прибули до Афганістану, звільняючи афганців верхи на конях, заснував Afgfree.org з місією “стримати обіцянку”, щоб допомогти американським та афганським громадянам дістатися до приватних рейсів та до відправки . “Мене мотивує те, що я все життя спостерігаю, як уряди пригнічують свої народи”, – пише Блекберн Фатто Куотідіано.
Блекберн звинувачує Путіна у вторгненні до суверенної країни ціною безневинних смертей. “Мене мотивує благодать Божа, і я намагаюся робити добро на цьому світі”.
“IL Riformista” – “Мир це не зброя, Хочу в Київ і Москву”.
“Українська криза мала стати викликом для мудрих державних діячів, здатних побудувати найкращий світ у діалозі для нових поколінь. Нам потрібно перейти від політичних, економічних та військових силових стратегій до глобального мирного проекту”.
Понтифік повертається до розмови про своє здоров’я і виключає відхід на пенсію: “Це лише придворні плітки, адже Ватикан — монархія”. І громить війну в Україні: “Не може бути миру на основі взаємного озброєння. Я хочу до Києва, а також до Москви”.
Літературний жанр інтерв’ю вдався Папі Франциску, який у суботу надав одне — останнє у серії — британській агенції Reuters в особі Філіпа Пуллели, давнього кореспондента з Риму та Ватикану. І питання відповідали репутації інтерв’юера: відверті, з одного боку, та й з іншого. Отже, на неминучу тему “відставки” відповідь однозначна: “Це ніколи не спадало мені на думку. Не зараз”.
Теми, пов’язані зі станом здоров’я Папи, які таким чином домінували у розмові, жодним чином не були вичерпані. Наприклад, проблема болю в колінах. .Папа, як вказує Пулелла у хроніці зустрічі, використовує палицю, щоб увійти до зали засідань, що знаходиться на першому поверсі Casa Santa Marta. “Тепер, – додав Папа, – я мушу почати рухатися, щоб не втратити м’язи. Це краще, це найкраще”.
І, нарешті, ми підходимо до питань міжнародної актуальності, насамперед України. Учора, збігшись з публікацією інтерв’ю, президент України Зеленський заявив, що припинення вогню є попередньою та необхідною умовою початку переговорів щодо припинення бойових дій. Папа Франциск зі свого боку, враховуючи, що інтерв’ю відбудеться у суботу, ще раз наголосив на своєму бажанні відвідати Україну. «Я хотів би поїхати до України, і я хотів спочатку поїхати до Москви.
Ми обмінювалися повідомленнями про це, бо я думав, що якби президент Росії надав мені маленьке вікно для служіння справі миру… І тепер, можливо, після мого повернення з Канади, що я зможу поїхати в Україну. Перше, що потрібно зробити, це поїхати до Росії, щоб спробувати чимось допомогти, але я хотів би побувати в обох столицях». Говорячи про Москву, Папа Франциск говорив про “дуже відкритий, дуже сердечний діалог”; “Двері, — сказав він, — відчинені”. Тим часом заклики до миру та урядів не вщухають.
Також у неділю в «Анжелусі» він повторив це із сильними виразами: “Миру потрібен мір. А не мир, заснований на співвідношенні озброєнь, на взаємному страху. Ні, це неправильно. Це означає повернення історії сімдесят років тому. Українська криза мала бути, але — за бажання — вона все ж таки може стати викликом для мудрих державних діячів, здатних побудувати найкращий світ у діалозі для нових поколінь. З Божою допомогою це завжди можливо! Але необхідно перейти від стратегій політичної, економічної та військової сили до глобального мирного проекту: немає до поділу миру між конфліктуючими державами; та світу, об’єднаному між народами та цивілізаціями, що поважають один одного”.
Остання тема інтерв’ю стосувалася вироку Верховного суду США, який фактично скасував можливість аборту. Єдиною дикастерією Ватикану, яка заявила про свою позицію, була Папська академія життя, яка відповідає за ці теми, з чітким, своєчасним та своєчасним прес-релізом, у якому вона підтвердила, що зараз важливо розпочати дискусію у суспільстві.
Португалія. “Publico” – “Шлях відродження України вартістю 720 млрд.евро”.
Швейцарія. “Blick” – “Росія воює проти всіх нас». На саміті в Лугано Володимир Зеленський закликав Європу до солідарності”.
“Le Temps” -“У Лугано сподіваються закласти основи нової України”.
Першого дня конференції Ігнаціо Кассіс хоче вивести свої рекомендації на міжнародний рівень. Берн розглядає можливість збільшення свого фінансового внеску для України та люб’язно активізується у сфері розмінування.
Першого дня конференції прем’єр-міністр України Денис Шмигаль оцінив вартість реконструкції у 750 мільярдів доларів.
– Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн сподівається на сильнішу та екологічнішу Україну, а також на успіхи у боротьбі з корупцією.
– Президент Конфедерації Іньяціо Кассіс закликає до реформ в обмін на підтримку міжнародного співтовариства
– Якщо оприлюднена сьогодні Луганська декларація закладе основи нової країни, у 2023 році в Лондоні пройде велика конференція з відновлення України.
Для Берна, співорганізатора заходу з Києвом, нестачі в роботі немає. Основна мета полягає в тому, щоб 38 країн та 14 міжнародних організацій ухвалили принципи майбутнього процесу. Ціль: правильно витрачати майбутні мільярди допомоги, уникаючи пастки корупції.
Швейцарія і, зокрема, Федеральний департамент закордонних справ (FDFA) вклали кошти та надали імпульс визначенню цих правил. З іншими учасниками було проведено консультації, і вони змогли висловити свою думку. Тепер про фінішну пряму у Лугано, де треба доопрацювати рамки. Сім принципів перебувають у меню для обговорення. По-перше, Україна має очолити свою реконструкцію; країни-донори виступають як партнери. Реформи мають бути прискорені, і на рівні загального функціонування мають превалювати прозорість та верховенство закону. Корупція має бути викорінена. Потім принцип спрямований на широку демократичну участь, включаючи різні верстви країни, такі як громадянське суспільство, приватний сектор, місцеві органи влади та населення. Зрештою, програма спрямована на забезпечення гендерної рівності та скорочення нерівності, а також на стійкість у соціальних, економічних та екологічних питаннях.
Іньяціо Кассіс був у захваті від чергової «досягнутої мети». Зустріч у Лугано справді знайде наступника, оскільки Великобританія протягом дня підтвердила своє бажання організувати наступний саміт щодо відновлення України. Отже, зусилля Берна знаходять наступність.
Справді, як того бажають Швейцарія та Україна, конференція насамперед не присвячена збору коштів. Процес відновлення тільки розпочався, а запеклі бої продовжуються, переважно на сході України. Тим не менш, срібло не буде повністю відсутнє на вершині.
На даний момент багато говорять про розмінування. Україна стала однією з найзамінованіших країн світу. Небезпеки для населення, а також економіки очевидні.
Як стало відомо Le Temps, у цій галузі Швейцарія бере участь в обговореннях, спрямованих на координацію зусиль. У його активі ноу-хау та технології. У франкомовній Швейцарії згадується назва фонду Digger, що базується у Бернській Юрі. Однак на остаточне вирішення питання ще буде потрібно деякий час.
Конфедерація ще не зробила кроків щодо фінансування операцій з розмінування, які вважаються надзвичайно дорогими. Одна з причин криється в нейтралітеті, оскільки деяка робота часто проводиться з військовими. Крім цього, швейцарське співробітництво спрямоване на зміцнення певних напрямів, які вже розпочали Державний секретаріат з економіки (Seco) та Директорат з розвитку та співробітництва. (ЦДК). Ці дії стосуються, наприклад, контролю якості молока, стійкого сільського господарства, психічного здоров’я, води чи енергії (наприклад, централізованого теплопостачання). Берн має намір розвивати те, що він робив упродовж багатьох років в Україні, свої мережі та досягнення.
Співпраця може також включати створення побратимів між швейцарськими та українськими містами чи кантонами з регіонами. Про це перед Луганською аудиторією заявив прем’єр-міністр Києва Денис Шмигаль. Заплановано зустріч президента Берна та його київського колеги, повідомляє Ігнаціо Кассіс. Але українському Презідента зрештою завадили, і він не поїхав.
Побратимство — один із небагатьох моментів, який Марко К’єза, президент СВП, партії, яка з самого початку виступала проти конференції в Лугано та поновлення європейських санкцій проти Росії, вважає цікавим. “Дехто говорив про новий план Маршалла, який об’єднує великих лідерів та глав держав. Але в результаті, що ми маємо? Конференція, на якій сильні цього світу відсутні. Очікування були надто високі. Ми явно втрачаємо ударну силу. До того ж на міжнародному рівні немає великих відгуків”.
“Tages-Anzeiger” – “У Лугано Кассіс дає Україні надію на широке процвітання”.
Дипломатична Швейцарія хоче допомогти відновити та відновити розорену війною країну На конференції в Тичино президент Іньяціо Кассіс пообіцяв українському народу процвітаюче майбутнє.
Учора вдень федеральний президент Ігнаціо Кассіс відкрив конференцію щодо відновлення України у Лугано. У своїй вступній промові Кассіс говорив про “час жаху”, але також і те, що “відновлення в Україні має призвести до зростання”. Кассіс пообіцяв, що в Лугано буде закладено найперші основи фундаментальної реформи країни, її стійкості та відновлення. Економіка має бути стійко реструктурованою, щоб створити умови для процвітання на благо всього населення.
Із Києва до них приєднався президент України Володимир Зеленський. “Росія хоче показати, що наші демократичні цінності нічого не означають”, – сказав Зеленський. Однак відновлення його країни об’єднає світове співтовариство. Селенськи хоче стійкої реструктуризації, включаючи технологічні зміни, які принесуть більше процвітання широким верствам населення.
Міністр екології та енергетики України та міністр екології та природних ресурсів України підписали у Лугано кліматичну угоду. На прес-конференції Соммаруга заявив, що Україна може стати незалежною від нафти та газу шляхом розумної розбудови. Швейцарські компанії могли б допомогти, наприклад, реконструкції будівель з метою підвищення енергоефективності.
Ізраїль “Haaretz” – “У війні на виснаження ключове значення має постачання зброї”.
Повідомлення у вихідні про те, що російські війська захопили місто Лисичанськ і тим самим завершили завоювання всієї Луганської області, зустріли мовчазна реакція з боку українського уряду. Президент Володимир Зеленський заявив у неділю, що «ми поступово просуваємося вперед на Харківщині, на Херсонщині, буде день, коли ми скажемо те саме про Донбас».
Не говорячи про це надто багатослівно, Зеленський фактично визнав, що у війні на виснаження на сході України Росія, як і раніше, має ключову чисельну перевагу в артилерії, яка дозволить їй у найближчому майбутньому повільно і поступово просуватися на Донбасі. , і що хоча українці повернули собі частину території і, можливо, навіть готові повернути собі місто Херсон, їхня армія ще не в змозі накопичити необхідні збройні формування для великого контрнаступу.
Але перш ніж наголошувати на українських недоліках, важливо не перебільшити досягнення Росії. Їхнім військам знадобилося 130 днів війни в Україні, щоб досягти однієї зі своїх початкових ключових цілей — взяти під контроль весь Луганськ, де з 2014 року вони зберігають велику присутність проросійських сепаратистів.
Фокус на Луганській та Донецькій областях триває більше половини цього часу, оскільки їхній тиск на Київ з тріском провалився у березні та квітні. І хоча вони остаточно захопили весь Луганськ, вони не затиснули всередині Сєвєродонецька та Лисичанська досвідчені українські частини, які здебільшого встигли відступити раніше. Швидше за все, тепер вони зосередяться на тому, щоб зробити те саме на Донеччині, де їхні зусилля досі були менш успішними, і вони контролюють лише близько половини території.
Обидві сторони змагаються у створенні нових бронетанкових формувань, які можна було б відправити у бій для вирішального настання. Вважається, що Росія, яка втратила більшу частину своїх танків і щосили намагається поповнити свої передові бронетанкові бригади, сильно пошарпані в боях, тут перебуває в невигідному становищі.
Але українські втрати також були значними, і повідомлення про спроби створити нову бронетанкову дивізію, частково використовуючи захоплені російські танки та ті, що були надані колишніми членами Варшавського договору НАТО, також потребують часу. Також незрозуміло, де українці почнуть контрнаступ, якщо так, то коли — чи спробують вони відбити частини Донбасу чи віддадуть перевагу зосередженню на відвойуванні Херсона? Звільнення першого великого міста, захопленого Росією, дало б їм велику моральну підтримку, а також ускладнило б для росіян перекидання військ через Крим.
Доки Росії чи Україні не вдасться мобілізувати достатню кількість військ для великого наступу, ця війна залишиться війною на виснаження, що визначається головним чином здатністю будь-якої зі сторін забезпечити свої підрозділи в польових умовах достатньою кількістю боєприпасів для продовження вогню. Заміна минулого місяця генерала Олександра Дворнікова, якого всього два місяці раніше було призначено командувачем усіма російськими військами, що воюють в Україні, заступником міністра оборони Геннадієм Жидком свідчить про те, наскільки важливим для війни є питання ресурсів.
Очікується, що російська Дума прийме поправку до законів про оборону, яка надасть збройним силам повноваження у воєнний час мобілізувати додатковий персонал і змусити бізнес виконувати свої накази, зокрема, в рамках спеціальної військової операції. З політичних причин Кремль, як і раніше, переймається тим, щоб це не вважалося офіційною війною, але для цілей тилового забезпечення армії потрібні військові ресурси. Але навіть із такими повноваженнями залишається незрозумілим, чи зможе російська армія знайти ці додаткові війська та чи зможуть заводи вчасно виготовити боєприпаси.
Стаття: “Незважаючи на скасування віз для українських біженців, прийом не такий теплий”.
Китай. “Global Times” – “Посли США та Росії зіткнулися на форумі у Пекіні по Україні”.
Російські та західні дипломати посварилися через російсько-український конфлікт на форумі в Пекіні в понеділок, коли посол Росії в Китаї Андрій Іванович Денисов виступив проти заяви посла США в Китаї Ніколаса Бернса про те, що військові операції Росії в Україні становлять найбільшу загрозу для поточного світовий порядок.
Рідкісний і напружений обмін думками на 10-му Всесвітньому форумі світу наголосив на ескалації геополітичної напруженості між великими державами, відзначили китайські експерти, закликавши великі держави знайти спосіб контролювати побічний ефект конфліктів і зосередитися на галузях, що становлять спільний інтерес, включаючи збереження миру та сучасного міжнародного порядку, заснованого на Статуті ООН та міжнародному праві.
Бернс спочатку обговорив китайсько-американські відносини, заявивши, що Китай та США мають конкурентні відносини, а також прагнуть взаємодіяти один з одним, і їм, очевидно, необхідно конкурувати таким чином, щоб пом’якшити можливість ненавмисного конфлікту, якого не хоче жодна з них. Посол США завершив свій виступ засудженням військових операцій Росії в Україні, назвавши їх прямим порушенням Статуту ООН і найбільшою загрозою для світу, що завдала людських страждань.
Денисов сказав, що він виступає проти “кожного вироку” посланця США, але з міркувань дипломатичної ввічливості та традицій Денисов спочатку привітав із національним святом США, оскільки понеділок, 4 липня, також був Днем незалежності в США, що також викликало оплески з боку аудиторії.
Потім він відповів на заяву посланця США про військові операції Росії як про “незаконні” та “неспровоковані”, заявивши, що не згадав п’ять шляхів розширення НАТО і те, що сталося з 2014 року, а також зусилля Росії щодо просування Мінських угод, але повністю провалилася через позиції своїх супротивників.
Гостра конфронтація між офіційними особами країн, які також входять до п’ятірки постійних членів Ради Безпеки ООН, привернула велику увагу, викликала дискусії про те, як розвиватиметься міжнародний порядок і як найефективніше підтримуватиме світ.
З двох інтерпретацій “світового порядку” одна відстоюється Заходом із використанням ідеології та цінностей, а інша, прийнята більшістю інших країн, вважає важливішими територію, суверенітет та економічну безпеку, вважають експерти.
“Концепція Китаю про прихильність до загальної, всеосяжної, спільної та стійкої концепції безпеки докорінно відрізняється від концепції безпеки США, яка, по суті, є гегемоністською концепцією безпеки, що відрізняється однобічністю та створенням невеликих угруповань для розпалювання конфронтації”, — заявив директор Китайської Народної Республіки Ван Івей. Про це у понеділок повідомили Global Times в Інституті міжнародних відносин Китайського університету Женьмінь.
“Цінності майбутнього світового порядку, швидше за все, будуть інклюзивнішими і переосмисленішими, при цьому голос Китаю, Індії та інших країн відіграватиме важливішу роль”, — заявив на форумі китайський професор Цзя Цинго.
“Китай визначає свою позицію на основі суті питання та історичного тла, яке є незалежною та об’єктивною оцінкою”, — заявив у понеділок на брифінгу для преси офіційний представник міністерства закордонних справ Китаю Чжао Ліцзянь.
За словами китайського чиновника, щодо біолабораторій США за кордоном, у тому числі в Україні, є суттєві докази, щодо яких міжнародне співтовариство поділяє високий рівень занепокоєння. За його словами, США завжди поширюють дезінформацію та брехню, а не Китай.
Китай та США стали свідками того, як їхні стосунки погіршуються, що спричиняє шок по всьому світу. Те, як вони керують конфліктами, щоб уникнути подальшого побічного ефекту, було в центрі уваги цьогорічного форуму, в центрі уваги якого було тайванське питання.
Ван Цзісі, президент Інституту міжнародних і стратегічних досліджень Пекінського університету, заявив на іншому панельному обговоренні, що він був здивований і спантеличений, коли якийсь аналітичний центр США опублікував серію статей, в яких стверджувалося, що між Китаєм і США буде війна через Тайванське питання, і Китай має графік вирішення питання силою в майбутньому.
“Я приділяю велику увагу тайванському питанню, але я ніколи не чув, щоб хтось із високопосадовців китайського уряду говорив щось подібне чи про терміни його силового рішення. Деякі люди в США виступають за таку риторику, щоби втягнути дві країни у війну, якої нам слід уникати”, — сказав він.
“Захищати Тайвань стало модним слівцем у Вашингтоні. Але у тайванському питанні Китай неможливо утримати. Неможливо стримати Китай [з питань, що стосуються основних інтересів Китаю]”, – сказав У Сіньбо, декан Інституту міжнародних досліджень Університету Фудань.
Туреччина. “Daily Sabah” – “Росія змістить акцент на схід після відходу України з Лисичанська”.
Українські сили виведені з розбомбленого міста Лисичанськ, що спонукало Росію претендувати на повний контроль над східною Луганською областю, що є ключовою метою війни Кремля, оскільки тепер Москва просувається на схід.
Стаття: “Банк ВТБ пропонує кредит турецьким рітейлерам для відкриття магазинів”.
ЗАХІДНІ гіганти роздрібної торгівлі пішли з російського ринку з невеликим вибором, оскільки вони залишали країну один за одним на тлі санкцій, введених проти Москви через її вторгнення в Україну.
Зараз ринок дуже залежить від цих варіантів, і турецькі виробники знаходяться у верхній частині списку.
Провідні гравці російського рітейлу, який пережив велику депресію після відходу західних брендів,
продовжують запрошувати турецькі бренди інвестувати Зовсім недавно ВТБ, другий за величиною банк у країні, контрольний пакет акцій якого належить російському уряду, звернувся до Об’єднаної асоціації брендів (BMD) із пропозицією надати кредитні кошти членам, які інвестуватимуть у Росію.
Заявив, що вони негайно передали запит своїм членам, голова BMD Сінан Онсел пояснив, що банк, по суті, сказав: “Приходьте, відкрийте магазин у моїй країні, і я надам вам кредит”.
Колонка: “Туреччина не пустить Швецію та Фінляндію до НАТО, якщо обіцянки не будуть виконані”.
Австралія “WA” – Прем’єр міністр Австралії Албо-Україна просить зброю.
Австралія обіцяє військову підтримку на 100 млн доларів.
Бермуди. “The Royal Gazette” – “Путін: “перемога” в Луганську.
Президент Росії Володимир Путін оголосив про перемогу в українській Луганській області наступного дня після того, як Київ відступив від останнього оплоту опору в провінції.
“NYT” – Росія просувається на Схід, але перемога оплачена великою ціною.
Україна бореться з великими втратами з невеликою кількістю боєприпасів.
Захоплення Росією міст Сєвєродонецьк та Лисичанськ, важлива перемога у кампанії Москви із завоювання східної України, демонструє успіх жорсткої стратегії російських збройних сил, заснованої на переважній вогневій могутності та поступовому наступі.
Це також порушує серйозні питання про те, як довго кожна зі сторін зможе продовжувати в тому ж дусі, особливо пошарпані українські сили, які значно поступаються в озброєнні, змушені покладатися на новобранців і нести важкі втрати, поряд з психологічним напруженням бойових дій, знову лікувати і постійні. російські обстріли.
Російське вторгнення також завдало жорстоких збитків її власним силам, але вони продовжують свій повільний поступ, і із захопленням Лисичанська в ці вихідні вони взяли під свій контроль всю Луганську область, що дало їм можливість просуватися до України. місто у Донецькій обл.
Руйнівна стратегія, що значною мірою спирається на далекобійну артилерію, підходить для рівнинної місцевості та більш коротких шляхів постачання росіян на сході, але може не спрацювати в інших місцях. І залишається незрозумілим, як далеко президент Володимир В. Путін має намір зайти в наступі або скільки ще втрат людей і техніки можуть поглинути його збройні сили, не потребуючи тривалої паузи для відновлення.
Українські офіційні особи заявляють, що їхня мета — заподіяти росіянам максимальний біль, змусивши їх битися за міста, як це сталося у Сєвєродонецьку та меншою мірою у Лисичанську, але обидва міста впали, і тепер виникають сумніви. Ця стратегія також викликає розбіжності серед українських військ, деякі з яких вважають спроби утримувати міста безплідними.
“Для мене людське життя важливіше за ім’я Лисичанськ”, — сказав 52-річний підполковник Юрій Береза, командир батальйону Національної гвардії України, за кілька днів до того, як українці вирішили залишити місто, а не кривавий квартал за кварталом, як це було в сусідньому Сєвєродонецьку.
Володимир, солдат-доброволець, який одним із останніх бійців свого підрозділу вийшов із Сєвєродонецька у червні, сказав, що він втратив більше половини своєї роти, що налічує близько 100 солдатів.
“WP” – Мирні жителі у Польщі чують заклик до зброї.
ВАРШАВА. Через кілька днів після вторгнення російських військ в Україну в лютому Ерік Клосовський звернувся з незвичайним запитом до керівництва польської комунальної компанії, яку він очолює. Війна вирувала на кордоні. Він розсудив, що настав час його команді розширити корпоративне навчання. Кожен має навчитися стріляти із рушниці.
“Росія все ще може зробити додаткові військові кроки і може спровокувати асиметричні погрози, такі як теракти”, – сказав 46-річний Клоссовскі, який зараз планує восени цього року провести навчання зі зброєю для сотень рядових співробітників після роботи. “Усі мають бути готові”.
Війна в Україні ознаменувала собою нову еру російської агресії, відродивши загрозу ядерної війни та викликавши глобальну продовольчу та енергетичну кризи, що призвела до різкого зростання цін у всьому світі. Але для сусідніх країн, які давно знайомі з російською загрозою, війна викликає щось більше: національний заклик до зброї.
Опитування у Східній та Північній Європі показують сильну підтримку альянсу НАТО та віру в те, що Сполучені Штати дотримуватимуться договорів про взаємну оборону.
Схожі новини
Категорії
- Без рубрики (3)
- Медіа (19)
- Новини (2 484)
- Розслідування (27)
- Спецпроєкти (35)
Підписатись на новини
* Ви будете отримувати останні новини та оновлення з нашого сайту!