До загального фонду зведеного бюджету Закарпатської області за січень-червень 2023 року надійшло 5354,9 млн грн, що на 39% більше, ніж за відповідний період 2022 року.

Уточнений план по доходах виконано на 109%.

Виконання бюджетів Закарпатської області за січень-червень 2023 року проаналізувала Юлія Траньович, консультантка з бюджетних питань Асоціації міст України в Закарпатській області. За її словами, з 64 територіальних громад планові показники виконані в 55 громадах і в 61 наявний позитивний темп росту фактичних надходжень в порівнянні з відповідним періодом минулого року.

Найбільший приріст надходжень досягнуто в  Кольчинській (в 6,3 рази більше), Оноківській (в 4,4 рази більше), Верхньокоропецькій (в 3,8 рази більше) та Великолучківській (в 2,3 рази більше) територіальних громадах. Основними причинами такого значного збільшення доходів в одних випадках є зростання надходжень плати за надання адміністративних послуг, в інших – зростання надходжень податку на доходи фізичних осіб (ПДФО).

Також значно збільшились надходження до бюджетів Великоберезнянської (в 1,7 рази більше), Мукачівської (в 1,7 разів більше), Перечинської (в 1,6 разів більше) та Баранинської (в 1,6 разів більше) територіальних громад.

Щодо структури надходжень, то найбільшу частку у зведеному бюджеті області (загальний фонд) традиційно займає ПДФО – 73%. У порівнянні з І півріччям попереднього року надходження ПДФО зросли на 38% або на 1053 млн грн. У 3,2 рази або на 130 млн грн збільшились доходи від плати за надання адміністративних послуг. На 47% або на 109 млн грн збільшились надходження від податку на майно. Також суттєво зросли надходження від акцизного податку на пальне – в 3,2 рази, оскільки значну частину 2022 року діяла нульова ставка акцизу, повідомили Закарпаття онлайн у Закарпатському РВ АМУ.