Закарпатська обласна прокуратура інформує, що двом жителям Ужгорода повідомлено про підозру у незаконному придбанні, зберіганні та збуті незаконно виготовлених етилового спирту та алкогольних напоїв, що вчинено групою осіб (ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 204 КК України), а також у придбанні та зберіганні з метою використання при продажу товарів підроблених марок акцизного податку (ч. 1 ст. 199 КК України).
За даними слідства, підозрювані організували схему незаконного збагачення шляхом продажу фальсифікованих алкогольних напоїв. При цьому ліцензії на торгівлю алкогольними напоями вони не мали.

Для протиправної діяльності було закуплено як готовий фальсифікований під відомі бренди алкоголь, так і етиловий спирт, з якого у подальшому можна було виготовляти фальсифікат.
Загальний об‘єм закупленого склав понад 1480 л, з яких майже 600 л – це етиловий спирт, а решта – спиртовмісні суміші, подібні до коньяку та горілки. Крім того, придбано і більше 56 тис. етикеток, порожню скляну тару та кришки, в які подальшому можна було б фасувати сурогат і розпродавати населенню.
Встановлено також факти збуту кількох десятків пляшок напоїв, фальсифікованих під горілку та коньяк.

Подальше досудове розслідування здійснюють слідчі ГУ Нацполіції в Закарпатській області за оперативного супроводу Управління стратегічних розслідувань в Закарпатській області ДСР НПУ.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.