Новий закон про мобілізацію торкнувся всіх українців, у тому числі тих, хто перебуває за кордоном. Однак повертатись додому для цього не потрібно.

За словами народного депутата Федора Веніславського, військовозобов’язаним за кордоном зовсім не обов’язково повертатися до України, щоб оновити дані для ТЦК – це можна зробити дистанційно.

Він також додав, що після оновлення даних про свій військовий облік не обов’язково повертатися додому. Він пояснив цю відсутність у тексті закону згадок про ці обов’язки, а крім того, важко уявити подібні механізми.

Нардеп зазначив: після уточнення даних можна дистанційно одержати військовий квиток. За його словами, жодних негативних наслідків не буде.

В Україні триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З 24 лютого 2022 року – повномасштабна війна. Процес вручення повісток – це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов’язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов’язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни – завтра вона може прийти до тебе.

Фокус