Ужгород – місто з найдорожчою орендою. На однокімнатну квартиру середньої вартості знадобиться майже вся (99,9%) середня зарплата. Це трохи менше ніж 20 тис. грн на місяць.
Про це йдеться у матеріалі OBOZ.UA. Тут вартість оренди житла за час повномасштабної війни злетіла в рази. По Ужгороду зазвичай не прилітає, місцева влада не стала вводити комендантську годину. Однак таке співвідношення середньої зарплати до вартості оренди свідчить і про те, що житло переоцінене. Після закінчення війни вартість оренди тут має значно знизитися.
У Києві станом на травень середня вартість оренди однокімнатної квартири становила 14 тис. грн на місяць. При тому в Деснянському районі можна знайти квартиру за 7,5 тис. грн, а на Печерську – за 28,7 тис. грн. Це найвищі ціни в історії київського ринку нерухомості (згідно зі статистикою Rieltor.ua). Наприклад, три роки тому, до повномасштабної війни, однокімнатну квартиру здавали в оренду в середньому за 10 тис. грн.
Як і раніше, найбільший попит саме на однокімнатні квартири. При тому левова частка угод відбувається в бюджетному сегменті. Зазвичай влітку, майже до кінця серпня, на ринку нерухомості починається “мертвий сезон”. Однак зараз ситуація кардинально змінилася. З одного боку, Київ – перший за кількістю відкритих вакансій і рівнем середньої заробітної плати.
Наприклад, згідно з даними великого кадрового порталу, середня зарплата у столиці сягає 24 тис. грн. Тоді як у Житомирі – 17,5 тис. грн. При цьому, за даними dom.ria, середня вартість оренди однокімнатної квартири у Житомирі – 11,1 тис. грн.
Тобто у родини з двома середніми зарплатами в Житомирі, після оренди однокімнатної квартири середньої вартості, на життя щомісячно залишатиметься 23,9 тис. грн. У такої ж родини за тих же умов у Києві – 34 тис. грн. При тому у Києві (дані одного з найбільших кадрових порталів) відкрито 30,1 тис. вакансій, а у Житомирі – всього 1,2 тис.
Тоді як у Харкові через постійні обстріли склалася протилежна ситуація. Тут вартість оренди однокімнатної квартири становить 34,3% середньої зарплати, а в Херсоні – всього 14%.
По всій Україні на вторинному ринку змінилися ціни на 1-кімнатні квартири. При цьому переписали їх як у бік здорожчання, так і здешевлення. Наприклад, з березня по травень 2024 року найбільше вартість такого житла зросла у Закарпатській області – одразу на 10%, до середніх 58 919 доларів. Найбільше зниження зафіксовано у Сумській області – на 6%, до середніх 27 090 доларів.
Схожі новини
Категорії
- Без рубрики (3)
- Медіа (19)
- Новини (2 484)
- Розслідування (27)
- Спецпроєкти (35)
Підписатись на новини
* Ви будете отримувати останні новини та оновлення з нашого сайту!