Сміттєпереробні заводи побудують в Ужгородському, Мукачівському, Хустському, Тячівсько-Рахівському та Берегівському районах.

Про це повідомляє Міндовкілля.

8 травня відповідний меморандум про співпрацю  підписали  Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець та Голова Закарпатської обласної державної адміністрації Віктор Микита.

Причиною побудови сміттєпереробних заводів у цьому регіоні стало збільшення кількості населення в області, після повномасштабного вторгнення країни-агресора Росії. Із збільшенням кількості населення зросли обсяги побутових відходів, які потрібно утилізовувати.

«Якщо раніше для регіону достатньо було б створити потужності для  обробки 300 тисяч тонн відходів на рік, то зараз йдеться вже про понад 500 тисяч тонн. Вирішити цю проблему мають п’ять нових сміттєпереробних заводів, які планують збудувати у Ужгородському, Мукачівському, Хустському, Тячівсько-Рахівському та Берегівському районах. Це нові сортувальні та переробні підприємства, які сукупно створять понад 600 нових робочих місць», – зазначив Руслан Стрілець.

За словами міністра, інвестиційна вартість проєкту  становить понад 152 мільйони євро, тобто  будівництво одного заводу коштуватиме стільки ж, скільки і створення одного полігону. Різниця лише у тому, що на заводі відходи перероблюють для повторного їх використання, а на полігоні сміття накопичується, чим завдає шкоди довкіллю.

Наразі тривають перемовини з потенційними інвесторами щодо створення нової сміттєпереробної інфраструктури в регіоні.

Старт проєктування заводів на Закарпатті запланований на кінець червня – початок липня. Запрацювати ж заводи орієнтовно можуть вже наприкінці 2027 року.