В Закарпатській області у твердому сирі виявили бактерії групи кишкової палички. Такі бактерії, хоч і не завжди, але можуть викликати гострі кишкові отруєння.

Зразки твердого сиру для проведення лабораторних досліджень на мікробіологічні показники надійшли до Закарпатської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби. Із проханням провести дослідження звернулась військова частина 1493 Державної прикордонної служби України, прикордонний загін (м. Чоп, вул. Головна, 55, а продовольчий склад №2) та військова частина 2142 прикордонний загін (м. Мукачево, вул. Маргітича, 31 продовольчий склад).

Результати цих досліджень виявили невідповідність за одним з показників, зокрема наявність у продукті бактерії групи кишкової палички (БГКП) в 0,01г. Водночас вони вказують, що продукція може бути контамінована й іншою патогенною кишковою мікрофлорою.

За типовим ростом на поживних середовищах, морфологічними та біохімічними ознаками, виявлені мікроорганізми є санітарно-показовими і належать до родини ентеробактерій – своєрідного маркера фекальної контамінації.

Як стало відомо, партію сиру вагою 1500 кг вилучили з обігу та, згідно із супровідними документами, повернули постачальнику.

Відомо, що постачальник вказаної продукції зареєстрований за межами Закарпатської області, а саме в селі  Калашники (Полтавська область). За декларацією виробника, цей сир виготовлений ТОВ “Іва Мілк” вул. Шкільна, 43,б, с. Кам’янка, Кам’янець-Подільський район, Хмельницької області.