Закарпатські поліцейські припинили незаконний видобуток корисних копалин у промислових масштабах. Про це повідомили у Відділі комунікації поліції Закарпатської області.

Андезин – це гірська порода, яку після обробки активно використовують у будівельній сфері для створення ландшафтних дизайнів. Матеріал занесений до переліку корисних копалин загальнодержавного значення, розділ “Сировина для облицювальних матеріалів (декоративне каміння)”.

Двоє жителів Мукачівщини, не маючи жодних дозвільних документів, систематично проводили незаконний забір корисних копалин, потім транспортували до місць тимчасового зберігання, там каміння обробляли та у подальшому продавали.

Зловмисників вдалося затримати «на гарячому» — на території одного з кар’єрів, де зловмисники здійснювали незаконну діяльність.

“Під час обшуків поліцейські вилучили у фігурантів майже 30 одиниць техніки, призначеної для видобутку, перевезення та обробки корисних копалин. Також вилучили і вже готовий до продажу, розфасований та завантажений на піддони камінь. Загалом йдеться про вилучення понад 100 тонн обробленого каменю”, — розповіли правоохоронці.

Слідчі поліції повідомили затриманим про підозру. Їм загрожує від 3 до 6 років позбавлення волі. Правоохоронці також встановлюють можливих спільників підозрюваних.